سیم‌کارت رایگان ترکیه با خرید بلیط از مبدا تهران

بلیط هواپیما تهران استانبول

بلیط هواپیما تهران استانبول

پرواز به استانبول

قیمت پرواز ترکیه

بلیط استانبول بدون تور

خرید بلیط هواپیما از وبسایت فلایتیو

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

آشنایی با استانبول

پایتخت فرهنگی اروپا

اگر به فکر رزرو بلیط استانبول به تهران هستید همیین‌جا را جستجو کنید. استانبول، شهری با قدمت ۸ هزار ساله که نیمی از آن در اروپا و نیمی از آن در آسیا است. شهری که آن را با معماری‌ها مستقیم از افسانه‌ها، آداب و رسوم عجیب و غریب و عطر ادویه‌ها می‌شناسند. پیش از تهیه بلیط هواپیما استانبول حتما راهنمای سفر به استانبول را بخوانید. می‌گویند فارس و ترک از دیرباز چنان بهم نزدیک بوده‌اند که شاه اسماعیل صفوی به ترکی شعر می‌سروده و سلطان عثمان به فارسی. می‌گویند زبان ترکی اولین زبانی بوده که شاهنامه به آن ترجمه شده و عثمانی‌ها به نظم شعرهای حافظ و سعدی را ترجمه می‌کردند. از گفتار و شنیده‌ها که بگذریم و به استانبول امروز اگر نگاه کنیم، می‌بینیم که پیوندها همچنان باقی است. استانبول شهری که زبانش را بلد باشیم نبضش را کشف می‌کنیم. از بزرگترین و قدیمی‌ترین بازار این شهر گرفته تا ۳هزار و ۱۱۳ مسجدی که در گوشه گوشه‌های این شهر با معماری‌های جذاب ساخته شده است. تماشای استانبول از پنجره هواپیما به یکی از بهترین خاطرات هر گردشگری تبدیل می‌شود.

مسجد اورتاکوی
مسجد اورتاکوی
کشفی تازه در استانبول
کشفی تازه در استانبول
برج دختر
برج دختر
تنگه بسفر
تنگه بسفر
محله بالات
محله بالات

خرید بلیط استانبول به تهران


این شهری که امروزه آن را به نام استانبول می‌شناسیم، در طول تاریخ آن را با اسم‌های زیادی چون آگوستا آنتونینا، نوا روما، بیزانسیون، بیزانس، قسطنطنیه و سرانجام استانبول صدا کرده‌اند. زمانی که بلیط هواپیما استانبول و بلیط ترکیه می‌خرید بهتر است که از تاریخ این کشور هم بدانید، جذابیت سفر را دو چندان می‌کند. می‌گویند در قرن هفتم استعمارگران یونانی به رهبری پادشاه بیزاس این شهر که نزدیک به تنگه‌ای به نام بسفر بود را کشف کرده و آن را بیزانس نام‌‌گذاری کرده است. استانبول سرنوشتی پر از جنگ داشته و تاکنون امپراطوری‌های بزرگی از جمله، ایران، روم و عثمانی و حتی یونان بر آن حکومت کرده‌اند.

آثار نوسنگی که در سال‌های اخیر توسط باستان شناسان کشف شده است نشان می دهد که منطقه استانبول برای بیش از ۸۰۰۰ سال مسکونی بوده است.

در قرن بیستم و به طور دقیق‌تر در سال ۱۹۲۳ وقتی مصطفی کمال آتاتورک جمهوری ترکیه را اعلام کرد، پایتخت ترکیه به آنکارا انتقال پیدا کرد. در حال حاضر به صورت رسمی ۹۹ درصد جمعیت این شهر مسلمان هستند اما در گذشته تنوع مذهب و قومیت در این شهر زیاد بود. برای مثال در سال ۱۹۱۴ حدود ۳۵ درصد از جنعیت استانبول مذهبی غیر از اسلام، مسیحی، یهودی ارتدکس یونانی و ارمنی بودند.

مانند هر کشور اسلامی، روزانه پنج بار می توانید صدای مناجات را در سراسر شهر بشنوید و اغلب می توانید نمازگزاران را در خیابان‌ها یا مکان‌های عمومی دیگر مشاهده کنید. ارزش جهانی برجسته استانبول در وحدت منحصر به فرد آن از سبک های متنوع معماری در بسیاری از دوره ها و تمدن ها نهفته است. قنات‌های رومی، کلیساهای بیزانس، برج‌های ونیزی، کاخ‌های عثمانی، ساختمان‌های مدرن و میدان‌های معاصر زیبایی بی‌نظیر این شهر را به دیدنی کرده‌اند.

