قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما

نرخ روز بلیط پرواز

بهترین قیمت بلیط هواپیما داخلی

قیمت پرواز داخلی

خرید بلیط هواپیما

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

بهترین قیمت بلیط هواپیما خارجی

قیمت پرواز خارجی

بلیط هواپیما خارجی

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

اطلاعات بیشتر از قیمت بلیط پرواز

از فلایتیو بپرسید!

عوامل موثر در قیمت بلیط هواپیما

نرخ بلیت به عواملی مانند: چارتر یا سیستمی بودن پرواز، میزان تقاضا برای بلیت هواپیما در تاریخ مورد نظر، روز و ساعت خرید بلیط و کلاس پرواز و صندلی خریداری شده داخل هواپیما (فرست کلاس، بیزنس کلاس و اکونومی کلاس) بستگی دارد که شما معمولا با خرید بلیط لحظه آخری پرواز چارتر، در روزهای کم تقاضای سال و انتخاب پرواز و صندلی اکونومی کلاس ، پایین‌ترین قیمت بلیت را پرداخت می‌کنید

قیمت پرواز برای کودک و نوزاد چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه بلیط با توجه به قوانین هواپیمایی کشوری به سه رده سنی نوزاد، کودک و بزرگسال تقسیم می‌شود که برای نوزادان (کمتر از دو سال) 10 درصد نرخ پرواز چارتری و سیستمی لحاظ می‌شود، برای کودکان (دو تا دوازده سال) بسته به ایرلاین، برای پرواز سیستمی بین 50 تا 75 درصد قیمت اصلی بلیط محاسبه می‌شود اما برای پرواز چارتر تفاوتی با نرخ بلیط بزرگسال ندارد و رده سنی بزرگسال که نرخ اصلی لحاظ می‌گردد

در چه روزهایی بلیط پرواز ارزان تر است؟

تنها دلیل نوسان نرخ هواپیما در روزهای مختلف، نوسان میزان تقاضای بلیط در روزهای مختلف هفته، ماه و سال است. اواسط هفته و ماه‌های مهر و آبان مسافران کمتری جابه‌جا می‌شوند و قیمت پرواز داخلی و خارجی ارزان‌تر است. همچنین در بعضی موارد، ساعات یک روز هم نرخ بلیط متفاوت و معمولا ساعات صبح نرخ پایین‌تری دارند

قیمت بلیط هواپیما چارتر و سیستمی چه تفاوتی دارد؟

قیمت بلیط سیستمی توسط شرکت هواپیمایی (ایرلاین) تعیین می‌شود و از هر طریقی شما بلیط خریداری کنید تفاوتی ندارد اما قیمت بلیط پرواز چارتری توسط فروشنده تعیین می‌شود و بسته به تقاضای مسافر، نوسان بیشتری دارد. پرواز سیستمی قابل استرداد و بسته به رده سنی نرخ متفاوت دارد اما بلیط چارتر غیر قابل استرداد و برای رده سنی بالای دو سال قیمت ثابت دارد اما معمولا از پرواز سیستمی ارزان‌تر است

مقاصد محبوب سفر

لیست قیمت مقاصد سفر

بلیط هواپیما خارجی
بلیط هواپیما خارجیلیست پرواز و قیمت بلیط خارجی
بلیط پرواز استانبول
بلیط پرواز استانبوللیست قیمت سفر به استانبول
بلیط هواپیما کانادا
بلیط هواپیما کانادالیست قیمت سفر به تورنتو و کانادا
بلیت هواپیما دبی
بلیت هواپیما دبیلیست قیمت بلیت هواپیما دبی
بلیط هواپیما کیش
بلیط هواپیما کیشلیست قیمت پرواز کیش
قیمت بلیط مالزی
قیمت بلیط مالزیبلیط پرواز مالزی کوالالامپور
بلیط هواپیما اصفهان
بلیط هواپیما اصفهانقیمت بلیط پرواز تهران اصفهان

مقایسه قیمت بلیط هواپیما با فلایتیو

چگونه بهترین نرخ را همیشه پیدا کنیم؟

در تصمیم‌گیری مسافرانی که از پرواز برای سفرهای مختلف خود چه داخلی و چه خارجی استفاده می‌کنند قیمت بلیط هواپیما نقش مهمی دارد. شما با آگاهی از قیمت پرواز خود در خطوط هوایی، مقاصد، کلاس‌ها و تاریخ‌های مختلف می‌توانید به‌صرفه سفر کنید، برنامه‌ریزی درستی برای زمان و مکان سفر خود انجام دهید، و از خریدن بهترین بلیط اطمینان حاصل کنید.

فلایتیو قیمت بلیت هواپیما را به‌شکل زنده در نتایج جست‌وجوی پروازها به شما کاربر گرامی نمایش می‌دهد و اطلاعات جامعی از متنوع‌ترین نرخ در تاریخ مورد نظر شما ارائه می‌کند.

