راهنمای خرید

راهنمای خرید پرواز داخلی

برای خرید پرواز داخلی از فلایتیـو، تنها چند دقیقه زمان لازم است. همچنین بخاطر داشته باشید اگر در هر مرحله‌ای از خرید خود نیاز به راهنمایی داشته باشید، می‌توانید با پشتیبانی شبانه روزی فلایتیو تماس بگیرید. شماره پشتیبانی: ۴۱۵۰۱-۰۲۱

مراحل خرید:

۱. جستجوی بلیط
۲. انتخاب پرواز
۳. ورود اطلاعات مسافران
۴. رزرو پرواز
۵. پرداخت وجه
۶. صدور بلیط

مرحله اول: جستجوی بلیط

برای خرید بلیط پرواز داخلی، از صفحه اصلی وب‌سایت فلایتیو گزینه «پرواز داخلی» را انتخاب کنید (توجه داشته باشید هنگام ورود به وب‌سایت فلایتیو، این گزینه به صورت پیش‌فرض انتخاب شده است).

راهنمای خرید پرواز داخلی

سپس باید مشخص کنید که بلیط یک‌طرفه می‌خواهید یا بلیط رفت و برگشت. (برای کامل بودن توضیحات، در این راهنما مراحل خرید پرواز رفت و برگشت بررسی می‌شود.)

سپس باید با کلیک روی هر بخشی از فرم جستجو، مبدا و مقصد سفر خود، تاریخ رفت، تاریخ برگشت و تعداد مسافران را انتخاب نمایید.

پس از تکمیل فرم جستجو، روی دکمه نارنجی رنگ «جستجو» کلیک کرده، و لحظاتی تامل کنید تا لیست تمام پروازهای قابل رزرو به شما نمایش داده شود.

مرحله دوم: انتخاب پرواز

در این مرحله فهرست تمام پروازهای قابل رزرو، در تاریخ مورد نظر شما به نمایش در می‌آید. شما می‌توانید لیست پروازها را مرور کرده، و هر یک که مورد نظرتان بود را جهت رزرو انتخاب نمایید. تفاوت پروازها، در زمان حرکت، زمان رسیدن به مقصد، مدل هواپیما، شرکت هواپیمایی متصدی پرواز، و قیمت پرواز می‌باشد.

راهنمای خرید پرواز داخلی

توجه داشته باشید در صورتی که پروازهای رفت و برگشت را جستجو کرده باشید، ابتدا پروازهای رفت برای شما نمایش داده می‌شوند، و پس از انتخاب پرواز رفت خود، پروازهای برگشت نمایش داده می‌شوند.

در صفحه نتایج جستجو، هر کارت نمایانگر یک پرواز است. در هر کارت می‌توانید اطلاعات ضروری آن پرواز را مشاهده نمایید. اطلاعاتی همچون سیستمی یا چارتر بودن پرواز، مبدا، مقصد، زمان حرکت، زمان رسیدن به مقصد، شماره پرواز، کلاس پروازی، و قیمت بلیط را مشاهده کنید.

راهنمای خرید پرواز داخلی

پس از اینکه پرواز مورد خود را یافتید، بر روی دکمه نارنجی رنگ «خرید بلیط» کلیک کنید. اگر پرواز یک طرفه جستجو کرده باشید، با کلیک بر روی این دکمه به مرحله بعدی هدایت خواهید شد. اما در صورتی که پرواز رفت و برگشت جستجو کرده باشید، پس از انتخاب پرواز رفت، فهرست پروازهای برگشت را مشاهده خواهید کرد.

مرتب سازی یا محدود کردن نتایج جستجو

شما همواره می‌توانید پس از جستجوی مسیر و تاریخ مورد نظر خود برای مشاهده پروازهای موجود، نتایج به دست آمده را با توجه به پارامترهای مختلف مرتب کرده یا محدود نمایید، تا بتوانید در فرایند ساده‌تری انتخاب خود را انجام دهید.

راهنمای خرید پرواز داخلی

در بالای نتایج جستجو، می‌توانید پروازها را بر اساس قیمت، و بر اساس ساعت پرواز مرتب نمایید.

در ستونی که سمت راست نتایج ظاهر می‌شود، می‌توانید نتایج را با توجه به پارامتر‌های مختلف محدود نمایید. مثل اگر تمایل دارید در بخش مشخصی از روز پرواز نمایید، یا اگر به دنبال پرواز با شرکت هواپیمایی مشخصی هستید، می‌توانید از بخش فیلترها، نتایج جستجوی خود را محدود نمایید.

همچنین اگر تمایل به تغییر در پارامترهای جستجوی خود داشتید، در بالای همین صفحه می‌توانید جستجوی خود را تغییر دهید.

مرحله سوم: ورود اطلاعات مسافران

حالا که پرواز مورد نظر خودتان را انتخاب نمودید، نوبت ورود اطلاعات مسافرین است. در صفحه‌ای که برای شما نمایان می‌شود، باید اطلاعات مسافرین را وارد نمایید. این اطلاعات ابتدا جهت انجام رزرو، و سپس برای صدور بلیط الزامی است.

