بلیط هواپیما خارجی

 

 

خرید بلیط هواپسما خارجی

 

با رشد روزافزون سفرهای خارجی، آمار پروازهای خارجی و تعداد مسافران آنها روز به روز در حال افزایش است. این در حالی است که خیلی از ما همچنان نمی‌دانیم چگونه می‌توانیم به بهترین شکل بلیط هواپیما خارجی خود را خریداری کنیم تا متحمل ضرر و زیان نشویم.

چرا که قوانین خرید و کنسلی بلیط هواپیما خارجی با بلیط هواپیما برای سفرهای داخلی متفاوت است و ممکن است در صورت کم‌توجهی و بی‌اطلاعی از آن برای مسافران مشکل‌ساز شود.

به همین خاطر است که خیلی از مسافران خارج از کشور هنگام سفرهای خارجی مضطرب و نگران می‌شوند و به دنبال راهی برای اطلاع از قوانین و اطلاعات لازم پروازهای خارجی هستند.

یادتان باشد اگر در پروازهای خارجی دقیقا بدانید به چه نکاتی باید توجه کنید، چه مدارکی با خودتان ببرید و چه کارهایی قبل از سفر بکنید، استرس و نگرانی‌تان تا حد قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما خارجی

یکی از راه‌هایی که در خرید بهترین گزینه پرواز خارجی به شما کمک می‌کند این است که بلیط هواپیما خود را به صورت آنلاین خریداری کنید.

برای این کار کافی است وارد سامانه خرید و رزرو آنلاین بلیط هواپیما، فلایتیو شوید، ایمیل خودتان را وارد کنید و در صفحه پرواز خارجی، مقصد و تاریخ دقیق رفت و برگشت سفرتان را وارد کنید.

پس از وارد کردن این اطلاعات وارد صفحه‌ای می‌شوید که اطلاعات دقیق بلیط‌ و ایرلاین‌های مختلف؛ به همراه زمان و قوانین بلیط مورد نظرتان به شما نمایش داده می‌شود.

در این مرحله شما می‌توانید بلیط ایرلاین‌های مختلف را ببینید و بررسی کنید، تاریخ پروازها را مشاهده کنید، قیمت‌ها و نحوه ارائه خدمات هر ایرلاین را بررسی کنید و در نهایت مناسب‌ترین بلیط را برای مقصد مورد نظر خود رزرو یا خریداری کنید.

از آنجا که پشتیبانی شبانه‌روزی فلایتیو در تمام مراحل کنار شماست، در طول رزرو و خرید بلیط هواپیما نیز می‌توانید با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید تا پاسخگو و راهنمای شما باشد.

علاوه بر این با یک تماس ساده با ما می‌توانید بلیط خود را کنسل و هزینه آن را دریافت کنید.

رزرو رایگان بلیط هواپیما خارجی

همانطور که می‌دانید یکی از راه‌های کاهش هزینه سفرهای خارجی، رزرو بلیط هواپیما است. رزرو بلیط هواپیما برعکس چیزی که در ذهن ما شکل گرفته، نیازمند پرداخت هزینه نیست و با خرید قطعی بلیط هواپیما متفاوت است.

اما رزرو بلیط پروازهای خارجی مناسب چه افرادی است و چه فایده‌ای دارد؟ رزرو بلیط هواپیما برای سه دسته از مسافران مناسب است. دسته اول افرادی هستند که از زمان دقیق آماده شدن ویزای خود اطلاع ندارند و برای گرفتن ویزا باید بلیط خود را رزرو کنند و به سفارت تحویل دهند.

دسته دوم افرادی‌اند که به دنبال خرید بلیط ارزان هواپیما هستند و برای سفر خود از هفته‌ها قبل برنامه‌ریزی کرده‌اند.

دسته سوم نیز کسانی هستند که منتظر قطعی شدن برنامه سفر خود هستند و قصد دارند بلیط خود را به منظور حفظ قیمت مناسب، از پیش نگه دارند.

لازم است بدانید رزرو بلیط خارجی از طریق فلایتیو با توجه به اینکه نماینده رسمی کلیه خطوط هواپیمایی است هزینه‌ای ندارد و صندلی پرواز شما براساس قوانین ایرلاین از چند ساعت تا چند هفته قابل رزرو شدن است، که یک امکان فوق العاده برای تهیه بلیط با قیمت مناسب برای مسافران است.

البته توجه داشته باشید که برای مطلع شدن از مدت زمان رزرو بلیط هواپیما باید به حساب کاربری خود در فلایتیو مراجعه کنید و این زمان را مشاهده کنید. معمولا این اطلاع رسانی بین یک تا یک ساعت و نیم بعد از زمان رزرو در پروفایل شما قابل مشاهده است.

قوانین پرواز خارجی

همانطور که می‌دانید قوانین پرواز خارجی تا حد زیادی با پرواز داخلی متفاوت است. این موضوع هم شامل مدارک مورد نیاز سفر می‌شود و هم شامل میزان بار مجاز قابل حمل و اشیاء ممنوعه پرواز.

مدارک لازم برای پرواز خارجی

برای سفر به خارج از کشور در درجه اول باید گذرنامه معتبر به همراه داشته باشید. منظور از معتبر این است که حداقل 6 ماه تا پایان اعتبار گذرنامه تان (تاریخ انقضا) باقی مانده باشد.