جدیدترین نرخ بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما نوسان‌های مختلفی در طول ماه، هفته و حتی روز به خود می‌بیند. به دلیل فعالیت بازیگرانی مثل مسافران، ایرلاین‌ها، سازمان هواپیمایی، شرکت‌های گردشگری و آژانس‌های هواپیمایی، هزینه سفر کاهش و افزایش می‌یابد و جدیدترین قیمت بلیط پرواز را باید برای سفر باخبر باشید.

فلایتیو جدیدترین نرخ‌ها و هزینه‌ها را به دلیل دسترسی مستقیم به آخرین نرخ پروازهای کلیه‌ی خطوط هوایی، در اختیار کاربران خود می‌گذارد. با استفاده از فلایتیو همیشه از قیمت انواع وسایل مورد استفاده برای سفر باخبر شوید. این وسیله می‌تواند هواپیما باشد و ممکن است ترجیح دهید به شکل دیگری سفر کنید.

چطور بهترین قیمت را همیشه پیدا کنیم؟

سفر کردن به شکلی که به بودجه شما فشار زیادی وارد نشود نوعی هنر است. برای اینکار نیازمند صرف زمان هستید. باید برنامه دقیقی داشته باشید و بتوانید به درستی زمان پرواز را انتخاب کنید. با فصول مختلف سال آشنا باشید و منظور از فصول مناسب، فصولی است که مقصد شما خلوت‌تر یا شلوغ‌تر است. بلیط پرواز در فصول مختلف می‌تواند قیمتی متفاوت را تجربه کند. به عنوان مثال اگر پروازها به مقصد با کمبود مواجه شود پس باید انتظار داشت که قیمت بالاتر خواهد رفت. عکس این اتفاق هم رخ می‌دهد. اما اینکه چه زمان‌هایی پرواز کمتر و چه زمان‌هایی بیشتر است به فاکتورهای مختلفی مربوط می‌شود. تجربه نشان داده که سلامت عمومی، شرایط سیاسی و اجتماعی،‌ تصمیمات دولتی و حتی مناسبت‌های مختلف در این اتفاق تاثیرگذار هستند.

مقایسه قیمت در روزهای مختلف و ایرلاین‌ها و کلاس‌های مختلف، به شما کمک می‌کند مقرون به‌صرفه بلیت بخرید. مقایسه نرخ‌ها در پروازهای مختلف، روشی منطقی برای مسافرانی است که دست‌شان در بازه‌ی زمانی سفرشان بازتر است و می‌توانند قیمت بلیط در پروازهای متنوع را با یکدیگر مقایسه کنند و سپس رزرو و خرید را انجام دهند.

فلایتیو Flightio مقایسه قیمت را از همیشه آسان‌تر کرده است. با وارد کردن مبدا، مقصد و بازه‌ی زمانی سفر خود می‌توانید به‌سادگی قیمت پروازهای موجود را مشاهده و مقایسه کنید و از سرعت دسترسی به این داده‌ها لذت ببرید!

قیمت روز بلیط پرواز را چه عواملی تعیین می‌کند؟

همانطور که اشاره شد، عامل‌های گوناگونی بر قیمت بلیط موثر هستند. خیلی از مشتاقان سفر با هواپیما از بالا و پایین رفتن دائمی قیمت هواپیما ناراضی اند. دانستن عامل‌های موثر بر قیمت روز بلیط پرواز می‌تواند دید شفاف‌تری به شما در این زمینه بدهد.نقش شرکت هواپیمایی (ایرلاین) در مشخص و تعیین کردن قیمت، فاصله‌ی بین مبدأ و مقصد، زمان سفر، نوع بلیط، کلاس پرواز، نوسان نرخ ارز، و همه‌گیری بیماری در این زمینه لازم به ذکر است. بسیاری از مسافران با دانستن و استفاده از نکات ساده اما مهم در طول سال در هزینه خرید بلیت پرواز صرفه‌جویی می‌کنند و به جای این‌که به‌شکل دقیقه‌نودی برای تهیه بلیط تصمیم بگیرند، موفق می‌شوند هزینه مسافرت‌های خود را کاهش دهند.

اما می‌توانید راه‌حلی جداگانه را اتخاذ کنید. تمام تمرکز خود را بر روی قیمت بلیط هواپیما قرار ندهید. این قیمت مطمئنا در سفر شما تاثیرگذار است. اما گاهی اوقات باید به موارد دیگر سفر توجه کرد. مثلا اینکه چه هتلی را رزرو می‌کنید. چند روز در سفر هستید. تعداد روزهای سفر به شدت در بودجه نهایی تاثیرگذار است. حتی اینکه شما برای غذا خوردن چه راهی را انتخاب می‌کنید؟ اگر قرار است که اقتصادی سفر کنید پس بهتر است برای خورد و خوراک خود برنامه داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم اقامتگاهی را انتخاب کنید که توانایی آشپزی را به شما می‌دهد. بدین ترتیب می‌توانید تنها با خریدن خوراکی‌های خام و تازه هزینه خود را کاهش دهید.

