راهنمای خرید

راهنمای خرید پرواز داخلی

برای خرید پرواز داخلی از فلایتیـو، تنها چند دقیقه زمان لازم است. همچنین بخاطر داشته باشید اگر در هر مرحله‌ای از خرید خود نیاز به راهنمایی داشته باشید، می‌توانید با پشتیبانی شبانه روزی فلایتیو تماس بگیرید. شماره پشتیبانی: ۴۱۵۰۱-۰۲۱

مراحل خرید:

۱. جستجوی بلیط
۲. انتخاب پرواز
۳. ورود اطلاعات مسافران
۴. رزرو پرواز
۵. پرداخت وجه
۶. صدور بلیط

مرحله اول: جستجوی بلیط

برای خرید بلیط پرواز داخلی، از صفحه اصلی وب‌سایت فلایتیو گزینه «پرواز داخلی» را انتخاب کنید (توجه داشته باشید هنگام ورود به وب‌سایت فلایتیو، این گزینه به صورت پیش‌فرض انتخاب شده است).

سپس باید مشخص کنید که بلیط یک‌طرفه می‌خواهید یا بلیط رفت و برگشت. (برای کامل بودن توضیحات، در این راهنما مراحل خرید پرواز رفت و برگشت بررسی می‌شود.)

سپس باید با کلیک روی هر بخشی از فرم جستجو، مبدا و مقصد سفر خود، تاریخ رفت، تاریخ برگشت و تعداد مسافران را انتخاب نمایید.

پس از تکمیل فرم جستجو، روی دکمه نارنجی رنگ «جستجو» کلیک کرده، و لحظاتی تامل کنید تا لیست تمام پروازهای قابل رزرو به شما نمایش داده شود.

مرحله دوم: انتخاب پرواز

در این مرحله فهرست تمام پروازهای قابل رزرو، در تاریخ مورد نظر شما به نمایش در می‌آید. شما می‌توانید لیست پروازها را مرور کرده، و هر یک که مورد نظرتان بود را جهت رزرو انتخاب نمایید. تفاوت پروازها، در زمان حرکت، زمان رسیدن به مقصد، مدل هواپیما، شرکت هواپیمایی متصدی پرواز، و قیمت پرواز می‌باشد.

توجه داشته باشید در صورتی که پروازهای رفت و برگشت را جستجو کرده باشید، ابتدا پروازهای رفت برای شما نمایش داده می‌شوند، و پس از انتخاب پرواز رفت خود، پروازهای برگشت نمایش داده می‌شوند.

در صفحه نتایج جستجو، هر کارت نمایانگر یک پرواز است. در هر کارت می‌توانید اطلاعات ضروری آن پرواز را مشاهده نمایید. اطلاعاتی همچون سیستمی یا چارتر بودن پرواز، مبدا، مقصد، زمان حرکت، زمان رسیدن به مقصد، شماره پرواز، کلاس پروازی، و قیمت بلیط را مشاهده کنید.

پس از اینکه پرواز مورد خود را یافتید، بر روی دکمه نارنجی رنگ «خرید بلیط» کلیک کنید. اگر پرواز یک طرفه جستجو کرده باشید، با کلیک بر روی این دکمه به مرحله بعدی هدایت خواهید شد. اما در صورتی که پرواز رفت و برگشت جستجو کرده باشید، پس از انتخاب پرواز رفت، فهرست پروازهای برگشت را مشاهده خواهید کرد.

مرتب سازی یا محدود کردن نتایج جستجو

شما همواره می‌توانید پس از جستجوی مسیر و تاریخ مورد نظر خود برای مشاهده پروازهای موجود، نتایج به دست آمده را با توجه به پارامترهای مختلف مرتب کرده یا محدود نمایید، تا بتوانید در فرایند ساده‌تری انتخاب خود را انجام دهید.

در بالای نتایج جستجو، می‌توانید پروازها را بر اساس قیمت، و بر اساس ساعت پرواز مرتب نمایید.

در ستونی که سمت راست نتایج ظاهر می‌شود، می‌توانید نتایج را با توجه به پارامتر‌های مختلف محدود نمایید. مثل اگر تمایل دارید در بخش مشخصی از روز پرواز نمایید، یا اگر به دنبال پرواز با شرکت هواپیمایی مشخصی هستید، می‌توانید از بخش فیلترها، نتایج جستجوی خود را محدود نمایید.

همچنین اگر تمایل به تغییر در پارامترهای جستجوی خود داشتید، در بالای همین صفحه می‌توانید جستجوی خود را تغییر دهید.

مرحله سوم: ورود اطلاعات مسافران

حالا که پرواز مورد نظر خودتان را انتخاب نمودید، نوبت ورود اطلاعات مسافرین است. در صفحه‌ای که برای شما نمایان می‌شود، باید اطلاعات مسافرین را وارد نمایید. این اطلاعات ابتدا جهت انجام رزرو، و سپس برای صدور بلیط الزامی است.

