بلیط لحظه آخری هواپیما

 

 

بلیط لحظه آخری هواپیما

اگر به دنبال بلیط هواپیما با قیمت مناسب و ارزان هستید، یکی از راه‌های آن خرید بلیط هواپیما در زمان مناسب است.

رزرو بلیط هواپیما در زمان مناسب می تواند قیمت بلیط شما را تا حد زیادی افزایش یا کاهش دهد، اما این زمان مناسب لزوما به معنای زمانی خیلی زودتر از تاریخ پروازتان نیست. چرا که در بعضی مواقع شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما لحظه آخری نیز بلیطی ارزان‌ پیدا کنید و هزینه‌های سفر خود را کاهش دهید.

یکی از خبرنگاران سایت سی بی اس (CBS) که آخرین اخبار و مطالب مرتبط با حوزه سفر و گردشگری را پوشش می‌دهد با انجام پژوهشی به نتایج جالبی در خصوص بهترین زمان خرید بلیط هواپیما رسیده است.

به نظر این خبرنگار اگر شما زودتر از 45 روز برای سفرهای داخلی و 60 روز برای سفرهای خارجی اقدام به رزرو بلیط هواپیما کنید، بلیطی گران تر از حد معمول نصیبتان می شود. چون شرکت های هواپیمایی محدودیت هایی در سامانه رزرو خود دارند که از 6 تا 8 هفته قبل از پرواز برداشته می شود و باعث پایین آمدن قیمت بلیط می‌شود. اصولا سیستم شرکت های هواپیمایی به گونه ای است که تا قبل از 45 روز پیش از پرواز، هیچ آفر و تخفیف ویژه ای به مسافر نمی دهد.

البته این قاعده، یک استثنای بزرگ هم دارد. اگر می خواهید بلیط خود را برای زمان های پیک سفر مانند عید نوروز، تعطیلات و کریسمس بخرید، به علت تقاضای بالا باید هر چه زودتر اقدام به رزرو بلیط هواپیمای خود کنید.

یکی دیگر از مواردی که این خبرنگار آن را مزیت بزرگی در رزرو بلیط هواپیما با قیمت ارزان می داند، منعطف بودن شما در زمان و تاریخ بلیط هواپیما است. اگر حتما لازم نیست در تاریخ و زمان خاصی در مقصد مورد نظرتان باشید، می توانید به راحتی یکی از ارزان ترین بلیط های پرواز را رزرو کنید. به خصوص اگر بتوانید سفر خود را به وسط هفته منتقل کنید که بلیط هواپیما لحظه آخری اکثرا ارزان تر از بلیط های آخر هفته است.

جالب است بدانید در اکثر کشورهایی که تعطیلی آخر هفته آنها روز شنبه و یکشنبه است، چهارشنبه بهترین روز برای رزرو بلیط هواپیما با قیمت ارزان و مناسب است. به این خاطر که اکثر آفرها و تخفیف های ویژه روی بلیط هواپیما، در فاصله زمانی بین یکشنبه شب تا دوشنبه شب روی بلیط قرار می گیرند. به همین خاطر از نیمه شب سه شنبه، شرکت هواپیمایی اقدام به فروش بلیط هایی می کند که با تخفیف ویژه به فروش نرفته اند و آنها را با قیمتی حتی ارزان تر از قیمت تخفیف خورده آن می‌فروشد.

پس اگر در کشورهای اروپایی و آمریکایی زندگی می کنید و به دنبال بلیطی ارزان هستید، بهترین کار این است که برای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری یک ساعت پس از نیمه شب سه شنبه (ساعت 1 بامداد چهارشنبه) قیمت بلیط هواپیمای مورد نظر خود را چک کنید و ارزان ترین آن را سریعا خریداری کنید.

اما توجه کنید که این قواعد برای پروازهای داخلی ایران و بلیط هایی که از ایران خریداری می‌شوند متفاوت است. با وجود این که برای پروازهای داخلی ایران به راحتی نمی توان چنین قاعده ای در نظر گرفت، ولی تجربه نشان داده بیشتر پروازها بین روزهای چهارشنبه تا جمعه شلوغ تر و در نتیجه گران تر هستند.

اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که بلیط هواپیما لحظه آخری از یک نظر همان بلیط چارتر است و به همین خاطر است که در بعضی مواقع قیمت ارزان‌تری دارد.

اما بلیط چارتر چیست و چه تفاوتی با بلیط سیستمی دارد؟

بلیط چارتر بلیطی است که توسط آژانس های هواپیمایی به صورت مستقیم به فروش می رسد و سود و ضرر آن به طور کامل به آژانس هواپیمایی مربوط می شود. چرا که آژانس هواپیمایی صندلی های هواپیما را از شرکت هواپیمایی مورد نظر اجاره می کند تا آنها را خودش به صورت مستقیم به فروش برساند. این در حالی است که بلیط سیستمی کاملا در اختیار شرکت هواپیمایی است و قیمت آن بر اساس قوانین هواپیمایی کشور و خود ایرلاین تعیین می شود.

در نتیجه قیمت بلیط چارتر متغیر است و خیلی وقت ها قیمتی کمتر از قیمت بلیط سیستمی دارد.

همانطور که می‌دانید بزرگترین مزیت خرید بلیط چارتر، قیمت آن است. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که بلیط چارتر هم تحت تأثیر زمان های پیک سفر و زمان های خلوت سال، قیمت متغیری دارد.

