بلیط هواپیما اصفهان

 

 

بلیط هواپیما اصفهان

بلیط هواپیما اصفهان

اصفهان شهری باستانی در مرکز ایران است که سومین شهر پهناور ایران پس از تهران و مشهد و سومین شهر پرجمعیت ایران پس از این دو شهر محسوب می‌شود. اصفهان در میان سال‌های ۱۰۵۰تا ۱۷۲۲ میلادی و به ویژه در قرن شانزدهم میلادی در میان حکومت صفویان، هنگامی که برای دومین بار (پس از دوران سلجوقیان) پایتخت ایران شد، رونق فراوانی گرفت. حتی امروزه نیز شهر مقدار زیادی از شکوه گذشته خود را حفظ کرده ‌است. بناهای تاریخی متعددی در شهر وجود دارد که تعدادی از آن‌ها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. اصفهان در سال ۲۰۰۶ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و در سال ۱۳۸۸ به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و همین‌طور به عنوان پایتخت صنعتی ایران بعد از تهران انتخاب شده است. 

این شهر به داشتن معماری زیبای اسلامی، بلوارهای زیبا، پل‌های سرپوشیده، تونل‌های زیبا، کاخ‌ها، مسجدها و مناره‌های منحصر به فرد معروف است.

به خاطر همین هنر و معماری منحصر به فرد، این شهر «نصف جهان» لقب گرفته است.

فرودگاه بین المللی اصفهان

فرودگاه شهید بهشتی اصفهان مجهز به سیستم ها و تجهیزات ناوبریNDB, DME ,ILS DME, DVOR و رادار اپروچSSR-PSR) )، خودروهای کف ساز، ماشین های برف روب و جاروب برای ایمنی مناطق پروازی است.

همچنین دارای دو باند به طول 4397 متر و عرض 45 متر، 13 تاکسی وی و اپرون به مساحت 112464 مترمربع، 10 جایگاه پذیرش جهت انواع هواپیماهای مسافربری موجود و ترمینال پروازهای داخلی به مساحت 13750 مترمربع و ترمینال خارجی با سطح زیر بنای 7300 متر مربع است.

فرودگاه شهید بهشتی اصفهان از امکاناتی چون تجهیزات هواشناسی، امکانات گمرک و گذرنامه، تجهیزات هوانوردی و فرودگاهی، دستگاه ‌های ارتباطی و مخابراتی، امکانات پزشکی و اورژانس و مراکزی همچون پلیس، یگان حفاظت نهاد ریاست جمهوری و … نیز برخوردار است. برای تهیه  بلیط چارتر اصفهان از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

جاذبه های گردشگری اصفهان

سی و سه پل

سی و سه پل یا پل الله وردیخان از بناهای معروف اصفهان است که قدمت آن به دوره پادشاهی شاه عباس اول برمی‌گردد.

این پل که نام دیگر آن چهار باغ است، به دلیل داشتن سی و سه چشمه یا دهنه، در عرف سی و سه پل نامیده می شود.

طول این پل 295 متر و عرض آن 13/5 متر است و طولانی ترین پل زاینده رود محسوب می‌شود.

منارجنبان

بنای منارجنبان که به صورت یک بقعه و دو مناره بر روی قبر عمو عبدالله، از زاهدان معروف قرن 8 بنا شده است، از بناهای معروف و تاریخی اصفهان محسوب می‌شود.

ویژگی جالب این بنا که آن را در زمره یکی از معروف‌ترین و عجیب‌ترین بناهای جهان قرار داده این است که با حرکت دادن یک مناره تمام ساختمان مرتعش می‌شود.

کاخ چهلستون

باغ چهلستون در شرق خیابان چهارباغ عباسی و غرب میدان نقش جهان واقع شده است. باغ چهلستون با وسعتی حدود 67000 متر مربع وسعت یکی دیگر از زیباترین باغ های ایرانی در شهر اصفهان است.

مساحت این کاخ 2120 متر مربع است و محل بنای آن یک متر سطح باغ بلندتر است.

در خصوص نام این باغ فرضیه‌های متفاوتی وجود دارد. از آنجا که از زمان گذشته در ایران مرسوم بوده که تعدد را با عدد 40 مشخص می کردند، محتمل ترین وجه تسمیه کاخ چهل ستون ستون‌های زیاد آن است که نزدیک به 20 عدد هستند.

فرضیه دیگر این است که انعکاس تصویر این 20 ستون در آب، مجموع 40 ستون را تشکیل می‌دهند.