در بخش «اطلاعات تماس» باید آدرس ایمیل و شماره موبایلی را وارد نمایید که تمایل دارید اطلاعات بلیط خریداری شده و همچنین اعلان‌های بعدی به آن ارسال شود.

راهنمای خرید پرواز داخلی

می‌توانید با کلیک بر روی دکمه «جزئیات پرواز» در بالای این صفحه، مجددا پرواز انتخاب شده را بررسی نمایید.

توجه داشته باشید اطلاعات مسافرین را به دقت وارد نمایید تا هنگام ورود مسافر به هواپیما، با مشکل مواجه نشوید. پس از ورود اطلاعات مسافرین، روی دکمه «ادامه خرید» کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

امکان ثبت‌نام در فلایتیو

از همین مرحله، این امکان برای شما فراهم خواهد بود که در فلایتیو ثبت نام نمایید. توجه کنید که برای خرید بلیط پرواز داخلی، الزامی به ثبت نام نیست، اما ثبت‌نام مزایایی همچون امکان استفاده از خدمات پشتیبانی آنلاین به همراه خواهد داشت. برای این منظور، باید روی دکمه «ورود / ثبت‌نام» کلیک کنید، و مراحل ثبت‌نام را پیش ببرید.

راهنمای خرید پرواز داخلی

مرحله چهارم: رزرو پرواز

تا اینجا پرواز مورد نظر برای شما رزرو شده و تا دقایقی معتبر خواهد بود. اطلاعات مسافرین و جزئیات پرواز خود را مجددا بررسی کنید و از صحت آنها مطمئن شوید.

راهنمای خرید پرواز داخلی

در صورتی که کد تخفیف هم دارید، می‌توانید در همین مرحله آن را وارد کنید، تا میزان کد تخفیف از مبلغ نهایی خرید شما کسر شود.

پس از کسب اطمینان از صحت تمامی موارد، روی دکمه نارنجی رنگ «پرداخت و صدور بلیط» کلیک کنید تا جهت پرداخت وجه بلیط خود به وب‌سایت بانک هدایت شوید.

مرحله پنجم: پرداخت وجه

در این مرحله شما به وب‌سایت بانک هدایت شده، تا جهت صدور قطعی بلیط خود، فرایند پرداخت وجه بلیط را طی کنید. جهت انجام پرداخت وجه بصورت اینترنتی، شما نیازمند یک کارت بانکی عضو شبکه شتاب، به همراه رمز دوم آن کارت می‌باشید.

راهنمای خرید پرواز داخلی پرداخت

اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت اینترنتی:

1. شماره کارت: شماره ۱۶ رقمی درج شده روی کارت بانکی شما.

2. رمز اینترنتی: یا همان رمز دوم که می‌بایست از طریق دستگاه ATM بانک صادرکننده کارت، دریافت نمایید.

3. رمز CVV2: عددی 3 یا ۴ رقمی که بر روی کارت بانکی شما حک شده است.

۴. تاریخ انقضا: تاریخی که بر اساس ماه و سال بر روی کارت شما حک شده و بیانگر مدت اعتبار کارت بانکی شماست.

۵. کد امنیتی: حروف یا ارقامی که باید جهت احراز هویت، در کادر مربوطه وارد کنید.

۶. ایمیل: آدرس پست الکترونیکی شما جهت دریافت رسید بانکی (ورود ایمیل اختیاری است).

پس از کامل کردن فیلدهای مربوطه روی دکمه پرداخت کلیک کنید، تا پرداخت اینترنتی وجه بلیط انجام شده، و بلیط شما بصورت قطعی صادر گردد.

مرحله ششم: صدور بلیط

تبریک! حالا بلیط شما صادر شده است. شما می‌توانید نسبت به دانلود و چاپ آن، یا مطالعه‌ی قوانین استرداد و توضیحات تکمیلی اقدام نمایید.

نمونه بلیط خریداری شده از فلایتیو

دانلود بلیط: توجه داشته باشید که بلیط خریداری شده، برای شما ایمیل شده است. اما چنانچه به دریافت نسخه PDF بلیط خود نیاز دارید، می‌توانید در بالای همین صفحه، روی دکمه «دانلود بلیط» کلیک نمایید.

اطلاعات ضروری پرواز: در بخش اصلی این صفحه، جزئیات پرواز، و اطلاعات مسافرین درج شده است. اطلاعاتی که برای سفر شما ضروری می‌باشد عبارتند از: تاریخ پرواز، نام شرکت هواپیمایی، شماره پرواز، زمان حرکت از مبدا، میزان بار مجاز، و مشخصات مسافر. لطفا برای آخرین بار این اطلاعات را بازبینی کرده و از صحت آنها اطمینان حاصل کنید.

قوانین استرداد و توضیحات تکمیلی: هر پروازی، با توجه به پارامترهای مختلف، قوانین متفاوتی هم دارد. بنابراین شایسته است تا قوانین استرداد و توضیحات تکمیلی که در انتهای بلیط خود مشاهده می‌کنید را مرور نمایید.

فلایتیو سفر خوبی را برای شما آرزو می‌کند.

