۱. آیا امکان کنسلی و درخواست استرداد در نرم افزار وجود دارد ؟

استرداد و کنسلی از طریق آخرین نسخه نرم افزار اندروید و ios وجود دارد.

۲. آیا امکان خرید بلیط برای بالای ۹ نفر در سایت موجود است؟

در حال حاضر امکان خرید بیشتر از ۹ نفر از طریق سایت فلایتیو موجود نمی باشد. در صورت درخواست باید با واحد پشتیبانی تماس گرفته شود.

۳. آیا امکان رزرو جدید ، زمانی که رزرو قبلی مسافر کنسل نشده هست یا خیر؟

در صورتیکه رزرو ثبت شده، دارای اعتبار باشد امکان رزرو دیگری با همان مشخصات مورد نظر پس از انقضای رزرو قبلی امکان پذیر می باشد.

۴. آیا امکان ارسال بلیط به ایمیلی غیر از ایمیل ثبت نامی وجود دارد ؟

در صورتیکه درخواست از طرف خوده دارنده حساب کاربری بر روی سایت فلایتیو باشد این امکان میسر می باشد.

۵. برای تغییر شماره تماس اشتباه یا ایمیل چه اقداماتی باید انجام داد؟

مسافر می‌تواند درخواست خود را از طریق ایمیل ثبت نامی برای آدرس ایمیل SUPPORT@FLIGHTIO.COM ارسال کرده و تغییرات مورد نظر خود را اعلام نماید . همچنین برای تغییر شماره تماس کاربری می‌توان از منوی تنظیمات برای تغییر مورد نظر اقدام کرد.

۶. آیا امکان خرید بلیط برای اتباع وجود دارد ؟

امکان خرید بلیط برای اتباع فقط در پرواز‌های داخلی میسر است.

۷. آیا امکان استرداد وجه به کارتی ، غیر از کارت پرداختی وجود دارد ؟

استرداد وجه مورد نظر صرفا به همان حسابی که از طریق آن پرداخت صورت گرفته است امکان پذیر خواهد بود.

۸. در صورت کسر شدن وجه و شارژ نشدن حساب کاربری( پرداخت ناموفق) چه اقدامی باید انجام داد؟

در صورتیکه وجه از حساب مسافر کسر شده است ولی به حساب فلایتیو واریز نشده، کاربران می‌بایست جهت پیگیری وضعیت مبلغ کسر شده، با پشتیبانی درگاه شاپرک به شماره ۰۲۱۸۴۰۸۰ تماس حاصل فرمایند.

۹. آیا پرداخت مبلغ مبنی بر صادر شدن بلیط می باشد ؟

پرداخت وجه از جانب مسافر به منزله صدور قطعی بلیط نیست، در صورت بروز خطا می‌بایست این مورد با پشتیبانی فلایتیو بررسی شود.

۱۰. آیا قبل از خرید امکان رزرو ویلچر می باشد؟

جهت بررسی امکان استفاده از خدمات ویلچر در پرواز‌ها، کاربران می‌بایست درخواست خود را از طریق ارسال درخواست پشتیبانی از پروفایل حساب کاربری اعلام نمایند.

۱۱. اپلیکیشن فلایتیو را از چه طریق می‌توان دانلود کرد؟

اپلیکیشن فلایتیو را می‌توان از طریق مارکت‌های مختلف دانلود کرد.
اندروید: از طریق مارکت Google Play و مارکت کافه بازار
iOS:‌ آی‌اپس و سیب‌اپ و اپ‌استور
همچنین میتوان از طریق مارکت های دیگر مثل مایکت و ایران اپس دانلود کرد. شایان ذکر است که لینک دانلود مستقیم کلیه مارکت های ذکر شده در سایت فلایتیو نیز موجود می باشد.

۱۲. آیا با پروکسی میتوان از سایت فلایتیو خرید کرد ؟

کاربران میتوانند از خارج از کشور نیز نسبت به خرید بلیط اقدام کنند لذا توصیه می‌شود به هنگام خرید بلیط از سایت اگر از هرگونه فیلتر‌شکن و یا پروکسی استفاده می‌کنند نسبت به غیر فعال کردن آن قبل از خرید اقدام کنند.

۱۳. آیا امکان استفاده از تخفیف باشگاه مشتریان ایرلاین ها زمان خرید از سایت فلایتیو می باشد یا خیر؟

در هنگام خرید بلیط مسافرین می‌توانند کد مایلج مورد نظر را در صفحه ورود اطلاعات مسافرین به فلایتیو اعلام کنند تا این کد به ایرلاین مورد نظر اعلام شود تا از شرایط ایرلاین جهت استفاده در پرواز‌های آتی بهره‌مند شوند.

۱۴. پس از چند ساعت تاخیر و تعجیل امکان کنسلی پرواز بدون جریمه وجود دارد؟

طبق قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری در صورتیکه پرواز تاخیر یا تعجیل بیشتر از دو ساعت داشته باشد مسافر می‌تواند پرواز خود را بدون جریمه کنسل کند.

۱۵. اگر بخواهیم بلیط یک یا چند نفر از مسافران پرواز داخلی و یا خارجی را کنسل کنیم چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

جهت انجام این درخواست می‌بایست از طریق پروفابل حساب کاربری بر روی سایت فلایتیو اقدام گردد. ابتدا بر روی دکمه جزئیات بلیط مورد نظر کلیک کرده سپس روی دکمه استرداد کلیک کرده و مراحل استرداد بلیط مورد نظر را انجام دهید.

