بلیط هواپیمایی ماهان

بلیط هواپیمایی ماهان

بهترین نرخ پروازهای هواپیمایی ماهان

پرواز هواپیمایی ماهان

جستجوی پروازهای بیشتر

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

درباره هواپیمایی ماهان

از فلایتیو بپرسید

هواپیمایی ماهان چه زمانی تاسیس شد؟

هواپیمایی ماهان در سال 1371 شمسی در کرمان تاسیس شد. این هواپیمایی گستره داخلی و بین‌المللی وسیعی دارد.

چطور ارزانترین بلیط هواپیمایی ماهان را پیدا کنیم؟

بلیت هواپیمایی ماهان عموما ارزان‌قیمت نیست. با این حال مسیرهای مختلف که بازه‌های زمانی مختلف مسافر کمی دارند به مراتب قیمت ارزان‌تری خواهند داشت. 

میزان بار مجاز هواپیمایی ماهان چقدر است؟

عموما میزان بار مجاز هواپیمایی ماهان نزدیک به 30 کیلوگرم بار به همراه یک کیف دستی سبک (نزدیک به 5 کیلو) است. در پروازهای بیزنس این رقم به 40 کیلوگرم هم افزایش پیدا می‌کند.

هواپیمایی ماهان به چه مقاصدی پرواز دارد؟

اصلی‌ترین مسیرهای خارجی مسیر تهران به استانبول توسط هواپیمایی ماهان انجام می‌شود. با هواپیمایی ماهان به دیگر نقاط کشور مثل تهران، شیراز، کیش و مشهد هم سفر کنید.

آشنایی با ایرلاین های جهان

بهترین بلیط را از کجا بخریم؟

هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی ایران ایرلیست بلیط هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی قطر
هواپیمایی قطرلیست بلیط هواپیمایی قطر
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی آسمانلیست بلیط هواپیمایی آسمان
هواپیمایی ترکیش
هواپیمایی ترکیشلیست بلیط هواپیمایی ترکیش
بلیط هواپیمایی اتریش
بلیط هواپیمایی اتریشلیست بلیط هواپیمایی اتریش
هواپیمایی معراج
هواپیمایی معراجپرواز ایرلاین معراج

فلایتیو سیستم آنلاین خرید بلیط هواپیما، هتل و قطار

شرکت هواپیمایی ماهان، اولین شرکت هواپیمایی خصوصی ایران است که در سال ۱۳۷۱با سهام مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین تأسیس شد. این شرکت هواپیمایی در ابتدا کار خود را با پروازهای تهران – کرمان – تهران آغاز کرد و پس از چند سال با افزایش تعداد هواپیما و مقصدهای خود به یکی از مهم ترین ایرلاین های کشور تبدیل شد.

خط هوایی ماهان از نظر تعداد ناوگان هوایی و مسافر حمل شده، بزرگترین شرکت هواپیمایی ایران است. بنا بر گزارش سازمان هواپیمایی ایران، ایرلاین ماهان در سال 1391 بیش‌ترین مسافر را (در شبکه داخلی و خارجی) حمل کرده است.

همچنین طبق آمارهای سازمان هواپیمایی کشور در آذر ماه سال 94، شرکت هواپیمایی ماهان با داشتن 13 درصد سهم از پروازهای داخلی، بیشترین پروازهای به موقع و کمترین میزان تاخیر را در میان شرکت‌ های هواپیمایی ایرانی داشته است.

خرید بلیط هواپیما ماهان

شرکت ماهان در سال 1378، اولین هواپیمای ایرباس A300 و در سال 1380، هواپیماهای پیشرفته ایرباس 310 A را به ناوگان خود اضافه کرد که این موضوع باعث تقویت ناوگان و بالا رفتن توان شرکت جهت انجام پروازهای دوربرد به مسیرهای خاوردور شد. در سال 1379نیز، این شرکت هواپیمایی به عضویت در انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) درآمد. 

بیش از پنج میلیون و چهارصد هزار نفر مسافر در سال 1394توسط شرکت هواپیمایی ماهان جا به جا شده اند که از این تعداد، نزدیک به دو میلیون و چهارصد هزار نفر در مسیرهای بین المللی پرواز داشته‌اند.

علاوه بر خرید بلیط هواپیما، از طریق سایت فلایتیو می توانید قیمت بلیط های این شرکت هواپیمایی به مقصدهای مختلف را با دیگر شرکت های هواپیمایی مقایسه کنید. برند هواپیمایی ماهان در سال 1392 در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از 100 برند برتر ایران شناخته شد.

شرکت هواپیمایی ماهان روزانه به 52 مقصد در اروپا، آسیا و خاورمیانه پرواز مستقیم دارد که از این میان 24 مقصد آن بین المللی و 28 مقصد آن داخلی هستند و بلیط تمامی آنها توسط سایت فلایتیو به فروش می رسد. این شرکت از نیمه اول سال 1395، شروع به مذاکره جهت برنامه ریزی برای انجام پروازهای کپنهاگ و پاریس کرده است.

این ایرلاین همچنین هم‌اکنون ناوگانی متشکل از 54 فروند هواپیمای مسافربری و باری را در اختیار دارد. این شرکت هواپیمایی که کار خود را با دو فروند هواپیمای توپولوف 154 و دو فروند هواپیمای ایلوشین 76 باری آغاز کرد، در کمتر از ده سال، با توسعه ناوگان خود توانست به یکی از ایرلاین های مهم کشور تبدیل شود.