راهنمای خرید قطار داخلی

اگر قصد سفر بین‌شهری با قطار را دارید، به راحتی می‌توانید از طریف وبسایت یا اپلیکیشن فلایتیو، بلیط قطار داخلی خود را رزرو کنید. در روند رزرو هر جا با مشکلی روبرو شدید با شماره پشتیبانی تماس بگیرید: ۴۱۵۰۱-۰۲۱

مراحل خرید بلیط قطار داخلی

۱. جستجو بلیط
۲. انتخاب قطار
۳. ورود اطلاعات
۴. رزرو بلیط
۵. پرداخت و صدور بلیط

مرحله اول: جستجو بلیط

راهنمای خرید قطار برای جستجو بلیط قطار داخلی، ابتدا به وبسایت فلایتیو و صفحه اول وبسایت سری بزنید. سپس ستون قطار را انتخاب کنید و در بخش قطار داخلی، مبدا و مقصد، زمان حرکت و تعداد مسافرین را وارد کنید. سپس دکمه جستجو را بزنید تا گزینه‌های ممکن برای شما نمایش داده شود.

مرحله دوم: انتخاب قطار

راهنمای خرید قطار در این بخش گزینه‌های موجود با تاریخ و مقصد درخواستی شما نمایش داده می‌شود. می‌توانید از منوی سمت راست، گزینه‌ها را محدودتر کنید تا به انتخاب دقیق خود برسید. شرایط را می‌توانید از قطار کوپه به همگانی تغییر دهید تا قیمت هم کاهش پیدا کند.

پس از اینکه گزینه مورد نظر خود را پیدا کردید، گزینه خرید بلیط را بزنید و وارد بخش ورود اطلاعات شوید.

مرحله سوم: ورود اطلاعات

راهنمای خرید قطار اگر حساب کاربری در اختیار داشته باشید، به راحتی می‌توانید این مرحله را پشت سر بگذارید. تنها لازم است که گزینه وارد کردن اطلاعات مسافر را بزنید. اما اگر حساب کاربری ندارید، نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و کد ملی خود را وارد کنید. همچنین اگر قطار انتخابی، پذیرایی داشته باشد، می‌توانید گزینه پذیرایی را هم فعال کنید.

اطلاعات تماس خود که شامل ایمیل و شماره تلفن می‌شود را پس از این وارد کنید. بدین ترتیب اطلاعات بلیط خریداری شده برای شما ارسال خواهد شد.

پس از اتمام ورود اطلاعات، گزینه «رزرو قطار» را بزنید تا بلیط برای شما رزرو شود.

مرحله چهارم: رزرو بلیط

در این مرحله، بلیط شما به مدت ۱۰ دقیقه رزرو خواهد شد. در طول این مدت شما فرصت دارید که قوانین موجود را مطالعه کنید، از اعتبار خود استفاده کنید یا اینکه کد تخفیف وارد کنید. سپس وارد مرحله پرداخت شوید.

مرحله پنجم: پرداخت و صدور بلیط

راهنمای خرید قطار پس از پرداخت وجه مورد نیاز، بلیط شما صادر خواهد شد. اطلاعات بلیط را یک بار دیگر بررسی کنید. اگر اشتباهی رخ داده حتما با پشتیبانی فلایتیو تماس بگیرید. می‌توانید گزینه «استرداد بلیط» یا «درخواست پشتیبانی» را هم انتخاب کنید. اگر مشکلی نیست، بلیط خود را دریافت کنید.

در هنگام مراجعه به ایستگاه راه‌آهن، حتما یک نسخه فیزیکی و یک نسخه مجازی از بلیط قطار خود را همراه داشته باشید.

راهنمای رزرو هتل خارجی

فلایتیو در کنار خدمات پرواز، خدمات رزرو هتل را هم به مشتریان خود ارائه می‌دهد. می‌توانید به راحتی و از طریق سیستم فلایتیو، هتل محبوب و مورد نظر خود را رزرو کنید و سفری جذاب را تجربه کنید. در روند رزرو هتل اگر نیاز به پشتیبانی داشتید با این شماره تماس بگیرید: ۴۱۵۰۱-۰۲۱

مراحل رزرو هتل خارجی:

۱. جستجوی هتل
۲. انتخاب هتل
۳. انتخاب اتاق
۴. ورود اطلاعات
۵. رزرو هتل
۶. صدور واچر هتل

مرحله اول: جستجوی هتل

برای رزرو هتل خارجی، در مرحله اول باید به صفحه اصلی وبسایت فلایتیو مراجعه کنید. گزینه «هتل» را انتخاب کنید و سپس اطلاعات مورد درخواست را وارد کنید.

از آنجایی که به دنبال هتل خارجی هستید، پس گزینه خارجی را انتخاب کنید. سپس مقصد، تاریخ ورود و خروج، تعداد مسافرین و ملیت خود را وارد کنید. (توجه داشته باشید که تقویم انتخاب تاریخ در حالت پیش گزیده تاریخ میلادی را نمایش می‌دهد، اما می‌توانید آنرا به تقویم شمسی تغییر دهید) پس از این می‌توانید با زدن گزینه جستجو، انتخاب‌های موجود را مشاهده کنید. راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

مرحله دوم: انتخاب هتل

در این بخش تمامی هتل‌هایی که در زمان مشخص شده اتاقی برای ارائه دارند نمایش داده می‌شود. می‌توانید همچنان زمان ورود و خروج خود را تغییر دهید.