۱۶. اگر از پرواز داخلی (سیستمی) و یا پرواز خارجی استفاده نکنم، ایا می‌توانم بعدا از آن بلیط در تاریخ دیگری استفاده کنم؟

در صورت عدم استفاده و یا نرسیدن به پروازهای داخلی، با پشتیبانی فلایتیو جهت بررسی امکان استرداد و تکمیل این فرآیند تماس بگیرید. سپس نسبت به تهیه بلیط جدید اقدام فرمایید.
در صورت عدم استفاده یا نرسیدن به پروازهای خارجی برای پروازهای چارتری، مسافرمی بایست نسبت به تهیه بلیط جدید اقدام نماید. لازم به ذکر است در صورت عدم استفاده از پرواز چارتری، مبلغی از سمت ایرلاین به مسافرین استرداد نخواهد گردید.
در صورت عدم استفاده یا نرسیدن به پروازهای خارجی برای پروازهای سیستمی، با توجه به قوانین ایرلاین مربوطه، میتوان جهت بررسی درخواست مورد نظر از طریق پروفایل حساب کاربری اقدام نماییند.

۱۷. اگر هنگام خرید پیامی مبنی بر تماس با تیم پشتیبانی وب سایت فلایتیو نمایش داده شد باید چه کاری انجام دهم؟

کاربران می‌توانند در صورت مواجه شدن با این مورد در خرید بلیط، از خرید مجدد خودداری فرموده و جهت بررسی صدور یا عدم صدور بلیط و بررسی خطای دریافت شده با پشتیبانی سایت فلایتیو به شماره ۰۲۱۴۱۵۰۱ تماس حاصل فرمایند.

۱۸. اگر اسامی مسافران مطابق پاسپورت نباشد باید چه کاری انجام دهم؟

در صورت عدم مطابقت اطلاعات ثبت شده در بلیط با پاسپورت مسافر امکان ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت. می‌بایست پرواز را کنسل نموده (در صورتی که پرواز قابلیت کنسلی را دارا باشد) و مجدد نسبت به خرید بلیط جدید با اطلاعات صحیح اقدام فرمایید.

۱۹. اگر نام انگلیسی درست وارد شده باشد اما نام فارسی خیر و یا برعکس چه کار باید بکنم؟

در صورت عدم تطابق اسامی مسافران در بلیط پرواز با پاسپورت در پروازهای خارجی یا داخلی (سیستمی) به هیچ عنوان قابلیت ویرایش نام از سمت سایت و ایرلاین امکان‌پذیر نمی‌باشد و می‌بایست پرواز را کنسل نموده (در صورتی که پرواز قابلیت کنسلی را دارا باشد) و مجدد نسبت به خرید بلیط جدید با اطلاعات صحیح اقدام فرمایید. در پروازهای داخلی (چارتر) در صورت تایید چارتر کننده قابلیت اصلاح نام با پرداخت جریمه ممکن است، که می‌بایست درخواست خود را از قسمت درخواست پشتیبانی جهت پیگیری ارسال نمایید.در پرواز‌های داخلی در صورتی که نام انگلیسی صحیح وارد شده و نام فارسی اشتباه ثبت گردیده باشد، مشکلی در پرواز ایجاد نمی‌شود.

۲۰. در خارج از کشور چگونه با تیم پشتیبانی فلایتیو تماس حاصل کنیم؟

در ابتدا وارد حساب کاربری خود در سایت فلایتیو گردیده روی نام کاربری خود کلیک کنید و از قسمت رزروهای پرواز، پرواز مورد نظر خود را انتخاب کرده و با کلیک بر روی جزییات پرواز دکمه درخواست پشتیبانی را انتخاب کنید و در قسمت توضیحات درخواست خود را جهت انجام کنسلی به صورت کتبی اعلام نمایید. همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات و درخواست‌های شما خواهند بود. قابل ذکر است مسافرین می‌توانند شماره تماس واتساپ خود از طریق ایمیل یا درخواست پشتیبانی برای تماس با ایشان از طرف سایت فلایتیو ارسال نمایند.

۲۱. چگونه مشکلات پرواز خارج از کشور را در کشوری دیگر حل کنیم؟

کاربران خارج از کشور درصورت عدم امکان برقراری تماس با تیم پشتیانی سایت فلایتیو، می‌توانند نسبت به ارسال سوالات یا درخواست های خود از طریق ایمیل پشتیانی و یا ارسال درخواست پشتیبانی (مطابق توضیحات ارائه شده در نحوه ی ارسال درخواست پشتیانی) و دریافت پاسخ از قسمت مکاتبات اقدام فرمایند.

۲۲. در مورد خرید بلیط توضیحات بیشتری در اختیار من قرار می‌دهید؟

خرید در سایت فلایتیو به ۲ روش آنلاین و تلفنی انجام می‌شود. در صورت داشتن اعتبار در سایت فلایتیو، همکاران ما جهت تکمیل فرآیند خرید شما را راهنمایی خواهند نمود. اما در صورتی که نیاز به افزایش اعتبار جهت خرید بلیطی با قیمتی بالاتر از میزان اعتبار شما باشد، کاربر حتما باید از طریق حساب کاربری خود اقدام به خرید نماید و همکاران پشتیبانی از اخذ اطلاعات پرداخت مسافر جهت افزایش اعتبار معذور هستند. در صورت تمایل کاربران به خرید به روش تلفنی، کارشناسان این بخش جزئیات پروازهای داخلی، خارجی، قطار را با کاربران بررسی نموده و با پرداخت وجه به حساب فلایتیو نسبت به خرید بلیط مورد نظراقدام می‌گردد.