یکی از بزرگ‌ترین شهر‌های اروپا و نیز پنجمین شهر عظیم جهان استانبول است که تقریبا ۱۲ میلیون جمعیت دارد و به خاطر موقعیت‌های بهتر و رو به پیشرفتی که دارد، هر روز مردمان زیادی از شهرهای دیگر کشور ترکیه به استانبول مهاجرت می‌کنند. یکی از نمادهای دیدنی استانبول کلیسا ایاصوفیه است که سال ۵۳۷ ساخته شده و تاکنون سه بار فرو ریخته و دوباره ساخته شده است. برای رزرو هتل استانبول هم از فلایتیو کمک بگیرید.

استانبول

سفر تفریحی به استانبول

بخشی از هویت استانبول به واسطه خاطراتی است که در ذهن گردشگران نقش می‌بندد و برای آن‌ها به صورت مستمر تداعی می‌شود. سهمی از این خاطرات، شخصی و برای هر فردی منحصر به فرد است. بسیاری از گردشگران استانبول را با ساحل‌های دیدنی و صدای مرغان دریایی به خاطر می‌آورند. جاذبه‌های دیدنی مسجد سلطان احمد، مسجد ایا صوفیه، کاخ توپکاپی، کاخ دولما باغچه و ... باعث شده تا استانبول یکی از شهرهای پر گردشگر در جهان شناخته شود که سالیانه بیش از ۲۳ میلیون مسافر به این شهر می‌روند.

اگر به فکر پیدا کردن مقصدی برای اوقات فراغات هستید، استانبول بهترین گزینه برای شما است و در خرید بلیط هواپیما استانبول شک و تردید به دلتان راه ندهید. ترک‌ها مردمان مهمان‌نوازی هستند که از دعوت به مهمان به خانه‌ خود بسیار خوشحال می‌شوند. فرهنگ ترک‌ها از بسیاری جهات شبیه به ایرانی‌ها است. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که بلیط ایران به ترکیه را از فلایتیو خریداری کنید.

سفر کاری به استانبول

استانبول به‌ خاطر موقعیت جغرافیایی و نزدیکی آن به ایران و هزینه‌های پایینی که دارد برای مهاجرت و کار بسیار مورد توجه مردم ایران قرار دارد. بسیاری بلیط ترکیه هوایی خریداری می‌کنند اما سفر زمینی هم همچنان وجود دارد. در ترکیه امنیت خوبی در سطح شهرها وجود دارد. علاوه‌‌بر امنیت جانی، امنیت کاری استانبول هم در سطح خوبی قرار دارد. البته اگر مهاجرت از نوع قانونی صورت گرفته باشد در غیر اینصورت تضمینی برای امنیت کاری وجود ندارد. پیش از اینکه برای سفر کاری خود بلیط هواپیما استانبول بخرید، برای کار در استانبول باید حتما با توجه به مهارت خودتان یک کارفرمای ترک پیدا کنید و او برای شما درخواست مجوز و ویزای کار کند. کارفرما باید وزارت کار را متقاعد کند.

مشاغلی مثل کار در رستوران های ترکیه، کارگر ساختمانی، کار در تولیدی‌ها یا کارواش‌های کشور ترکیه نیاز به مراجعه به موسسات کاریابی در این کشور ندارد و تنها کافی است فرد به مغازه ها یا فروشگاه‌ها در خیابان‌های شهر استانبول مراجعه کند. اما برای مشاغل تخصصی یا استخدام به عنوان نیروی کاری ماهر فرد باید به موسسات معتبر کاریابی در کشور تکیه مراجعه کند یا با ارسال رزومه کاری خود به آن ها منتظر اخذ پیشنهاد کاری مورد نظر خود باشد.

در صورت موافقت برای شما از سفارت ترکیه اجازه کار صادر می‌شود. در صورت اخد مجوز کار، فرد ابتدا برای یک سال و در صورت عدم سوپیشینه و رضایت کارفرما برای دو سال اجازه کار را دریافت می‌کند. بعد از پنج سال هم شخص می‌تواند برای اقامت دائم یا در صورت شرایطی خاص برای شهروندی اقدام کند.