می‌توانید جستجوی خود را محدودتر و منظم‌تر هم بکنید. نوع ترتیب نمایش هتل‌ها تغییر می‌کند، می‌توانید آن‌ها را بر اساس ستاره مشاهده کنید یا اینکه محدوده قیمتی را مشخص کنید. همچنین می‌توانید بر اساس محله انتخاب کنید یا اینکه کاملا از روی نقشه تصمیم بگیرید. دست شما برای انتخاب باز است.

راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

پس از مشخص کردن هتل مورد نظر، گزینه «انتخاب» را بزنید.

مرحله سوم: انتخاب اتاق

در این مرحله اتاق‌های موجود هتل مورد نظر به شما نمایش داده می‌شود. نسبت به تعداد نفرات و نیازهای خود، یک اتاق را انتخاب کنید. (توجه داشته باشید که ممکن است لیست تمام اتاق‌ها در ابتدا نمایش داده نشود. در این صورت، دکمه‌ی آبی رنگی به نام «نمایش اتاق‌های بیشتر» در انتهای فهرست اتاق‌ها درج خواهد شد، که با کلیک بر روی آن اتاق‌های بیشتر نمایش داده می‌شوند.)

راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

در جزئیات هر اتاق ذکر شده که چه خدماتی ارائه می‌شود. حتما شرایط و قوانینی که ذکر شده را هم مطالعه کنید. همچنین در بخش «توضیحات» زمان چک‌آوت و دیگر توضیحات مشخص به هتل هم نوشته شده که با مطالعه آن، می‌توانید درک بهتری نسبت به خدمات محل اقامت خود داشته باشید.

راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

پس از مطالعه و گزینش اتاق مورد نظر، روی گزینه «انتخاب» اتاق کلیک کنید.

مرحله چهارم: ورود اطلاعات

در این مرحله باید نام و نام خانوادگی خود را به انگلیسی وارد کنید و همچنین جنسیت خود را مشخص کنید. اطلاعات تماس همانند ایمیل و شماره تلفن خود را هم وارد کنید تا پس از رزرو هتل، اطلاعات رزرو خود را دریافت کنید.

می‌توانید گزینه ترانسفر فرودگاهی را هم فعال کنید تا از فرودگاه تا هتل، به راحتی جا‌به‌جا شوید.

راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

پس از ورود اطلاعات، گزینه «رزرو هتل» را فعال کنید.

مرحله پنجم: رزرو هتل

در این مرحله هم ابتدا دوباره قوانین هتل به شما یادآوری می‌شود. (چنانچه در هر موردی ابهامی وجود دارد، در هر لحظه از شبانه روز می‌توانید با شماره تلفن تیم پشتیبانی فلایتیو تماس گرفته و سوالات خود را طرح کنید. شماره تماس: ۴۱۵۰۱-۰۲۱)

راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

اگر کد تخفیف دارید، می‌توانید با استفاده از آن، هزینه رزرو هتل را کاهش دهید. رزرو شما تا ۱۰ دقیقه معتبر است. می‌توانید در طول این مدت، هزینه را پرداخت کنید و واچر خود را دریافت کنید.

راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

پس از بررسی کامل، گزینه «پرداخت و صدور واچر» را بزنید.

شما در این مرحله به صفحه بانکی منتقل خواهید شد. آنجا با تمامی کارت‌های شتاب می‌توانید پرداخت خود را انجام دهید و نیازی به پرداخت ارزی از سوی شما نیست.

مرحله ششم: صدور واچر

پس از پرداخت، به صفحه‌ای تازه منتقل خواهید شد. در این صفحه می‌توانید واچر خود را مشاهده کنید. پیشنهاد می‌کنیم که از گزینه «دانلود واچر» استفاده کنید. البته این واچر به شما ایمیل هم خواهد شد، اما دانلود آن محکم‌کاری است.

راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

در هنگام سفر و ورود به هتل، حتما واچر خود را به صورت مجازی و فیزیکی همراه خود داشته باشید.

راهنمای رزرو هتل داخلی

فلایتیـــو به شما اجازه می‌دهد که از بین هتل‌های مختلف کشور گزینه مورد نظر و مناسب خود را انتخاب کنید. تنها لازم است چند قدم زیر را برای رزرو هتل طی کنید. در هر قسمت از روند رزرو که با مشکل روبرو شدید، می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید: ۴۱۵۰۱-۰۲۱

مراحل رزرو

۱. جستجوی هتل
۲. انتخاب هتل
۳. انتخاب اتاق
۴. ورود اطلاعات
۵. رزرو هتل
۶. صدور واچر هتل

مرحله اول: جستجوی هتل

در این مرحله به صفحه ابتدایی وبسایت فلایتیو مراجعه کنید. گزینه هتل را انتخاب کنید و تیک «داخلی» را بزنید. در این صورت هتل‌های داخل کشور به شما نمایش داده می‌شود. پس از آن مقصد، زمان ورود، زمان خروج و تعداد مسافرین را وارد کنید. پس از ورود این اطلاعات، گزینه «جستجو» را بزنید. راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