۲۳. اگر تاریخ انقضای پاسپورت نزدیک باشد آیا می‌توانم بلیط بخرم؟

حداقل اعتبار لازم برای پاسپورت جهت سفر، ۶ ماه است و در برخی موارد این اعتبار باید ۱ سال باشد و در صورتی که مقصد سفر شما ایران باشد، نیازی به تمدید اعتبار پاسپورت نیست. لطفا جهت بررسی دقیق‌تر شرایط و ضوابط با پشتیبانی فلایتیو تماس حاصل فرمایید.

۲۴. اگر تاریخ انقضای پاسپورت را اشتباه وارد کرده باشم، چه کار باید بکنم؟

درصورت بروز خطا در درج تاریخ انقضا و یا اشتباه وارد نمودن شماره پاسپورت می‌توانید جهت بررسی قابلیت اصلاح شماره پاسپورت و کسب اطلاعات بیشتر با تیم پشتیبانی فلایتیو با شماره ۰۲۱۴۱۵۰۱ تماس حاصل فرمایید.

۱. در صورتی که بلیط برای من صادر نشده است چه اقدامی باید انجام داد؟

کاربران می توانند در صورت مواجه شدن با این موارد در خرید بلیط پرواز داخلی و خارجی، از خرید مجدد خودداری فرموده و جهت بررسی صدور یا عدم صدور بلیط و بررسی خطای دریافت شده با پشتیبانی سایت فلایتیو به شماره ۰۲۱۴۱۵۰۱ تماس حاصل فرمایند.

۲. اگر هنگام خرید وارد درگاه پرداخت شدم و مبلغ بلیط ازحساب کسر شد ولی بلیط نمایش داده نشد چه کاری انجام دهم؟

تیم پشتیبانی سایت فلایتیو کلیه خطاهای عدم صدور بلیط در خرید کاربران را بررسی نموده و در اسرع وقت با شماره ثبت نامی حساب کاربری تماس حاصل می نمایند. همچنین کاربران می توانند در صورت مواجه شدن با این موارد در خرید بلیط پرواز داخلی و خارجی، از خرید مجدد خودداری فرموده و جهت بررسی صدور یا عدم صدور بلیط و بررسی خطای دریافت شده با پشتیبانی سایت فلایتیو به شماره ۰۲۱۴۱۵۰۱ تماس حاصل فرمایند.

۳. هنگام خرید، خطایی مبنی بر انقضای مدت زمان خرید دریافت کردم در صورتی که کمتر از۵ دقیقه پرداخت را انجام دادم و پول از حسابم کسر شد ولی متاسفانه بلیط نمایش داده نمی‌شود.

مدت زمان اعتبار رزرو در سایت فلایتیو اعلام گردیده و مبنای محاسبات زمانی، اعتبار اعلامی رزرو در سایت بوده و زمان اعلامی در درگاه بانک غالبا طولانی تر از اعتبار رزرو و حدود ۱۰ دقیقه می باشد. در صورت برخورد با چنین خطایی، کاربر می تواند فرآیند رزرو و خرید را از ابتدا انجام داده و این مرتبه اسامی مسافرین را که در حساب کاربری بصورت پیش فرض ثبت گردیده، سریعا انتخاب و جهت پرداخت به درگاه بانکی متصل گردد. کاربران همواره می توانند در صورت وجود هرگونه سوال یا خطا با پشتیبانی فلایتیو با شماره ۰۲۱۴۱۵۰۱ تماس حاصل فرمایند.

۴. اگر بخواهم بلیط پرواز خارجی را کنسل کنم باید چه اقداماتی انجام دهم؟

در ابتدا وارد حساب کاربری خود در سایت فلایتیو گردیده روی نام کاربری خود کلیک کنید و از قسمت رزروهای پرواز، پرواز مورد نظر خود را انتخاب کرده و با کلیک بر روی جزییات پرواز دکمه درخواست پشتیبانی را انتخاب کنید و در قسمت توضیحات درخواست خود را جهت انجام کنسلی به صورت کتبی اعلام نمایید. همکاران قسمت پشتیبانی درخواست شما را مشاهده نموده و جریمه را خدمت کاربر اعلام می نمایند. پس از اخذ تایید کاربر از طریق همان سامانه، بلیط را کنسل و مبلغ طی روند استرداد به کاربر مسترد خواهد گردید.
لطفا توجه داشته باشید در صورت عدم تاییدیه کتبی از سمت شما در قسمت درخواست پشتیبانی هیچ گونه فعالیتی بر روی بلیط شما انجام نمی گردد.

۵. عدم استرداد وجه در صورت عدم صدور بلیط و انصراف کاربران از خرید؟

استرداد وجه در کلیه موارد قید شده از سمت سایت فلایتیو غالبا بصورت آنی بوده و در برخی موارد که استرداد در درگاه بانکی دچار خطا گردیده باشد، طی ۱ تا ۷۲ ساعت کاری به همان حسابی که پرداخت نموده اید انجام می گردد و در صورت عدم استرداد طی بازه زمانی اعلام شده، با تیم پشتیبانی سایت فلایتیو جهت بررسی واریز وجه تماس حاصل فرمایید.

۶. 6. استرداد وجه در صورت ابطال پرواز و عدم استفاده از پرواز به دلیل تاخیر بالای ۲ ساعت در پروازهای سیستمی و چارتری و همچنین جاماندن از پرواز منحصرا در پروازهای سیستمی، که مورد تایید ایرلاین قرارگرفته است.

در صورت بروز موارد فوق، مطابق قوانین ایرلاین ها در پرواز های سیستمی، استرداد وجه منوط به اخذ تاییدیه ایرلاین بوده که روند آن بسته به ایرلاین انتخابی می تواند متفاوت باشد. کاربر در ابتدا می تواند بروز موارد فوق را به پشتیبانی فلایتیو اطلاع داده و پس از اخذ تاییدیه ایرلاین، طی ۷۲ ساعت به حساب کاربر استرداد می گردد.