برای سفر به بعضی کشورها مانند ترکیه، مالزی، اکوادور و تونس نیازی به ویزا ندارید و برای بعضی کشورها مانند ارمنستان، تاجیکستان، گرجستان و عراق، ویزای فرودگاهی (ویزای فرودگاهی همزمان با صدور بلیط برای شما صادر می شود و برای دریافت آن نیاز نیست به سفارت کشور مورد نظرتان مراجعه کنید) برای شما صادر می شود. در نتیجه برای پرواز خارجی به کشورهایی جز این دو دسته، به ویزای معتبر نیاز دارید.

یکی دیگر از مدارک مهمی که بعضی مسافران فراموش می کنند آن را به همراه داشته باشند، فیش پرداختی عوارض خروج از کشور است. با وجود اینکه شعبه بانک ملی برای پرداخت این هزینه در فرودگاه امام خمینی تهران وجود دارد، پیشنهاد ما به شما این است که چند روز قبل از سفر در یکی از شعبه های بانک ملی مبلغ خروجی پرواز خارجی خود را پرداخت کنید. چون شعبه بانک در فرودگاه امام معمولا آنقدر شلوغ است که حتی امکان دارد پرواز خود را به خاطر آن از دست بدهید!

طبق مصوبه امسال، مبلغ خروجی برای مقاصد بین المللی 75 هزار تومان و برای مقاصد زیارتی 37 هزار 500 تومان است. ایرانیان مقیم خارج از کشور که داراي كارنامه شغلی از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي هستند نیازی به پرداخت این مبلغ ندارند.

توصیه ما این است که علاوه بر این مدارک، کپی صفحه اول گذرنامه و ویزای خود را برای مواقع ضروری به همراه داشته باشید.

میزان بار قابل حمل در پرواز خارجی

مقدار بار مجاز در هر پرواز، طبق قوانین خطوط پروازی مختلف متفاوت است. این میزان بین 20 تا 50 کیلوگرم برای هر چمدان است که بسته به نوع هواپیما، شرکت هواپیمایی، مسیر پروازی و نوع بلیط (اکونومی یا بیزینس) تعیین می شود.

اما معمولا میزان بار مجاز برای پرواز خارجی 30 کیلوگرم است که افراد دارای بلیط کلاس بیزینس 10 تا 20 کیلوگرم بیش از آن می توانند بار حمل کنند.

نکته ای که اکثر افراد به آن توجه نمی کنند این است که هر چمدان و بسته باید حداکثر 30 کیلوگرم باشد و این میزان ربطی به تعداد نفرات ندارد. یعنی اگر به یک سفر دو نفره می روید، به جای حمل یک چمدان بزرگ 50 کیلویی باید دو چمدان 25 کیلویی به همراه داشته باشید.

هنگام پرواز خارجی به این نکته توجه کنید که بار دستی شما هم (باری که با خود به هواپیما می برید) باید وزن مشخصی داشته باشد.

اشیا و وسایل غیر مجاز

برای رعایت اصول ایمنی و امنیتی، ورود بعضی اقلام به طور کلی به هواپیما ممنوع و ورود بعضی اقلام به همراه مسافر به کابین هواپیما ممنوع است. پس هنگام پرواز خارجی به این موضوع توجه کنید تا در فرودگاه دچار دردسر نشوید.

حمل اقلام زیر به طور كلی با هواپيمای مسافری ممنوع است:

- انواع مواد آتش ‌زا، منفجره و سريع‌ الاشتعال

- انواع اسپری خوشبو كننده، پاك‌كننده، تافت

- كپسول و اسپری ‌های شيميايی تحت فشار مانند گاز اشك ‌آور، بيهوش ‌كننده، دفاع شخصی، گاز مايع و ...

- انواع مواد اسيدی و خورنده مانند سركه، آبليمو، اسيد و ...

ورود اقلام زیر به داخل كابين هواپيما ممنوع است (این اقلام را می توانید در چمدان خود بگذارید و تحویل قسمت بار بدهید):

- انواع اشيا و ابزار برنده مانند تيغ موكت ‌بری، بطری، شيشه، چاقو، قيچی، ناخن ‌گير، تيغ جراحی، پنجه بكس، تيغ ‌اصلاح و اشيای مشابه

- انواع ابزار مانند پيچ ‌گوشتی، آچار، چكش، سيم، طناب و ...

- انواع اسلحه اسباب‌ بازي كه شباهت زيادی به اسلحه واقعی دارند

- انواع سلاح ‌های گرم مانند سلاح‌ نظامی، شكاری و ساچمه ‌زن

- انواع فشنگ جنگی، شكاری و ورزشی

زمان رفتن به فرودگاه برای پرواز خارجی

برای پروازهای داخلی لازم است 2 ساعت قبل از پرواز و برای پروازهای خارجی 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید. کانتر پرواز خارجی ۳ ساعت قبل از پرواز باز و ۶۰ دقیقه قبل از پرواز بسته می شود.

حواستان باشد در زمان های شلوغ و پیک سفر مانند عید نوروز کمی زودتر از حد معمول به فرودگاه بروید چون صف تحویل بار، چک گذرنامه و بازرسی بدنی برای پرواز خارجی معمولا بسیار شلوغ و طولانی است.

با عضویت در خبرنامه فلایتیو از تخفیف­ های شگفت­ انگیز ما با خبر شوید