مرحله دوم: انتخاب هتل

حالا یک مجموعه هتل داخلی به شما نمایش داده می‌شود. می‌توانید این هتل‌ها را بر اساس قیمت، ستاره یا از روی نقشه دسته‌بندی کنید. یک گزینه را انتخاب کنید. راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

مرحله سوم: انتخاب اتاق

پس از انتخاب هتل، باید اتاق مورد نظر خود را انتخاب کنید. (توجه داشته باشید که تمام انواع اتاق‌ها با ظرفیت‌های مختلف نمایش داده می‌شود، بنابراین اتاق مناسب تعداد نفرات خود را انتخاب کنید.) در این مرحله امکانات هر اتاق و امکانات کلی هتل نیز به شما نمایش داده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم که به صورت کامل این اطلاعات را مطالعه کنید تا درک بهتری از خدمات هتل مورد نظر پیدا کنید. هتل‌ها خدمات مختلف خود را در این صفحه لیست می‌کنند. راهنمای رزرو هتل از فلایتیو راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

مرحله چهارم: ورود اطلاعات

پس از انتخاب اتاق، زمان آن رسیده که اطلاعات خود را در اختیار هتل قرار دهید. نام و نام خانوادگی خود را به همراه جنسیت و کد ملی وارد کنید. همچنین حتما ایمیل یا شماره تلفنی هم وارد کنید تا ما در فلایتیو بتوانیم از این طریق واچر هتل را برای شما ارسال کنیم. (چنانچه هتل مورد نظر شما، خدمات استقبال فرودگاهی رایگان هم ارائه می‌کند، می‌بایست اطلاعات پرواز خود را نیز وارد نمایید.) پس از ورود تمامی اطلاعات، گزینه «رزرو هتل» در پایین صفحه را انتخاب کنید. راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

مرحله پنجم: رزرو هتل

وقتی که وارد صفحه جدید می‌شوید، هتل و اتاق مورد نظر شما به صورت موقت رزرو می‌شود. شما ده دقیقه فرصت دارید تا پرداخت را انجام دهید تا رزرو نهایی شما انجام شود. در این صفحه هم قوانین رزرو هتل به شما یادآوری خواهد شد. پس بد نیست که نگاهی هم به این قوانین داشته باشید تا کاملا با شرایط مختلف رزرو آشنا شوید.

راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

برای ادامه روند پرداخت، به پایین صفحه مراجعه کنید. در این قسمت هزینه قابل پرداخت را مشاهده خواهید کرد. اگر کد تخفیفی برای شما ارسال شده، آن را در قسمت مربوطه وارد کنید تا از هزینه پایانی شما کاسته شود. در پایان گزینه «پرداخت و صدور واچر» را بزنید. راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

مرحله ششم: صدور واچر هتل

در این مرحله به صفحه پرداخت بانکی منتقل خواهید شد. همانند دیگر خریدهای بانکی، خرید خود را انجام دهید. پس از انجام خرید دوباره به سایت فلایتیو بازمی‌گردید و صفحه واچر برای شما نمایش داده می‌شود.

در این صفحه اطلاعات رزرو شما ثبت شده. از قسمت بالای صفحه، گزینه «دانلود واچر» را بزنید تا سند رزرو در اختیار شما باشد. حتما هنگام مراجعه به هتل یک نسخه فیزیکی و یک نسخه مجازی از واچر را به همراه داشته باشید. راهنمای رزرو هتل از فلایتیو

راهنمای استرداد بلیط

اگر هر نوع بلیط یا خدماتی از فلایتیو خریداری کرده باشید، به راحتی می‌توانید در پنل کاربری خود درخواست استرداد بدهید. این درخواست توسط تیم ما بررسی خواهد شد و در صورت تایید اولیه، جریمه استرداد محاسبه می‌شود و پول پرداختی به حساب شما واریز خواهد شد.

مراحل استرداد بلیط:

۱. ورود به حساب کاربری
۲. مراجعه به رزروهای من
۳. انتخاب بلیط مورد نظر
۴. انتخاب استرداد بلیط و طی کردن مراحل آن

مرحله اول: ورود به حساب کاربری

وارد صفحه اصلی وبسایت فلایتیو شوید. گزینه ورود-ثبت‌نام را از بالا سمت راست را انتخاب کنید. می‌توانید با وارد کردن ایمیل و شماره موبایل، کد تایید دریافت کند. همچنین می‌توانید با زدن گزینه «ورود با کلمه عبور» با ایمیل و کلمه عبور مخصوص خود وارد وبسایت شوید. راهنمای استرداد از فلایتیو

مرحله دوم: مراجعه به رزروهای من

پس از ورود به حساب کاربری، با بخشی به نام «رزروهای من» مواجه می‌شوید. این بخش تمامی بلیط‌های خریداری شده توسط شما را دسته‌بندی و ذخیره می‌کند. می‌توانید از بین رزرو هواپیما، قطار، هتل و اتوبوس یک مورد را انتخاب کنید. پس از انتخاب بلیط خریداری شده نمایش داده خواهد شد. راهنمای استرداد از فلایتیو

مرحله سوم: انتخاب بلیط مورد نظر

در این مرحله به دنبال بلیط مورد نظر باشید. پس از یافتن بلیط، گزینه «پشتیبانی» را انتخاب کنید.