۷. استرداد وجه درصورت کنسل کردن پرواز از سمت مسافران در پروازهای داخلی و خارجی و قطار

استرداد وجه در کلیه موارد قید شده از سمت سایت فلایتیو طی ۱ تا ۷۲ ساعت کاری به همان حسابی که پرداخت نموده اید انجام می گردد و در صورت عدم استرداد طی بازه زمانی اعلام شده، با تیم پشتیبانی سایت فلایتیو جهت بررسی واریز وجه تماس حاصل فرمایید.

۸. میزان بار مجاز و بار داخل کابین در پرواز چه میزان است؟

بار مجاز داخل کابین معمولا یک چمدان دستی تا ۵ کیلوگرم می باشد و در برخی ایرلاین ها نیز این میزان تا ۷ کیلوگرم هم مجاز است. جهت بررسی میزان بار داخل کابین با پشتیبانی فلایتیو تماس حاصل فرمایید. بار مجاز (قسمت بار هواپیما) پیش از اخذ رزرو با کلیک بر روی جزئیات پرواز و سپس بار مجاز، قابل مشاهده می باشد. پس از اخذ رزرو و پیش از نهایی نمودن خرید پشتیبانی فلایتیو قوانین مرتبط با رزرو از جمله بار مجاز را طی فاصله زمانی کوتاهی از اخذ رزرو، از طریق ایمیل و پیامک برای کاربران ارسال خواهند نمود.

۹. میزان جریمه کنسلی پرواز در صورت تمایل به کنسلی چه میزان است؟

میزان جریمه در ایرلاین ها با توجه به کلاس نرخی، مدت زمان باقی مانده تا پرواز، انجام شدن پرواز رفت (برای پرواز های رفت و برگشت) متفاوت است. میزان جرایم نیز پس از اخذ رزرو و پیش از نهایی نمودن خرید پشتیبانی فلایتیو طی فاصله زمانی کوتاهی از اخذ رزرو، از طریق ایمیل و پیامک برای کاربران ارسال خواهند نمود.

۱۰. آیا در پرواز با توجه به توقف نیاز به ویزای ترانزیت است؟

سایت فلاتیو در صورت نیاز به ویزای ترانزیت، در هنگام ورود اطلاعات مسافران در بالای صفحه نیاز به ویزای ترانزیت را اعلام می نماید اما با توجه به اینکه تغییر و تحولات ناگهانی معمولا در صنعت گردشگری مکررا اتفاق می افتد، جهت یافتن اطمینان خاطر می توانید با تماس با پشتیبانی فلایتیو این قوانین را بررسی فرمایید.

۱۱. آیا می‌‎توان تاریخ پرواز را تغییر داد؟

بدلیل عدم وجود این امکان از سمت ایرلاین های داخلی، تغییر تاریخ در پرواز های داخلی امکان ندارد و این فرآیند فقط از طریق کنسل نمودن پرواز فعلی و تهیه بلیط دیگر مقدور می باشد. در خصوص تغییر تاریخ یا مسیر در پرواز های خارجی، می باید از طریق ارسال درخواست پشتیبانی در ابتدا وارد حساب کاربری خود در سایت فلایتیو گردیده روی نام کاربری خود کلیک کنید و پس از مشاهده لیست بلیط های خود بر روی بلیط مورد نظر خود، دکمه جزییات را مشاهده می کنید. با کلیک بر روی جزییات پرواز دکمه درخواست پشتیبانی را انتخاب کنید و در قسمت توضیحات درخواست خود را به صورت کتبی ثبت و ارسال نمایید. . همکاران قسمت پشتیبانی درخواست شما را مشاهده نموده و نسبت به تاریخ یا مقصد درخواستی شما و محاسبه میزان جریمه و تغییرات کلاس نرخی، مبلغ را خدمت کاریر اعلام و پس از اخذ تاییدیه جهت انجام تغییرات و فعالسازی درگاه بانکی و پرداخت وجه، بلیط تغییر یافته را از طریق ایمیل به کاربر ارسال می نمایند. لطفا توجه داشته باشید در صورت عدم دریافت تاییدیه کتبی از سمت کاربر در قسمت درخواست پشتیبانی، هیچ گونه فعالیتی بر روی بلیط انجام نمی گردد.

۱۲. آیا برای تمام مقاصد خارجی باید ویزا تهیه کنم؟

کشور هایی از قبیل ترکیه، ارمنستان، مالزی و ... در حال حاضر نیازمند ویزا جهت ورود پاسپورت ایرانی نمی باشد اما اکثریت کشور ها نیازمند به ویزا می باشند. جهت اطلاع از شرایط ورود به کشور های مختلف، با پشتیبانی فلایتیو تماس حاصل فرمایید. یادآور می گردد که مسئولیت بررسی ویزا به عهده کاربر می باشد.

۱۳. حداکثر تا چه زمانی می‌توانم پرواز را رزرو کنم؟

مدت زمان اعتبار رزرو، نسبت به کلاس نرخی، ظرفیت پرواز، ایرلاین انتخابی و فاصله زمانی تا انجام پرواز متغیر است.لذا جهت اطلاع یافت از میزان اعتبار رزرو خود با تیم پشتیبانی فلایتیو تماس حاصل کنند.

۱۴. آیا رزرو پرواز خارجی در سایت فلایتیو رایگان است و یا شامل هزینه می‌شود؟

اخذ رزرو در سایت فلایتیو رایگان می باشد.