موزه موسیقی اصفهان

در این موزه تازه تأسیس شده انواع سازها از ادوار و مناطق مختلف ایران به نمایش درآمده‌اند. نکته جالب توجه درباره این موزه آن است که بعضی از سازها برای نواختن در دسترس عموم قرار دارند.

موزه موسیقی که یکی از پربازدیدترین موزه‌های اصفهان است، در محله جلفا واقع شده است.

موزه کلیسای وانک

کلیسای وانک که نام دیگر آن آمنا پرکیچ به معنای نجات دهنده است، کلیسایی تاریخی در محله جلفای اصفهان است که در زمان شاه عباس دوم ساخته شده است.

ریشه ساخت این کلیسا به کوچ ساکنان ارمنستان به ایران بازمی گردد. هنگامی که شاه عباس بخشی از ساکنان ارمنستان را به ایران کوچ داد، عده ای از آنان در منطقه جلفای اصفهان ساکن شدند و در صدد ایجاد تأسیسات اجتماعی و بناهای مذهبی خود برآمدند.

کلیسای وانک یکی از این بناها بود که با سرمایه شخصی و خودیاری مردم به نام کلیسای معروفی که در جوغا در نخجوان قرار داشت ساخته شد.

این کلیسای زیبا که نقاشی های آن بسیار دیدنی و قابل توجه است، از مهمترین جاذبه های گردشگری اصفهان محسوب می‌شود. 

دیدنی‌های میدان نقش‌ جهان

در چهـار سـوی میـدان نقش‌ جهـان بـه ترتیـب چهــار بنــا احــداث شده است. اولین بنا «کاخ عالی‌قاپــو» در غــرب به‌عنــوان جایــگاه حکمرانــی شــاه، ســردر بـازار قیصریـه در شـمال، مسـجد شـیخ لطـف‌ الله در شـرق به‌عنـوان جایـگاه مذهبـی-حکومتی (شـیعه) و مسجد جامـع عباسـی در جنـوب میـدان کـه جایـگاه تبلـور قـدرت اجتماعـی و مردمـی بـود. ایـن عناصـر چهارگانـه در ترکیـب بـا بـازار کـه به‌صـورت طاق‌نماهایـی متحدالشـکل در دو طبقـه اطـراف فضـای بـاز میـدان شـکل گرفتـه بودنـد، بدنـه محصورکننـده میـدان را شـکل می‌ دادنـد.

مسجد امام: این مسجد، مهم‌ترین مسجدی است که از دوره صفویان در ایران برجای مانده‌ است. کار ساخت مسجد امام،در سال ۱۰۲۰ هجری قمری آغاز شده و تزئینات نهایی آن در زمان شاه سلیمان در سال ۱۰۴۷ ه.ق به پایان رسیده است. از ویژگی‌های این مسجد کاشی‌کاری بسیار زیبا و هنرمندانه، رابطه معماری و بصری مسجد و مناره‌های چهارگانه آن با میدان، نابرابری محور میدان با قبله و تصحیح آن در دهلیزهای ورودی و بازتاب صدا در زیر گنبد مسجد است.

سر در قیصریه: سر در قیصریه در ورودی اصلی بازار بزرگ اصفهان قرار گرفته است که در گذشته راه اصلی بازار اصفهان بوده است.

کاخ عالی‌قاپو: این کاخ در ضلع غربی میدان نقش جهان قرار گرفته و از مهمترین ویژگی‌ هایش خاصیت واکنش صوت و صدا در محل ورودی آن است. در این بنا تالارها و اتاق‌ هایی قرار گرفته که به منظور جلسات، استراحت و استقرار سفیران استفاده میشده.

مسجد شیخ‌ لطف‌ الله: این مسجد که یکی از زیباترین مساجد دنیاست، به دستور شاه عباس و به‌عنوان مسجد اختصاصی وی ساخته شد. مهمترین ویژگی مسجد شیخ‌ لطف‌ الله نداشتن صحن و مناره است.

گنبد این مسجد یکی از زیباترین گنبدهای اصفهان و ایران است. گنبد این مسجد به واسطه عظمت و ویژگی های فرمی و بر اثر تزئیناتی که با زمینه کرمی با نقش و نگارهایی به رنگ آبی سیر بر سطح آن وجود دارد، خود را از دیگر گنبدها متمایز کرده است.

بهترین زمان برای بازدید از این مسجد نزدیک طلوع و غروب آفتاب است؛ چرا که خورشید نزدیک افق قرار گرفته و بازتاب تابش آن به نقش طاووس وسط گنبد می رسد.

برای خرید بلیط هواپیما اصفهان از خدمات فلایتیو استفاده کنید.

با عضویت در خبرنامه فلایتیو از تخفیف­ های شگفت­ انگیز ما با خبر شوید