خرید بلیط ایران ایر

خرید بلیط ایران ایر

خرید بلیط ایران ایر داخلی

هواپیمایی ایران ایر هما

رزرو پرواز داخلی

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

خرید بلیط ایران ایر خارجی

پرواز خارجی هما

رزرو بلیط هواپیما خارجی

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

درباره ایران ایر

هواپیمایی هما ایران

تاریخچه تاسیس هواپیمایی ایران ایر

ایران ایرویز در سال 1325 بعد از جنگ جهانی دوم شروع به کار کرد و در طول 17 سال به مهم‌ترین شرکت هواپیمایی داخلی تبدیل شد. در سال 1333 خط هوایی دیگری به نام پرشین ایرویز یا پارس با هدف باربری بین ایران و اروپا شروع به فعالیت کرد. فروردین سال 1341 با ادغام ایران ایرویز و پرشین ایرویز، شرکت هواپیمایی ملی ایران یا هما با هدف پوشش نیازهای حمل‌ و نقل هوایی داخل تاسیس شد.

شرایط حمل بار با پرواز ایران ایر تور

میزان بار قابل حمل در هر مسیر بسته به پرواز و نوع بلیط متغیر است و روی بلیط هواپیما صادر شده قابل مشاهده است و مسافر ملزم به پرداخت هزینه و 9% ارزش افزوده به ازای هر کیلوگرم بار اضافه می‌باشد. وزن حیوانات با احتساب قفس و بسته‌بندی مربوط محاسبه می‌شود و وزن پرندگان 2 برابر وزنشان محاسبه می‌شود. فقط توجه داشته باشید که حمل حیوانات خانگی فقط در انبار هواپیما امکان‌پذیر می‌باشد.

درباره هواپیمایی ایران ایر

ایران ایر یا هما با نام رسمی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه است. دفتر مرکزی ایران ایر در فرودگاه مهرآباد قرار دارد و قطب این شرکت برای پروازهای بین‌المللی، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و برای پروازهای داخلی، فرودگاه بین‌المللی مهرآباداست. در سال 1393 این شرکت هواپیمایی به 91 مقصد داخلی و خارجی پرواز داشته است.

موارد ممنوعیت پرواز با هواپیمایی ایران ایر

نوزادان با سن کمتر از یک هفته، بارداری از هفته 32 به بعد، مسافرانی با احتمال فوت در پرواز، مسافرانی که از گچ‌گیری یکی از اعضای بدنشان کمتر از 48 ساعت گذشته باشد، مسافرانی که بدلیل شرایط فیزیکی توانایی استفاده از صندلی هواپیما در هیچ حالتی نیستند، بیماران روانی که غیرقابل کنترل هستند و وضعیت پرواز را به خطر می‌اندازند و مسافرانی از قبول مقررات ایرلاین و اجرای آنها امتناع می‌کنند؛ نمی‌توانند با این شرکت هواپیمایی سفر کنند.

ایرلاین محبوب بلیط هواپیما

به جز هما، از چه ایرلاینی بلیط بخریم؟

بلیط هواپیما ایران ایر
بلیط هواپیما ایران ایرایران ایر یکی از برترین ایرلاین های ایرانی
بلیط هواپیما قطر
بلیط هواپیما قطررزرو بلیط ایرلاین قطر
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ماهانبلیط هواپیمایی ماهان
هواپیمایی امارات
هواپیمایی اماراترزرو بلیط امارات
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی آسمانرزرو هواپیمایی آسمان
هواپیمایی ترکیش
هواپیمایی ترکیشبلیط هواپیمایی ترکیش
هواپیمایی اتریشی
هواپیمایی اتریشیرزرو بلیط هواپیمایی اتریشی

ایران ایر یا هما با نام رسمی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه است. ایران ایر کارگوزیرمجموعه این شرکت است که پروازهای باری به ۲۰۰ مقصد برنامه‌ریزی‌شده و ۵ مقصد چارتر را انجام می‌دهد. دفتر مرکزی ایران ایر در فرودگاه مهرآباد تهران قرار دارد وقطباین شرکت هواپیمایی برای پروازهای بین‌المللی، فرودگاه بین‌المللی امام خمینیو برای پروازهای داخلی،فرودگاه بین‌المللی مهرآباداست. هواپيمايي ايران «ايرانين ايرويز» در ارديبهشت ماه سال 1325 تاسيس گرديد و اولين خدمات مسافرت هوايي خود را در مسير تهران به مشهد مقدس و پس از جنگ جهاني دوم آغاز نمود. درطول 17 سال (از سال1324 تا 1341) و به تدريج با دارا بودن تنها چند پرواز بين المللي به مهمترين خط هوايي داخلي تبديل شد.

در سال 1333 خط هوايي خصوصي ديگري تحت عنوان " پرشين ايرويز"يا "پارس" تاسيس گرديد. در ابتدا، خط هوايي "پرشين ايرويز" فقط وظيفه حمل باربه اروپا را به عهده داشت. وضعيت جغرافيايي كشور ايران و گسترش وسيع آن، دور بودن مراكز نسبتاً پرجمعيت از يكديگر، كمبود وسيله ي نقليه اعم از جاده اي و ريلي، لزوم ارتباط سريع و مطمئن سازمان هاي علمي و دولتي و از همه مهمتر نبود يك شبكه منظم با قابليت هاي بالا در راستاي احياي حقوق متقابل هوايي با ساير كشورها و همچنين تامين رفاه و آسايش بيشتر ملت ايران، همه و همه شرايطي را فراهم سا خت تا هيات وزيران در تاريخ بيست و يكم بهمن سال 1340، پيشنهاد وزير راه را مبني بر تاسيس يك شركت هواپيمايي متعلق به ملت، به تصويب برساند.

تاسیس هواپیمایی هما

در پي اتخاذ اين تصميم شركت هواپيمايي ملي ايران در تاريخ پنجم اسفند ماه سال 1340 با ادغام دو شركت هواپيمايي "ايرانين ايرويز" و "پرشين ايرويز" و ايجاد خط هوايي جديدي با نام "هواپيمايي ملي ايران" با علامت اختصاري و سمبل "هما" تاسيس شد و از فروردين ماه سال 1341 فعاليت هاي خود را آغاز نمود. از جمله اهداف اوليه ي تاسيس "هما"، پوشش احتياجات حمل و نقل هوايي داخل كشور همراه با رعايت بيشتر اصول ايمني پروازي و برقراري سرويس‌هاي حمل و نقل هوايي با كشورهاي هم جوار و دور دست، ضمن مراعات همزمان قراردادهاي متقابل مباني تجاري و مصالح كشور بود.