۱۵. آیا امکان ویرایش اسم در پرواز های خارجی وجود دارد؟

در پرواز های خارجی امکان اصلاح نام وجود ندارد درصورتیکه نام مسافرین به اشتباه وارد شده باشد، اگر در حالت رزرو باشد میتوان نسبت به پرداخت وجه اقدام نکرد، اما وجود مغاییرت در نام و نام خانوادگی بعد از صدور بلیط، طبق قوانین و مقررات نیازمند کنسل کردن بلیط می باشد.

۱۶. شرایط دریافت بار دانشجویی چیست؟

بعضی از ایرلاین ها از این قابلیت پشتیبانی میکنند بدین صورت که مسافر می بایست مدارک خود اعم از کارت دانشجویی،تاییدیه دانشگاه محل تحصیل، از طریق ایمیل ارسال کند. پس از ارسال مدارک، بررسی های مورد نیاز با ایرلاین انجام می گردد و درصورت تایید ایرلاین، بار دانشجویی برای کاربر لحاظ می شود.

۱۷. آیا امکان انتخاب صندلی در پرواز خارجی وجود دارد؟ چگونه می‌توان این کار را انجام داد؟

امکان انتخاب صندلی (بصورت رایگان) بر روی برخی کلاس های نرخی در پرواز های خارجی وجود دارد. کاربر می تواند با ارسال درخواست پشتیبانی یا تماس با پشتیبانی فلایتیو، این امکان را بررسی نماید. سپس جهت انتخاب صندلی در صورت امکان، از طریق ارسال ایمیل یا درخواست پشتیبانی، نسبت به تکمیل این فرآیند اقدام نماید.

۱۸. موارد نیاز برای check in چیست؟

مسافرین برای انتخاب صندلی یا check in آنلاین بلیط خود در سایت ایرلاین، نیازمند ثبت شماره رزرو (PNR) و اسم مسافر می باشند.

۱۹. آیا در پرواز هایی که توقف دارد و فرودگاه تزانزیت تغییر میکند مسافر باید چمدان را تحویل بگیرید یا خیر؟

در مسیر هایی که فرودگاه تغییر کند بار به مسافر تحویل داده می شود و خود مسافر می بایست بار را به همراه خود برای انجام دادن قسمت بعدی پرواز ببرد.

۲۰. مدت زمان مجاز برای چک این چند ساعت قبل از پرواز می باشد؟

مسافرین ۴۸ ساعت قبل از پرواز می توانند به سایت ایرلاین مراجعه و نسبت به چک این اقدام کنند.

۲۱. اگر بخواهم مشخصات پاسپورت (صرفا شماره و تاریخ انتقضای پاسپورت) را اصلاح کنم، چه اقداماتی باید انجام دهم؟

امکان اصلاح تاریخ انقضا و شماره پاسپورت در برخی از پرواز ها وجود ندارد. جهت بررسی با پشتیبانی سایت فلایتیو تماس بگیرید.در صورت امکان پذیر بودن اصلاح موارد ذکر شده از صفحه اول پاسپورت مسافر تصویر تهیه کرده و برای ایمیل supoort@flightio.com ارسال فرمایید.

۲۲. اگر بخواهم بار در حالت رزرو و یا بر روی بلیط بخرم، چه اقداماتی باید انجام دهم؟

بار اضافه بر بار مجاز پیش فرض، وابسته به ایرلاین انتخابی می تواند توسط فلایتیو خرید یا پیگیری گردد. در صورتی که کمتر از ۲۴ ساعت به پرواز باقی مانده باشد، کاربر می تواند با مراجعه به کانتر ایرلاین در فرودگاه، از قیمت و ظرفیت موجود جهت اخذ اضافه بار خود اطلاع یابد.

۲۳. اگر بخواهم حیوان خانگی را در پروازهای خارجی ثبت کنم چه اقداماتی باید انجام دهم؟

قوانین و شرایط حمل حیوانات در ایرلاین های مختلف، متفاوت است. کاربران می توانند پس از جمع آوری اطلاعات ذیل، جهت بررسی امکان و تکمیل فرآیند، با پشتیبانی فلایتیو تماس حاصل فرمایند. اطلاعات مورد نیاز عبارتند از:
نوع حیوان (سگ، گربه، پرنده....)
وزن حیوان و وزن قفس حمل
ابعاد قفس (جهت بررسی شرایط حمل به داخل کابین هواپیما)
نژاد حیوان

۲۴. اگر بخواهم درخواست ویلچر در پروازهای خارجی ثبت کنم، چه اقداماتی باید انجام دهم؟

با توجه به نیاز اخذ تایید از سمت ایرلاین برای تهیه ویلچر برای مسافر، درخواست ویلچر می باید تا ۲۴ ساعت پیش از پرواز به پشتیبانی فلایتیو اعلام گردد.

۲۵. برای درخواست ثبت غذا چه اقداماتی باید انجام دهم؟

نحوه ی ثبت درخواست پشتیبانی درسایت فلایتیو جهت پیگیری به شرح ذیل می باشد: در ابتدا وارد حساب کاربری خود در سایت فلایتیو گردیده روی نام کاربری خود کلیک کنید و پس از مشاهده لیست بلیط های خود بر روی بلیط مورد نظر خود، دکمه جزییات را مشاهده میکنید. با کلیک بر روی جزییات پرواز دکمه درخواست پشتیبانی را انتخاب کنید و در قسمت توضیحات درخواست خود را به صورت کتبی ثبت و ارسال نمایید. همکاران قسمت پشتیبانی درخواست شما را مشاهده نموده و نسبت به درخواست شما پیگیری با ایرلاین انجام می گردد. پس از پیگیری بخش مربوطه نتیجه را در اسرع وقت از همان قسمت ارسال خواهند کرد.