مرحله چهارم:

در این مرحله می‌توانید درخواست استرداد بدهید و منتظر پشتیبانی ما باشید. قدم‌های زیر را اجرا کنید. ۱. به پایین‌ترین بخش جزئیات بلیط خود بروید و گزینه «استرداد بلیط» را بزنید. راهنمای استرداد از فلایتیو ۲. وارد صفحه انتخاب مسافران خواهید شد. در این صفحه می‌توانید درخواست استرداد هر تعداد بلیط مسافران همراه خود را بدهید. راهنمای استرداد از فلایتیو ۳. پس از این وارد مرحله استعلام جریمه کنسلی خواهید شد. در این مرحله پشتیبانان فلایتیو ابتدا امکان استرداد بلیط شما را بررسی خواهند کرد. اگر مورد تایید بود، میزان جریمه شما را محاسبه می‌کنند و به شما اطلاع خواهند شد. راهنمای استرداد از فلایتیو ۴. دوباره پیگیر استرداد بلیط خود باشید. پس از مدتی، جریمه محاسبه می‌شود و به شما اطلاع داده خواهد شد. راهنمای استرداد از فلایتیو ۵. می‌توانید نحوه پرداخت خود را مشخص کنید. می‌توانید حساب کاربری خود را شارژ کنید یا اینکه به صورت مستقیم به حساب شما واریز شود. راهنمای استرداد از فلایتیو اگر در این مرحله درخواست بازگشت به حساب را داده باشید، اعتبار وارد حساب شما می‌شود. اما اگر درخواست واریز دادید، باید تا 72 ساعت صبر کنید تا مبلغ شما واریز شود. راهنمای استرداد از فلایتیو

راهنمای رزرو ترانفسر فرودگاهی

فلایتیو علاوه بر امکانات پرواز، هتل، قطار و اتوبوس، امکانات ترانسفر فرودگاهی را هم در اختیار شما قرار می‌دهد. به راحتی می‌توانید در هنگام خرید پرواز خارجی خود، ترانسفر از فرودگاه تا مقصد را هم با ما رزرو کنید. در هر مرحله خرید که با مشکل مواجه شدید با شماره ۴۱۵۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید.

توجه: در حال حاضر رزرو ترانسفر فرودگاهی فقط برای سفر به مقاصد باکو، مسقط، دبی، استانبول، تفلیس امکانپذیر است.

مراحل رزرو ترانسفر فرودگاهی
خرید ترانسفر فرودگاهی در وب‌سایت فلایتیو، در فرایند خرید بلیط پروازهای خارجی، و در مرحله ورود اطلاعات مسافرین امکان پذیر است. کافی است تا هنگام مشاهده صفحه ورود اطلاعات مسافرین، دکمه درخواست رزرو ترانسفر فرودگاهی را روشن کنید! به همین سادگی.

مرحله اول: ورود اطلاعات مسافران

راهنمای استرداد از فلایتیو در این مرحله ما از شما می‌خواهیم که اطلاعات کامل خود را وارد کنید. این اطلاعات برای صدور بلیط ضروری است. اگر پیش از این از ما خرید داشته‌اید، می‌توانید با زدن گزینه «افزودن از لیست مسافران» اطلاعات مورد نظر را وارد کنید.

مرحله دوم: انتخاب ترانفسر فرودگاهی

راهنمای استرداد از فلایتیو پایان سمت راست، گزینه «ترانفسر فرودگاهی» قرار گرفته است. این گزینه همیشه به صورت معمول خاموش است. تنها زمانی که شما قصد استفاده از آن را داشته باشید، روشن خواهد شد. پس اگر به ترانفسر نیاز دارید، تیک این گزینه را بزنید. راهنمای استرداد از فلایتیو بعد از این یک ستون تازه در سمت چپ نمایان خواهد شد. در این ستون، فرودگاه مبدا شما مشخص شده و باید مقصد خود را مشخص کنید. نسبت به فرودگاه مبدا، انتخاب شما در نحوه ترانفسر هم متفاوت خواهد بود. از کادر سوم، می‌توانید شکل ترانفسر خود را مشخص کنید.

پس از این گزینه «ادامه خرید» را بزنید. اگر هم به مشکلی برخوردید حتما با شماره ۴۱۵۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید.

مرحله سوم: رزرو پرواز و صدور بلیط

راهنمای استرداد از فلایتیو پس از زدن گزینه «ادامه خرید» وارد صفحه رزرو خواهید شد. در این صفحه تمامی قوانین مربوط به پرواز شما نمایش داده خواهد شد و حتما آن‌ها را مطالعه کنید. همچنین در پایین صفحه دوباره اطلاعات هزینه ترانفسر و مبدا و مقصد آن را می‌توانید مشاهده کنید.