سفر تحصیلی به استانبول

قبل از سفر تهیه بلیط هواپیما ترکیه و سفر به این کشور ابتدا همه شرایط تحصیل در نرکیه را به صورت کامل بخوانید. امکان تحصیلی در سطح استانداردهای اروپا، هزینه‌های پایین تحصیلی، نزدیکی این کشور به ایران، امکان دریافت بورسیه تحصیلی و پیدا کردن کار همزمان با تحصیل، وجود رشته‌های متنوع تحصیلی، عدم وجود شرایط سنی باعث شده تا بسیاری از ایرانی‌ها این کشور برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. شهروندان ایرانی بدون نیاز به ویزای تحصیلی و با دریافت پذیرش تحصیلی می‌توانند به تحصیل ادامه دهند.

خوابگاه‌های کشور ترکیه خصوصا در استانبول هزینه‌های مقرون به صرفه‌ای دارند. از طرفی هزینه‌های تحصلی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در مقایسه با سایر کشورها بسیار پایین‌تر است. زبان آموزشی در دانشگاه های ترکیه عمدتا زبان ترکی است اما دانشگاه‌هایی هستند که در آنها زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی تدریس می‌شود. این دانشگاه‌ها برای دانشجویان مبتدی، سال اول را به آموزش آن زبان خاص اختصاص می‌دهند.

مقصد محبوب بلیط هواپیما

پیشنهاد فلایتیو

بلیط پرواز پاریس
بلیط پرواز پاریسلیست بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما کیش
بلیط هواپیما کیشلیست بلیط هواپیما کیش
بلیط هواپیما تورنتو
بلیط هواپیما تورنتولیست بلیط هواپیما تورنتو
بلیط هواپیما دبی
بلیط هواپیما دبیلیست بلیط هواپیما دبی
بلیط هواپیما مشهد
بلیط هواپیما مشهدلیست بلیط هواپیما مشهد
بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما شیرازلیست بلیط سفر شیراز
بلیط هواپیما رم
بلیط هواپیما رمپرواز تهران رم
بلیط هواپیما آنتالیا
بلیط هواپیما آنتالیاپرواز تهران آنتالیا

سوالات متداول خرید بلیط هواپیما استانبول

بلیط هواپیما استانبول

بهترین زمان برای خرید بلیط تهران استانبول چه زمانی است؟

استانبول بهارهای زیبا، تابستان‌‌های گرم و شرجی، پاییز‌های شاعرانه و زمستان‌‌های نسبتا سرد و مه‌آلودی دارد. این شهر زیبا در هر فصلی جذابیت‌های خودش را دارد. به دلیل تعطیلات معمولا تابستان‌ها تعداد بیشتری بلیط تهران استانبول فروخته می‌شود. بعد از تابستان، بهار و شب کریسمس شلوغ‌ترین روزهای این شهر هستند.

هزینه‌های روزمره در استانبول به چه صورت است؟

استانبول یک شهر اروپایی آسیایی است. این شهر نسبت به همسایگان اروپایی‌اش ارزان‌‌تر و نسبت به شهرهای آسیایی گران‌تر است. قیمت یک وعده غذا، حداقل ۶ لیر و حداکثر ۶۰ لیر است. هتل‌های ارزان زیادی در شهر وجود دارند.

هزینه‌های زندگی در استانبول چقدر است؟

 همچنین برای زندگی اجاره یک خانه ۷۰ متری از ۹۰۰ لیر به بالا است. هزینه خوراک در این شهر بوده که معمولا با قیمت تهران برابری می‌کند ولی در بعضی مواقع گران‌تر است. اما قیمت پوشاک در استانبول نسبت به ایران کمتر است و نیز کیفیت بالایی دارد. 

روش انتخاب بهترین ایرلاین پرواز استانبول چیست؟

ایرلاین‌های زیادی هستند که پرواز به مقصد استانبول ارائه می‌دهند، از جمله ماهان ایرلاین، قشم ایر، ترکیش ایرلاین، قطر ایر ویز، ایران ایر و ایران آسمان ایرلاین. هنگام خرید بلیط استانبول به تهران و برای انتخاب بهترین شرکت‌های هواپیمایی روی جستجو کلیک کنید، پس از انتخاب زمان و مبدا، با توجه به نوع سفر و کلاس بلیط از فهرست پیشنهادی ایرلاین مناسب را انتخاب کنید.