۲۶. آیا می‌توانم در هنگام خرید بلیط خارجی و یا رزرو پرواز خارجی نوع هواپیما را مشخص کنم؟

در پروازهای خارجی در قسمت جزئیات پروازدرهنگام جستجو یا در بلیط پرواز نوع هواپیما قابل مشاهده می باشد. اما ممکن است نوع هواپیما از سمت ایرلاین به دلایلی از قبیل نقص فنی هواپیمای اولیه، عدم وجود مسافر به تعداد کافی و عدم نیاز به هواپیما های بزرگ، تغییر یابد.

۲۷. آیا امکان تغییر اسم یا کد ملی در پرواز های داخلی وجود دارد ؟

در پروازهای داخلی امکان اصلاح کد ملی وجود دارد اما امکان اصلاح نام در پرواز های سیستمی موجود نمی باشد. در پرواز های چارتری گاها این اتفاق با پرداخت هزینه تعیین شده توسط تامین کننده امکان پذیر می باشد.

۲۸. در صورتی که بخواهیم پرواز را کنسل کنیم شامل چه میزان جریمه می‌شویم؟

پروازهای چارتر مطابق قوانین هواپیمایی کشوری شامل کنسلی نمی شوند ولی با توجه به مشکلات مسافران و درخواست آنها جهت کنسلی پرواز، در صورت تایید چارترکنندگان تا قبل از ۲۴ ساعت مانده به پرواز میتوان نسبت به کنسلی از سمت چارتر کننده پرواز اقدام نمود. میزان جریمه متعلق به پرواز چارتری توسط چارترکننده محترم اعلام و خدمت شما جهت تایید ارائه می گردد.لطفا توجه داشته باشید در صورت عدم تاییدیه کتبی از سمت شما در قسمت درخواست پشتیبانی هیچ گونه فعالیتی بر روی بلیط شما انجام نمیگردد

۲۹. شرایط کنسلی در بلیط های چارتری که قوانین استرداد ثبت نشده به چه شکل می باشد ؟

بعد از رزرو رایگان پرواز مورد نظر، از طریق درخواست پشتیبانی نسبت به ارسال قوانین کنسلی پرواز، تغییر تاریخ و بار مجاز اقدام نماید.و یا با تیم پشتیبانی فلایتیو به شماره ۰۲۱۴۱۵۰۱ تماس حاصل فرمایید.

۱. آیا در قطار کوپه مخصوص آقایان وجود دارد؟

در هنگام خرید بلیط قطار (داخلی) از سایت امکان خرید بلیط به صورت معمولی(برای خانواده) ویژه بانوان و ویژه آقایان به صورت مجزا موجود است که کاربر برای انتخاب مورد نظر خود در هنگام انتخاب تعداد مسافر میتوانند نوع مسافر خود را هم انتخاب کنند تا قطار های دارای ظرفیت طبق جست و جوی کاربر برایشان نمایش داده شود.

۱. در مسیرهای زمینی ( اتوبوس) ترمینال مبدا یا مقصد خارجی در کجای شهر می باشد ؟

اطلاعات ترمینال هایی مبدا ومقصد بر روی بلیط ذکر شده است در صورت نیاز، برای اطلاعات بیشتر با تیم پشیبانی فلایتیو با شماره ۰۲۱۴۱۵۰۱ تماس حاصل نمایید.

۱. چگونه درخواست پشتیبانی هتل روی سایت فلایتیو ثبت کنم؟

جهت ثبت پشتیبانی می توانید با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت فلایتیو، از قسمت رزروهای هتل، هتل مورد نظر خود را انتخاب نموده و از طریق «درخواست پشتیبانی»، در خواست خود را به واحد پشتیبانی ارسال فرمایید.

۲. شرایط کنسلی هتل‌های خارجی/داخلی به چه صورت است؟

شرایط کنسلی هتل های خارجی در انتهای واچر هتل خریداری شده در یک جدول به صورت دسته بندی شده بر اساس بازه های زمانی و میزان جریمه از ۰٪ تا ۱۰۰٪ (غیر قابل استرداد)، قید گردیده است. توجه داشته باشید علاوه بر میزان جریمه قید شده در زمان کنسلی، ۱۰٪ هزینه خدمات تامین کننده کسر و مابقی مبلغ به حسابی که ازآن پرداخت کرده اید مسترد می گردد. در صورتی که در واچر فقط از لفظ غیر قابل استرداد استفاده شده باشد؛ به منزله این است که رزرو شما غیر قابل کنسلی و غیر قابل استرداد است.

۳. چگونه برای هتل های غیر قابل استرداد درخواست کنسلی بدهم؟

در نظر داشته باشید، با توجه به قوانین اعلام شده پیش از خرید و همچنین مقررات تامین‌کننده، امکان کنسل نمودن رزرو های غیر قابل استرداد و رزروهایی که میزان جریمه آنها ۱۰۰٪ اعلام شده؛ میسر نمی‌باشد. همچنین جهت حمایت از منافع همراهان فلایتیو، کارشناسان جهت استرداد حداکثر مبلغ پرداختی، با تامین‌کننده مذاکره می‌نماید. شایان ذکر است در صورت عدم موافقت تامین‌کننده جهت استرداد وجه، رزرو شما بلافاصله کنسل گشته و امکان استفاده مجدد از همان رزرو وجود نخواهد داشت. در صورت تمایل به کنسل نمودن، می توانید با ثبت پشتیبانی و یا ارسال ایمیل درخواست خود را به تیم پشتیبانی فلایتیو اعلام فرمایید.