پس از بررسی تمامی اطلاعات، همانند همیشه ادامه خرید خود را پیگیری کنید و با پرداخت هزینه پایانی، بلیط شما صادر خواهد شد.

راهنمای خرید بیمه مسافرتی

اگر قصد خرید پرواز خارجی به صورت رفت و برگشت را دارید، می‌توانید خدمات بیمه خود را به صورت مستقیم و راحت از فلایتیو هم خریداری کنید. اگر در هر بخش از خرید خود با مشکل مواجه شدید حتما با شماره پشتیبانی فلایتیو تماس بگیرید: ۴۱۵۰۱-۰۲۱

توجه:رزرو بیمه مسافرتی برای مسافرینی که پرواز رفت و برگشت خریداری می‌کنند امکانپذیر است.

مراحل خرید بیمه مسافرتی
خرید بیمه مسافرتی در وب‌سایت فلایتیو، در فرایند خرید بلیط پروازهای خارجی، و در مرحله ورود اطلاعات مسافرین امکان پذیر است. کافی است تا هنگام مشاهده صفحه ورود اطلاعات مسافرین، دکمه درخواست بیمه را روشن کرده، و بیمه مورد نظرتان را انتخاب نمایید! به همین سادگی.

مرحله اول: ورود اطلاعات مسافران

خرید بیمه مسافرتی تمامی اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. این اطلاعات همگی برای صدور بلیط لازم است. همچنین اطلاعات ارتباطی خود شامل آدرس ایمیل و شماره تماس را هم وارد کنید تا بلیط خود را به راحتی دریافت کنید.

مرحله دوم: انتخاب بیمه

خرید بیمه مسافرتی در سمت راست پایین صفحه، گزینه «بیمه مسافرتی» موجود است. می‌توانید با فعال کردن این گزینه به راحتی بیمه مسافرتی خود را از طریق فلایتیو خریداری کنید. خرید بیمه مسافرتی با فعال کردن این گزینه، یک ستون تازه در میان صفحه نمایان خواهد شد. در این ستون، می‌توانید نوع بیمه خود را مشخص کنید. خرید بیمه مسافرتی حتما شرایط پوشش و شکل پوشش بیمه را هم مطالعه کنید. اگر در هر بخش سوالی داشتید، با شماره پشتیبانی ۴۱۵۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید. خرید بیمه مسافرتی

مرحله سوم:‌ رزرو و صدور بلیط

در مرحله بعدی بلیط شما رزرو خواهد شد و می‌توانید با پرداخت هزینه لازم، بلیط خود را صادر کنید.

راهنمای استرداد هتل داخلی و خارجی

برای استرداد هتل داخلی و خارجی می‌توانید از سه روش مختلف اقدام کنید. لازم است که حتما قوانین استرداد هتل مورد نظر را پیش از رزرو مطالعه کنید تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید. همچنین در هر قدم استرداد اگر سوالی داشتید، با شماره پشتیبانی فلایتیو تماس بگیرید: ۴۱۵۰۱-۰۲۱

روش‌های استرداد هتل داخلی و خارجی:
• از طریق وبسایت
• از طریق پشتیبانی تلفنی
• از طریق ایمیل

استرداد از طریق وبسایت

برای اینکه فرایند استرداد رزرو هتل خود را از طریق وب‌سایت فلایتیو انجام دهید، در ۳ مرحله ساده می‌توانید این کار را پیش ببرید. اول: ورود به حساب کاربری، دوم: ورود به رزرو هتل و یافتن رزرو مورد نظر، و در آخر: درخواست پشتیبانی

مرحله اول: ورود به حساب کاربری

راهنمای استرداد وارد وبسایت فلایتیو شوید.

راهنمای استرداد سپس از گوشه سمت راست بالا وبسایت وارد حساب کاربری خود شوید. می‌توانید با شماره موبایل یا آدرس ایمیل وارد حساب شوید. راهنمای استرداد

مرحله دوم: ورود به رزرو هتل

گزینه «رزرو هتل» را از بخش رزروهای من انتخاب کنید. در این بخش تمامی رزروهای هتل شما نمایش می‌شود.

راهنمای استرداد رزرو مورد نظر خود را پیدا کنید. گزینه «پشتیبانی» را انتخاب کنید.

مرحله سوم: درخواست پشتیبانی

در صفحه جدید، در پایین‌ترین قسمت گزینه «درخواست پشتیبانی» را بزنید.

راهنمای استرداد پس از این وارد یک صفحه خواهید شد که شامل یک فضای نوشتار است. در این فضا، ذکر کنید که قصد استرداد رزرو هتل خود را دارید. سپس گزینه «ارسال» را بزنید. راهنمای استرداد

استرداد از طریق پشتیبانی تلفنی

با استفاده از شماره تلفن ۴۱۵۰۱-۰۲۱ می‌توانید به راحتی رزرو خود را کنسل کنید. با این شماره تماس بگیرید و به بخش هتل متصل شوید. سپس از پشتیبان مربوطه درخواست استرداد رزرو هتل را بکنید. در این بخش شما باید بتوانید که هویت خود را از طرق مختلف احراز کنید تا اطمینان از سمت ما حاصل شود.