به همین خاطر شانس اینکه در زمان های پیک سفر بلیط چارتر یا بلیط هواپیما لحظه آخری ارزانی پیدا کنید کمتر از دیگر زمان های سال است.

اما در زمان های خلوت سال آژانس های چارتر کننده برای کسب سود و خالی نماندن صندلی های اجاره ای خود، بلیط هایشان را با قیمتی کمتر از بلیط های سیستمی می فروشند تا هواپیما خالی نباشد. به همین خاطر اگر قصد سفر با بلیط هواپیما لحظه آخری را دارید باید زمانی به سفر بروید که شلوغ نیست و تعطیلات خاصی وجود ندارد.

اما بلیط چارتر مشکلاتی هم دارد که قبل از خرید بهتر است به آن توجه کنید. اول از همه اینکه بلیط های چارتری را نمی توان کنسل کرد و در صورت از دست دادن پرواز هم پولی به شما بازگردانده نمی‌شود.

دومین مشکل بلیط چارتر این است که نرخ بلیط کودک (2 تا 12 سال) مانند قیمت بلیط بزرگسال محاسبه می‌شود. در صورتی که پروازهای سیستمی برای بلیط هواپیما برای کودکان نرخ کمتری را عرضه می‌کنند.

در نتیجه بهتر است تنها زمانی از بلیط‌های چارتری استفاده کنید که کودکی همراهتان نیست و از انجام سفر خود اطمینان دارید. توجه داشته باشید که در پروازهای چارتر هزینه‎های بیمه و بلیط نوزاد (0 تا 2 سال) توسط نماینده ایرلاین و در فرودگاه اخذ می‌گردد.

اما فلایتیو برای افزایش خدمت رسانی به کاربران خود برای اولین بار در ایران اقدام به ضمانت بلیط چارتر یا بلیط هواپیما لحظه آخری کرده است. به این ترتیب که چنانچه پرواز مسافر بدلیل نبودن اسم مسافر در لیست مسافران بخاطر خطای چارتر کننده کنسل شود، فلایتیو در اولین پرواز ممکن، بلیط را برای مسافر تهیه کرده و مابه التفاوت هزینه های بلیط را خود متقبل می‌شود. به این ترتیب هزینه اضافی برای کاربران وجود نخواهد داشت و در صورتی که بلیط ارزانتر هواپیما برای مسافر تهیه کند، مابه التفاوت مبلغ بلیط به کاربر مسترد خواهد شد.

ضمنا در نظر داشته باشید در صورت بروز تاخیر بیش از حد مجاز (2 ساعت) می توانید درخواست بلیط در ساعات دیگر یا روز دیگر نمایید و یا در صورت کنسل شدن برنامه سفرتان، به دلیل تاخیر بیش از حد ایرلاین (2 ساعت)، مبلغ 100 درصد بلیط خود را در همان روز دریافت نمایید.

بلیط هواپیما لحظه آخری مشهد

مشهد کلان‌شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است. این شهر در زمان افشاریان، پایتخت ایران بود. مشهد با ۳۲۸ کیلومتر مربع مساحت، دومین شهر پهناور ایران بعد از تهران است. براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵۵ این شهر با ۳٬۰۰۱٬۱۸۴ تن جمعیت، دومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران است. این شهر به واسطهٔ وجود حرم علی بن موسی الرضا، هشتمین امام مذهب شیعه، سالانه پذیرای بیش از ۲۷ میلیون زائر از داخل و دو میلیون زائر از خارج از کشور است.

این شهر که یکی از مهمترین مقاصد ایرانیان محسوب می‌شود، تقاضای زیادی برای بلیط لحظه آخری هواپیما دارد.

بلیط هواپیما لحظه آخری تهران تبریز

شهر تبریز، مرکز استان آذربایجان شرقی و بزرگترین شهر منطقه شمال غرب ایران است که مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی شمال غرب ایران و منطقه آذری نشین ایران به حساب می آید.

این شهر در زمان اتابکان، خوارزمشاهیان، ایلخانان و ... پایتخت ایران بوده و یکی از شهرهای مهم ایران به حساب می‌آید.

موقعیت جغرافیایی این شهر باعث شده تا فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز از نظر محل قرارگیری به یکی از مهمترین فرودگاه های ایران تبدیل شود. چرا که بزرگ‌ ترین فرودگاه ناحیه شمال غرب ایران به حساب می‌آید و به دلیل قرار گرفتن در مرز و کریدور هوایی ایران به اروپا و آسیای میانه، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بلیط هواپیما لحظه آخری تهران تبریز را می‌توانید از سایت فلایتیو به راحتی خرید کنید.

بلیط هواپیما لحظه آخری ارمنستان

ارمنستان یکی از کشورهای باستانی و توریستی جهان است که هر ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. با وجود مساحت کم این کشور و کوچک بودن آن، ارمنستان ویژگی های خوب و قابل توجهی برای مسافران خود دارد. ویژگی هایی چون داشتن مناظر طبیعی زیبا، آثار باستانی، مکان های جذاب و دیدنی و غذاهای خوشمزه.

این کشور که بلیط هواپیما لحظه آخری آن توسط سایت فلایتیو به فروش می‌رسد، مقصدی مناسب برای سفرهای تفریحی است.

با عضویت در خبرنامه فلایتیو از تخفیف­ های شگفت­ انگیز ما با خبر شوید