استانبول چند فرودگاه دارد؟

در استانبول سه فرودگاه بین‌المللی به نام‌های آتاترک، صبیحه گوکچن و فرودگاه استانبول وجود دارد که آتاترک در ۲۴ کیلومتری غربی مرکز این شهر قرار دارد و بزرگترین فرودگاه استانبول به شمار می‌آید. فرودگاه استانبول هم که در سال ۲۰۱۸ به مناسبت ۹۵ سالگی اعلام رسمی جمهوری ترکیه افتتاح شد و می‌گویند که قرار است به بزرگترین فرودگاه جهان تبدیل شود. پرواز تهران استانبول از امام خمینی بلند می‌شود و بلیط استانبول به تهران هم عموما از فرودگاه استانبول خواهد بود.

در استانبول چی بخوریم؟

دونر کباب یکی از معروفترین غذاهای ترکیه است. لاهماجون و پیده هم از غذاهای خوشمزه استانبول است. کوفته در استانبول بسیار طرفدار دارد. همچنین یکی از معروف‌ترین غذاهای ترکیه ایمام بایلدی است که با بادمجان شکم‌پر است. یکی از محبوب‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاهای ترکیه که به عنوان صبحانه و میان وعده سرو می شود بورک است.

جاذبه‌های گردشگری شهر استانبول چیست؟

خرید بلیط هواپیما استانبول به هر دلیلی هم که باشید، دیدن از جاهای گشتنی این شهر نباید فراموش شود. استانبول شهر هزار مسجد است. در میان این مساجد سلطان احمد، سلیمانیه و ایاصوفیه محبوب‌ترین‌اند. اگر به حمام ترکی علاقه‌مندید شهر پر از این حمام‌های سنتی است.

راه‌های حمل و نقل در استانبول چیست؟

استانبول حمل‌ونقل کارآمد و مفیدی دارد. در استانبول وسایل مختلفی چون مترو، تراموا، اتوبوس، تاکسی‌های زرد، تاکسی‌های آنلاین و انواع قایق و کشتی برای جابه‌جایی در شهر استفاده می‌شود. برای استفاده از این وسایل باید بلیت الکترونیکی به نام استانبول کارت داشته باشید که آن را می‌توانید از فروشگاه‌ها تهیه کنید. ایستگاه‌های عمده اتوبوس در قسمت میدان تکسیم، بشیکتاش، کاباتاش، کادیکوی و اوسکادور قرار دارند. بهترین راه عبور از آسیا به اروپا استفاده از سرویس‌های قایق و کشتی است.

نکاتی در مورد قیمت بلیط ترکیه

فلایتیو به صورت مداوم تلاش می‌کند تا بهترین قیمت ممکن برای بلیط رفت و برگشت ترکیه و استانبول را ارائه دهد. ایده ما ارائه بهترین و ارزانترین قیمت پرواز تهران به استانبول و استانبول به تهران است. تهیه یک قیمت ارزان نیازمند کنار هم قرار گرفتن اعضای مختلفی است. فلایتیو به عنوان بزرگ‌ترین فروشنده پرواز و هتل خارجی در ایران تلاش می‌کند که خدمات بهتری را از ایرلاین‌ها تهیه کند و به مشتریان خود ارائه دهد. این مسئله را می‌توان در موارد زیر مشاهده کرد:

  • دسترسی به ایرلاین‌ها و انتخاب‌های وسیع پرواز
  • دسترسی به هتل‌های گسترده در جهان
  • دسترسی به بهترین قیمت ممکن و ارائه آن به مسافران

یافتن بهترین قیمت بلیط تهران استانبول

در ابتدای همین صفحه می‌توانید به دنبال بهترین بلیط ممکن باشید. در فضای مبدا تهران یا هر شهر دیگر را وارد کنید. به صورت خودکار چون بیشترین پرواز در طول هفته از تهران صورت می‌گیرد، این فضا بر روی پایتخت قرار دارد. اما طبعا امکان تهیه پرواز شیراز به استانبول و اصفهان به استانبول هم وجود دارد. سپس مقصد خود در ترکیه را انتخاب کنید. استانبول پرمسافرترین شهر ترکیه است و همیشه پذیرای گردشگران فراوانی از سمت ایران است.