در بخش «اطلاعات تماس» باید آدرس ایمیل و شماره موبایلی را وارد نمایید که تمایل دارید اطلاعات بلیط خریداری شده و همچنین اعلان‌های بعدی به آن ارسال شود.

می‌توانید با کلیک بر روی دکمه «جزئیات پرواز» در بالای این صفحه، مجددا پرواز انتخاب شده را بررسی نمایید.

توجه داشته باشید اطلاعات مسافرین را به دقت وارد نمایید تا هنگام ورود مسافر به هواپیما، با مشکل مواجه نشوید. پس از ورود اطلاعات مسافرین، روی دکمه «ادامه خرید» کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

امکان ثبت‌نام در فلایتیو

از همین مرحله، این امکان برای شما فراهم خواهد بود که در فلایتیو ثبت نام نمایید. توجه کنید که برای خرید بلیط پرواز داخلی، الزامی به ثبت نام نیست، اما ثبت‌نام مزایایی همچون امکان استفاده از خدمات پشتیبانی آنلاین به همراه خواهد داشت. برای این منظور، باید روی دکمه «ورود / ثبت‌نام» کلیک کنید، و مراحل ثبت‌نام را پیش ببرید.

مرحله چهارم: رزرو پرواز

تا اینجا پرواز مورد نظر برای شما رزرو شده و تا دقایقی معتبر خواهد بود. اطلاعات مسافرین و جزئیات پرواز خود را مجددا بررسی کنید و از صحت آنها مطمئن شوید.

در صورتی که کد تخفیف هم دارید، می‌توانید در همین مرحله آن را وارد کنید، تا میزان کد تخفیف از مبلغ نهایی خرید شما کسر شود.

پس از کسب اطمینان از صحت تمامی موارد، روی دکمه نارنجی رنگ «پرداخت و صدور بلیط» کلیک کنید تا جهت پرداخت وجه بلیط خود به وب‌سایت بانک هدایت شوید.

مرحله پنجم: پرداخت وجه

در این مرحله شما به وب‌سایت بانک هدایت شده، تا جهت صدور قطعی بلیط خود، فرایند پرداخت وجه بلیط را طی کنید. جهت انجام پرداخت وجه بصورت اینترنتی، شما نیازمند یک کارت بانکی عضو شبکه شتاب، به همراه رمز دوم آن کارت می‌باشید.

اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت اینترنتی:

1. شماره کارت: شماره ۱۶ رقمی درج شده روی کارت بانکی شما.

2. رمز اینترنتی: یا همان رمز دوم که می‌بایست از طریق دستگاه ATM بانک صادرکننده کارت، دریافت نمایید.

3. رمز CVV2: عددی 3 یا ۴ رقمی که بر روی کارت بانکی شما حک شده است.

۴. تاریخ انقضا: تاریخی که بر اساس ماه و سال بر روی کارت شما حک شده و بیانگر مدت اعتبار کارت بانکی شماست.

۵. کد امنیتی: حروف یا ارقامی که باید جهت احراز هویت، در کادر مربوطه وارد کنید.

۶. ایمیل: آدرس پست الکترونیکی شما جهت دریافت رسید بانکی (ورود ایمیل اختیاری است).

پس از کامل کردن فیلدهای مربوطه روی دکمه پرداخت کلیک کنید، تا پرداخت اینترنتی وجه بلیط انجام شده، و بلیط شما بصورت قطعی صادر گردد.

مرحله ششم: صدور بلیط

تبریک! حالا بلیط شما صادر شده است. شما می‌توانید نسبت به دانلود و چاپ آن، یا مطالعه‌ی قوانین استرداد و توضیحات تکمیلی اقدام نمایید.

دانلود بلیط: توجه داشته باشید که بلیط خریداری شده، برای شما ایمیل شده است. اما چنانچه به دریافت نسخه PDF بلیط خود نیاز دارید، می‌توانید در بالای همین صفحه، روی دکمه «دانلود بلیط» کلیک نمایید.

اطلاعات ضروری پرواز: در بخش اصلی این صفحه، جزئیات پرواز، و اطلاعات مسافرین درج شده است. اطلاعاتی که برای سفر شما ضروری می‌باشد عبارتند از: تاریخ پرواز، نام شرکت هواپیمایی، شماره پرواز، زمان حرکت از مبدا، میزان بار مجاز، و مشخصات مسافر. لطفا برای آخرین بار این اطلاعات را بازبینی کرده و از صحت آنها اطمینان حاصل کنید.

قوانین استرداد و توضیحات تکمیلی: هر پروازی، با توجه به پارامترهای مختلف، قوانین متفاوتی هم دارد. بنابراین شایسته است تا قوانین استرداد و توضیحات تکمیلی که در انتهای بلیط خود مشاهده می‌کنید را مرور نمایید.

فلایتیو سفر خوبی را برای شما آرزو می‌کند.