۴. شرایط و قوانین تغییر نام و تغییر تاریخ رزرو هتل خارجی/داخلی به چه صورت است؟

با توجه به قوانین و مقررات اعلام شده تغییر تاریخ و تغییر نام رزرو هتل‌های داخلی/خارجی انجام شده از طرف تامین کننده و هتل‌ها، به ندرت امکان‌پذیر می‌باشد. همچنین، جهت حمایت از همراهان فلایتیو، کارشناسان ما مکاتبات لازم جهت تغییر تاریخ و تغییر نام مورد نظر شما را انجام خواهند داد. در نظر داشته باشید، گاهی اوقات در صورت موافقت هتل و تامین کننده این امر با پرداخت هزینه امکان پذیر خواهد بود. که پیش از اعمال تغییر مورد نظر شما، میزان این جریمه اعلام خواهد شد. در صورت تمایل به تغییر نام و تغییر تاریخ، می توانید با ثبت پشتیبانی و یا ارسال ایمیل درخواست خود را به تیم پشتیبانی فلایتیو اعلام فرمایید. کارشناسان فلایتیو بلافاصله پس از دریافت پاسخ هتل و تامین کننده، به شما اطلاع خواهند داد.

۵. چگونه و چه زمانی کد تاییدیه هتل خارجی برای من ارسال می گردد؟

زمانی که پرداخت شما در سایت انجام و واچر هتل شما صادر میگردد، رزرو شما قطعی می باشد، لذا جهت تسریع در امور پذیرش، و همچنین در صورت نیاز به مکاتبه از طرف شما با هتل در خصوص درخواستهای ویژه، ۲۴ ساعت مانده به ورود شما به هتل کد تاییدیه مجددی از سمت هتل جهت هماهنگیهای جانبی ارسال میگردد. سایت فلایتیو بصورت خودکار تا زمان ذکر شده تمامی کدهای تاییدیه را به آدرس ایمیلی که با آن روی سایت فلایتیو ثبت نام نموده اید و همچنین به شماره تماسی که زمان خرید رزرو هتل خود اعلام نمودید، ارسال خواهد کرد. در صورت عدم دریافت کد تایید لطفا با پشتیبانی ۲۴ ساعته فلایتیو تماس حاصل فرمایید.

۶. اعلام و ثبت ورود دیرتر از موعد به هتل از چه طریق امکان پذیر است؟

طبق قوانین هتل های سرتاسر دنیا ساعت حدودی ورود به اتاق بین ساعت ۱۲ تا ۱۶ می باشد، لذا در صورت ورود دیرتر از موعد مقرر به هتل، ۲۴ ساعت پیش از زمان مذکور، ساعت دقیق ورود خود را از طریق ثبت پشتیبانی یا ایمیل به کارشناسان فلایتیو ارسال فرمایید. بلافاصله پس از دریافت درخواست شما، ساعت ورود شما به تامین کننده اعلام خواهد شد. در نظر داشته باشید:
• در معدود هتل‌هایی امکان ورود دیرتر از موعد مقرر میسر نمی‌باشد، در صورتی که هتل انتخابی شما شامل این مورد باشد در اسرع وقت به اطلاع شما خواهد رسید.

۷. چطور می توانم از کد تخفیف استفاده کنم؟

جهت اعمال کد تخفیف پس از ورود به حساب کاربری خود و انتخاب هتل و نوع اتاق مورد نظر، اطلاعات مسافران را وارد نموده، و پس از ورود به مرحله بعد در باکس مربوط به کد تخفیف،کد خود را وارد نموده و دکمه اعمال را انتخاب فرمایید تا مبلغ تخفیف از کل حساب شما کسر و به درگاه بانکی متصل شوید.
قابل ذکر است میزان تخفیف بسته به تاریخ سفر، شهر مقصد و نوع هتل ها کاملا متفاوت می باشد.

۸. شرایط رزرو تخت جداگانه برای کودک در هتلهای خارجی به چه صورت می باشد؟

توجه داشته باشید در صورتیکه اقدام به رزرو اتاق دو تخته (Double/Twin) مینمایید و همراه (فرزند) دارید، به کودک شما تختی اختصاص داده نخواهد شد. طبق قانون سن فرزند همراه بدون تخت، در هتلها متفاوت می باشد و اگر پذیرش فرزند همراه مسافر شامل هزینه ای گردد مستقیما توسط مسافر به هتل پرداخت خواهد شد.همچنین در صورت نیاز به تخت برای کودک (در هر سنی) زمان خرید، باید کودک را بزرگسال انتخاب نموده و اطمینان حاصل فرمایید نوع اتاق منتخب ظرفیت کل تعداد نفرات در یک اتاق را دارا می باشد، در صورت عدم رعایت این موضوع زمان پذیرش هزینه نفر اضافه مستقیما توسط مسافردر هتل پرداخت می گردد

۹. شرایط رزرو تخت جداگانه برای کودک در هتلهای داخلی به چه صورت می باشد؟

در زمان رزرو هتلهای داخلی، تمامی انواع اتاقها برای مسافر نمایش داده میشود، و مسافرین می بایست اتاق متناسب با تعداد نفرات مورد نظر خود را انتخاب و نهایی کنند. همچنین در صورت نیاز به تخت برای کودک(در هر سنی) زمان خرید، نوع اتاق و تخت موجود در اتاق را نیز با احتساب کودک خود رزرو و نهایی فرمایید.

۱۰. شرایط کنسلی هتل های داخلی به چه صورت است؟

جهت درخواست کنسلی هتل های داخلی، لطفا درخواست خود را از طریق ثبت پشتیبانی و یا ارسال ایمیل به کارشناسان فلایتیو اعلام فرمایید، کارشناسان جهت استرداد حداکثر مبلغ پرداختی، با تامین کننده مذاکره می نمایند، در نظر داشته باشید میزان جرایم هر هتل در فصول مختلف متفاوت می باشد، و تعیین میزان آن توسط هتل مورد نظر مشخص و اعلام می‌گردد، همچنین امکان کنسلی رزرو اکثر هتل ها در ایام خاص میسر نمی‌باشد.