پیشرفت و توسعه این شرکت هواپیمایی با خرید سه فروند ایرباس A300B4 در سال 1378 آغاز شد و با نوسازی ناوگان این شرکت از طریق افزودن هواپیماهای دور برد و پهن پیکر ایرباس ۳۴۰ که به تدریج از سال 1384 به ناوگان هوایی افزوده شدند، ادامه یافت. علاوه بر این، در همین سال (1384) 4 فروند ایرباس A320 به ناوگان ماهان اضافه شد و این شرکت را به تنها شرکت هواپیمایی دارنده ناوگان مدرن در ایران تبدیل کرد.

در حال حاضر، در میان 70 فروند هواپیمای این شرکت، 7 عدد هواپیمای بوئینگ، 47 عدد هواپیمای ایرباس و 16 عدد هواپیمای BAE موجود است.

کلاس‌‌های پروازی شرکت هواپیمایی ماهان نیز شامل کلاس تجاری و کلاس معمولی برای پروازهای داخلی و خارجی است. این شرکت هواپیمایی امکان سفارش غذای خاص را برای مسافران خود در پروازهای خارجی نیز فراهم کرده است. شما می توانید هنگام خرید بلیط، غذای خاص خود را از میان لیست غذا انتخاب نموده تا در زمان پرواز برای شما سرو گردد. همچنین امکان سفارش غذاهای خاص از طریق اینترنت، تا 72 ساعت قبل از پرواز امکان پذیر است.

ناوگان هواپیمایی ماهان

ناوگان هواپیمایی ماهان، در حال حاضر از 56 فروند هواپیمای مسافربری و باری تشکیل شده است و روزانه به 52 مقصد در اروپا، آسیا و خاورمیانه پرواز دارد. ایرلاین ماهان به مسیرهای داخلی و خارجی پرواز دارد.

پروازهای داخلی ماهان

پرواز ماهان از تهران به مقاصد: مشهد ـ کرمان ـ اهواز ـ ایرانشهر ـ بندرعباس ـ بیرجند ـ خرم‌آباد ـ رفسنجان ـ شیراز ـ کرمانشاه ـ زابل ـ زاهدان ـ قشم ـ ساری ـ سنندج ـ سیرجان

پرواز ماهان از ساری به مقاصد: مشهد ـ تهران

پرواز ماهان از قشم به مقاصد: تهران ـ اصفهان ـ کرمان

پرواز ماهان از کرمان به مقاصد: مشهد ـ تهران

پرواز ماهان از مشهد به مقاصد: تهران ـ ساری ـ کرمان ـ اهواز ـ بندرعباس ـ اصفهان ـ زنجان ـ کیش

پرواز ماهان از بندرعباس به مقاصد: مشهد ـ تهران ـ تبریز

پروازهای خارجی ماهان

پرواز خارجی ماهان از تهران به مقاصد: دبی ـ جده ـ نجف ـ کویت ـ کابل ـ اربیل ـ آلماتی ـ وارنا ـ دهلی ـ کوالالامپور ـ شانگهای ـ گوانگجو ـ استانبول ـ آنکارا ـ دوسلدورف ـ میلان ـ مسکو ـ سنت‌پترزبورگ

پرواز خارجی ماهان از دبی به مقاصد: تهران ـ قشم ـ مشهد ـ لار

پرواز خارجی ماهان ازکویت به مقاصد: تهران ـ مشهد ـ شیراز

پرواز خارجی ماهان از مشهد به مقاصد: دبی ـ نجف ـ کویت ـ بیروت ـ دمشق ـ جده ـ دمام ـ استانبول

کلاس‌های پروازی

کلاس‌های پروازی ماهان بسته به پرواز داخلی و یا خارجی بودنشان، اندک تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. موارد اشتراک بین کلاس پروازی تجاری داخلی با تجاری خارجی، بسیار زیاد است و در اکثر خدمات پروازی با هم مشترک هستند اما در موارد مشخصی مثل امکان پخش DVD/MP3 شخصی در کلاس تجاری پروازهای خارجی که در پروازهای داخلی این کلاس پروازی در ماهان در نظر گرفته نشده است، متفاوت هستند.

پرواز داخلی ـ کلاس تجاری

  • پذیرایی: غذاهای ویژه‌ی ایرانی و بین‌المللی، انواع نوشیدنی‌ها
  • سرگرمی: مجهز به تلویریون‌های 42" در کابین

پرواز داخلی ـ کلاس معمولی

  • پذیرایی: پذیرایی معمول پروازها
  • سرگرمی: مجهز به تلویریون‌های 42" در کابین

پرواز خارجی ـ کلاس تجاری

  • پذیرایی: غذاهای ویژه‌ی ایرانی و بین‌المللی، انواع نوشیدنی‌ها
  • سرگرمی: مجهز به تلویریون‌های 42" در کابین، امکان استفاده از سیستم پخش DVD و MP3 شخصی هر مسافر در پروازهای بالای سه ساعت
  • خرید داخل پروازی: امکان خرید از برندهای معتبر دنیا در حین پرواز
  • خدمات آسایش: اهدای هدیه‌ی کیف ملزومات بهداشتی، آرایشی و تحریری در پروازهای طولانی، اهدای هدیه به کودکان 2 تا 12 سال، ارایه‌ی پتو و بالش بسته‌بندی شده و ضدعفونی

پرواز خارجی ـ کلاس معمولی

  • پذیرایی: پذیرایی معمول پروازها
  • سرگرمی: مجهز به تلویریون‌های 42" در کابین