استرداد از طریق ایمیل

از طریق ایمیل هم می‌توانید پیامی مبنی بر استرداد رزرو هتل به ایمیل support@flightio.com ارسال کنید. حتما با ایمیلی که در وبسایت ثبت شده، درخواست پشتیبانی خود را ارسال کنید. در این درخواست اطلاعات رزرو هتل را هم ضمیمه کنید.

راهنمای خرید پرواز خارجی

با مراجعه به وبسایت فلایتیو به راحتی می‌توانید از صفحه اصلی بلیط خارجی مورد نظر خود را جستجو کنید و خرید کنید. مراحل خرید به شدت آسان است، اما اگر هر جا به پشتیبانی نیاز داشتید با این شماره تماس بگیرید: ۴۱۵۰۱-۰۲۱

مراحل خرید

۱. جستجو بلیط
۲. انتخاب پرواز
۳. ورود اطلاعات
۴. رزرو
۵. پرداخت و صدور بلیط

مرحله اول: جستجو بلیط

در ابتدا به صفحه اصلی وبسایت فلایتیو مراجعه کنید. در این صفحه گزینه پرواز خارجی را انتخاب کنید. سپس یک طرفه یا رفت و برگشت بودن بلیط، مبدا، مقصد، زمان پرواز و مسافران و کلاس پرواز خود را انتخاب کنید. سپس دکمه جستجو را بزنید. راهنمای خرید پرواز خارجی

مرحله دوم: انتخاب پرواز

راهنمای خرید پرواز خارجی در این مرحله، مجموعه‌ای از پروازهای موجود برای شما نمایش داده می‌شود. می‌توانید نسبت به پیش‌فرض خود، ترتیب نمایش این پروازها را تغییر دهید. مثلا ارزان‌ترین بلیط را در ابتدا مشاهده کنید. همچنین گزینه تقویم قیمتی هم تغییر قیمت در طول چند روز آینده را نمایش می‌دهد. راهنمای خرید پرواز خارجی پس از انتخاب می‌توانید جزئیات یک پرواز را هم با کلیک بر روی «جزئیات پرواز» مشاهده کنید. حتما با دقت به ساعت پرواز توجه کنید. همچنین به سیستمی و چارتری بودن بلیط هم دقت کنید. بعد از آن گزینه خرید بلیط را بزنید. راهنمای خرید پرواز خارجی

مرحله سوم: ورود اطلاعات

اگر در وبسایت فلایتیو ثبت‌نام کرده باشید به راحتی می‌توانید اطلاعات خود را در این بخش وارد کنید.

اگر ثبت‌نام نکرده‌اید، پس باید به صورت کاملا دستی اطلاعات پایه خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام، کدملی، جنسیت و اطلاعاتی از این قبیل است. هر کادر را با دقت و به زبان درخواست شده پر کنید. راهنمای خرید پرواز خارجی در بخش بعدی، اطلاعات تماس خود را وارد کنید. یک ایمیل و یک شماره تلفن از شما خواسته می‌شود. حتما ایمیل و شماره تلفن معتبری در اختیار ما قرار دهید تا بهتر بتوانیم به شما خدمت‌رسانی کنیم.

می‌توانید گزینه «ترانسفر فرودگاهی» را هم فعال کنید. با استفاده از این گزینه هنگام فرود در مقصد، یک تاکسی منتظر شما خواهد بود تا شما را به مقصد مورد نظر منتقل کند. راهنمای خرید پرواز خارجی پس از تکمیل تمامی کادرهای درخواست شده، گزینه «ادامه خرید» را بزنید.

مرحله چهارم: رزرو

در این مرحله بلیط و صندلی مورد نظر شما رزرو شده است. سیستم به شما چند دقیقه اجازه می‌دهد تا پرداخت خود را با خیال راحت و بدون استرس انجام دهید. این میزان زمان، در صفحه به شما اعلام خواهد شد و به آن دقت کنید. پس از اتمام این زمان، صندلی و بلیط از حالت رزرو خارج خواهند شد و آزاد می‌شوند. راهنمای خرید پرواز خارجی اگر کد تخفیف در اختیار دارید، در این مرحله می‌توانید از آن استفاده کنید و در کادر «کد تخفیف» آن را وارد کنید.

پس از بررسی بلیط و اطلاعات ثبت شده، گزینه «پرداخت و صدور بلیط» را فشار دهید.

مرحله پنجم: پرداخت و صدور بلیط

در این مرحله شما باید مبلغ درخواست شده را از طریق کارت‌های شتاب و درگاه بانکی پرداخت کنید.

پس از اینکه پرداخت را انجام دادید. به صفحه صدور بلیط منتقل می‌شوید. در این صفحه اطلاعات بلیط شما دوباره به صورت کامل به نمایش گذاشته خواهد شد. در بالای صفحه گزینه «دانلود بلیط» را انتخاب کنید تا یک نسخه فایل از بلیط خود همراه داشته باشید. می‌توانید این فایل را دانلود کنید و تا فرودگاه به همراه خود ببرید. همچنین ما بلیط را به ایمیل شما هم ارسال می‌کنیم. راهنمای خرید پرواز خارجی