۱۱. شرایط ارائه و استفاده از استقبال فرودگاهی رایگان روی واچر هتل های داخلی به چه نحو می باشد؟

سرویس استقبال فرودگاهی رایگان در تعدادی از هتلهای داخلی قابل ارائه می باشد، در صورت ارائه این سرویس و مشاهده خدمات رایگان آن در زمان خرید، لطفا اطلاعات پرواز خود را بصورت کامل وارد فرمایید، تا خدمات استقبال ارائه گردد.

۱۲. شرکت فلایتیو برای چه مقاصدی ویزا اقدام می کند و شرایط و مدارک مورد نیاز ویزاهای ارائه شده چیست؟

در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در خصوص کشورهایی که اقدام و خدمات ویزای آنها توسط فلایتیو ارائه می گردد و همچنین اطلاع از مدارک مورد نیاز، مبلغ و زمان و اعتبار ویزاها لطفا به سایت tour.flightio.com مراجعه فرمایید.

۱۳. نحوه خرید بیمه مسافرتی به چه صورت است؟

جهت سهولت و ارائه بسته سفری کامل، فلایتیو خدمات فروش آنلاین بیمه مسافرتی را روی سایت ارائه می نماید، جهت خرید این محصول با انتخاب بلیط رفت و برگشت در پروازهای خارجی، و پس از تکمیل اطلاعات مسافرین از باکس سمت راست کلید بیمه سفر را روشن فرمایید، با توجه به زمان سفر و مقصد شما، پوشش بیمه مشخص می شود در صورت تمایل ادامه خرید را انتخاب نموده و محصولات خریداری شده را بصورت کامل بررسی فرمایید و سپس جهت پرداخت و صدور نهایی بلیط و بیمه به درگاه بانک متصل خواهید شد.
در نظر داشته باشید پس از صدور بیمه علاوه بر مطالعه برگه بیمه نامه، قوانین عمومی بیمه را نیز دانلود و بصورت دقیق و کامل مطالعه نموده تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید طی فرایندهای ذکر شده از پشتیبانی کمک رسان استفاده فرمایید.

۱۴. چگونه می توانم از شرایط بیمه مورد قبول سفارتها اطلاع پیداکنم؟

در اکثر سفارتهای اروپایی بیمه نامه از سقف ۳۰۰۰۰ یورو به بالا قابل قبول می باشد، اما با توجه به تغییر مداوم قوانین هر سفارت، لطفا پیش از صدور بیمه نامه اطلاعات کامل در خصوص مدت زمان، میزان پوشش مورد قبول سفارت را از سفارت مورد نظر خود کسب نموده و درصورت مطابقت با بیمه های ارائه شده روی سایت فرایند خرید خود را تکمیل فرمایید.

۱۵. شرایط خرید ترانسفر فرودگاهی به چه صورت امکان پذیر است؟

جهت سهولت و ارائه بسته سفری کامل، فلایتیو خدمات فروش آنلاین ترانسفر فرودگاهی را در تعدادی از مقاصد روی سایت بصورت آنلاین ارائه می نماید، جهت خرید این محصول با انتخاب بلیط رفت و برگشت و یا بلیط یکطرفه در پروازهای خارجی و یا خرید هتل خارجی، و پس از تکمیل اطلاعات مسافرین از باکس سمت راست کلید ترانسفر فرودگاهی را روشن فرمایید، با توجه به مشخصات بلیط و یا هتل شما اطلاعات تکمیلی جهت ارائه این محصول مورد نیاز می باشد که باید تکمیل بفرمایید، همچنین با انتخاب گزینه ((فقط برای پرواز اول به ترانسفر نیاز دارم))، میتوانید فقط ترانسفر فرودگاه به هتل را تهیه فرمایید، با انتخاب و تکمیل اطلاعات و پس از بررسی آنها، جهت پرداخت و صدور ترانسفر به همراه محصول اصلی به درگاه بانکی متصل خواهید شد.

۱۶. شرایط کنسلی ترانسفر فرودگاهی:

کنسلی ترانسفر فرودگاهی تا ۳۶ ساعت مانده به پرواز با کسر ۱۰٪ هزینه خدمات امکان پذیر است، اما بعد از تاریخ مذکور غیر قابل استرداد می‌باشد.

۱۷. برای استفاده از ترانسفر فرودگاهی چه میزان بار می توانم همراه داشته باشم؟

در همه انواع ترانسفر فرودگاهی، انتقال از فرودگاه به هتل و بالعکس، ترانسفر هر نفر فقط با یک چمدان استاندارد و یک ساک دستی انجام خواهد شد، بنابراین در صورت داشتن چمدان بزرگ و سنگین خارج از استاندارد و یا تعداد بیشتر چمدان، ارائه این خدمات ممکن است با دریافت هزینه بیشتر در مقصد میسر باشد و یا ارائه آن امکان پذیر نباشد.

۱۸. هزینه ترانسفر برای کودکان به چه میزان می باشد؟

نرخ ترانسفر برای کودکان زیر دو سال رایگان می‌باشد، و برای کودکان بالای دو سال هزینه یک فرد بزرگسال دریافت می‌گردد. همچنین به کودکان بالای دو سال صندلی تعلق می‌گیرد. لذا در زمان خرید هتل، سن کودک خود را دقیق وارد نمایید. در صورت مغایرت، هزینه ترانسفر در مقصد بصورت مستقیم از مسافر دریافت خواهد شد.