لیست قیمت را از کجا مشاهده کنیم؟

لیست قیمت بلیط هواپیما را در گذشته فقط آژانس‌های هواپیمایی ارائه می‌کردند. اکنون با پیشرفت فناوری‌های ارتباطی و تلاش کارشناسان و متخصصانی مثل اعضای تیم فلایتیو قیمت را می‌توانید به‌شکل ساده‌تری در مقایسه با گذشته مشاهده کنید. در حقیقت پیش از این باید با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی اینکار را انجام می‌دادید. اما خدمت فلایتیو باعث شده که کاهش چشمگیری در زمان صورت بگیرد. تمرکز ما بر روی کشف جهان و کشف دنیای اطراف است. می‌توانید زمانی که پیش از این در آژانس‌ها صرف می‌کردید را در آرامش منزل خود بگذرانید.

در همین صفحه‌ می‌توانید با سه چهار کلیک ساده به داده‌های مرتب‌شده براساس نیازتان در مورد نرخ بلیط پرواز دسترسی داشته باشید و از گشتن طولانی‌مدت در روش سنتی لیست بلیط خلاص شوید.

افزایش قیمت بلیط یا کاهش آن

ایرلاین‌ها از نظر جایگاه برند و نیز کیفیت سرویس‌ها و مدل هواپیماهایی که دارند، در افزایش و کاهشقیمت بلیط هواپیما نقش ایفا می‌کنند. پروازی که شرکت هواپیمایی به مسافران هواپیما عرضه می‌کند کیفیت‌های مختلفی دارد، برای مثال گزینه‌های رفاهی حین پرواز از ایرلاین به ایرلاین دیگر فرق می‌کند. این موضوع موجب می‌شود قیمت پرواز تغییر کند.

از مهم‌ترین تفاوت‌های سیستمی و چارتری قیمت آن‌هاست. در خیلی از موارد بلیط چارتری ارزان‌تر از بلیط سیستمی است اما در نظر داشته باشید به‌طور عادی قیمت پرواز سیستمی برای کودکان و نوزادان ارزان‌تر محاسبه می‌شود. فاصله یا مسافتی که هواپیما طی می‌کند هم از عوامل اصلی قیمت بلیط هواپیما است. با این حساب پروازهای بین‌المللی با هواپیما قیمت بالاتری در مقایسه با پروازهای داخلی دارند. به‌طورکلی مسافت با قیمت بلیط هواپیما نسبت مستقیم دارد.

در ایام تعطیل رسمی پرواز می‌کنید یا ایام کاری؟ در ابتدای سال نو کشورهای دیگر سفر می‌کنید یا نوروز خودمان؟ هنگام شب پرواز می‌کنید یا روز؟ این موارد در کنار دیگر شرایط بر نرخ پرواز یا قیمت بلیط هواپیما و افزایش و کاهش آن تأثیر می‌گذارند.

قیمت آنلاین بلیط پرواز و تخفیف‌های ویژه

عموم مسافران پرواز برای سفر خود کلاس اکونومی یا اقتصادی هواپیما را در نظر می‌گیرند که همان کلاس عادی پرواز با هواپیما است. با دانستن قیمت آنلاین بلیط هواپیما می‌توانید بهترین قیمت پرواز اکونومی را پیدا کنید.

اما اگر از کلاس تجاری یا بیزنس استفاده کنید همان‌قدر که گزینه‌های رفاهی بالاتری داشته باشید، هزینه‌ی بالاتری برای پروازتان باید پرداخت کنید. گران‌ترین بلیط پرواز موجودو مربوط به کلاس فرست است که لوکس به شمار می‌رود و خدمات و تنوع غذاهای عالی را به شما ارائه می‌کند. از آن‌جا که افراد زیادی هنگام تعطیلات عمومی و فصلی به سفر می‌روند، قیمت بلیط هواپیما در این زمان‌ها گاه بسیار بالاست. پس با یک برنامه‌ریزی ساده می‌توانید زمان‌های خلوت سال را در تقویم علامت بزنید و مرخصی‌هایتان را برای یک مسافرت به‌صرفه و راحت نگه دارید.

با چک کردن و مقایسه قیمت از شرکت‌های مختلف هواپیمایی می‌توانید به بهترین گزینه برسید، چرا که بعضی شرکت‌های هواپیمایی در زمان‌های خاصی تخفیف‌های ویژه‌ای برای مسافران خود در نظر می‌گیرند. برای بهره‌مندی از کد تخفیف بلیط هواپیما فلایتیو نیز می‌توانید به صفحه‌ی مخصوص این کد مراجعه کنید.