بلیط هواپیما نجف

بلیط هواپیما نجف

راهنمای سفر به نجف

بهترین قیمت بلیط نجف

بلیط چارتر نجف

جستجوی پروازهای بیشتر

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

آشنایی با نجف

پرواز نجف تهران

شهر نجف در گوشه یک صحرا در چند کیلومتری غرب رود فرات قرار گرفته است. با خرید بلیط هواپیما نجف به شهری می‌روید که ارتفاع آن از دریا هفتاد متر است. طبق تاریخ در زمان توفان نوح نجف مکانی بوده که حضرت ابراهیم به آن پناه می‌برده است. دریاچه نجف بسیار وسیعی است و نخل‌های خرما که مانند کمربندی سبز ساحل را پوشانده است، تصویر زیبایی به این شهر داده است. مرکز استان نجف شهر نجف است که زمانی محل سکونت حضرت ابراهیم (ع) و پیامبر اکرم بوده است. زمین نجف پوششی از شن و ریگ دارد که در مصالح ساختمانی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

خرید پرواز تهران نجف از فلایتیو
خرید پرواز تهران نجف از فلایتیو
پشتیبانی ۲۴ ساعته بلیط نجف
پشتیبانی ۲۴ ساعته بلیط نجف
رزرو آسان بلیط نجف
رزرو آسان بلیط نجف
امکان سفر با ایرلاین های خارجی
امکان سفر با ایرلاین های خارجی
تجربه معنوی و تکرارنشدنی نجف
تجربه معنوی و تکرارنشدنی نجف

نجف کجاست؟

نجف شهری در عراق است که سومین شهر مذهبی اسلامی در دنیا به شمار می‌رود. یکی از دلایل محبوبیت این شهر و فروش زیاد بلیط هواپیما نجف وجود آرامگاه امام علی در آن است. نجف مقصد زیارتی بسیاری از مسلمانان از سراسر دنیا است. دلیل انتخاب نام این شهر مستطیلی بودن این مکان است که در اطراف آن آب جمع می‌شود.

به این مکان‌ها نجف می‌گویند. نجف تابستانی گرم و خشک دارد و مردم این شهر در این فصل بیشتر زمان خود را در سرداب‌های زیرزمینی که عمق آن‌ها متفاوت است، می‌گذرانند. شهر نجف از پنج محله العماره، الحویش، البراق، المشراق و الغازیه تشکیل می‌شود. در این شهر چهار بازار به نام‌های القاضی، الحویش، الکبیر و المشراق وجود دارد.

پرواز تهران نجف

سفر زیارتی به نجف

به نجف که سفر کردید حتما یادتان باشد که به مسجدهای عمران بن شاهین که از قدیمی‌ترین مسجد نجف است و مسجد الراس در غرب صحن مطهر سر بزنید. همچنین رفتن به مسجد الخضرا در ضلع شرقی و حسینیه صحن شریف در شمال صحن مطهر واقع که درب آن از ایوان سوم از زاویه‌ی شمال شرقی باز می‌شود، خالی از لطف نیست. نجف مقصد همیشگی برای زائرین اربعین است. هر ساله وقتی به ایام اربعین می‌رسیم و از ماه محرم عبور می‌کنیم، نجف میزبان سیر عظیمی از زائران و عزاداران می‌شود. سفر به نجف در ایام اربعین تجربه‌ای معنوی خواهد بود.

در تاریخ آمده است که قبر حضرت آدم و نوح در این شهر به خاک سپرده شده‌اند. قبرستان وادی السلام در قسمت شمالی حرم امیرالمومنین قرار دارد و با بیش از ۵ میلیون قبر، بزرگترین قبرستان دنیا محسوب می‌شود. یکی از جاذبه‌های دیدنی نجف تکیه بکتاشیه است که از خارج حرم هم می‌توانید وارد آن شوید. یکی از مکان‌های معروف نجف مقام امام صادق است که به روایت تاریخ امام صادق در آن نماز خوانده است. این مکان در نزدیکی درب مسجد الراس قرار دارد.

به نجف که رفتید شاید گذرتان به قصر خورنق بخورد. این قصر باشکوه یکی از عجایب سی‌گانه‌ای است که در عصر جاهلیت عرب به مدت ۶۰ سال ساخت آن طول کشید. هدف از ساخت این قصر، اقامت یزدگرد یا بهرام بود. پس از ساخت آن به تصرف ساسانیان درآمد و پس از گذشت سال‌ها به دست مسلمانان افتاد. خلیفه‌های مسلمان یکی پس از دیگری سعی بر حفظ آن داشتند.

سفر کاری به نجف

افرادی که قصد کار در عراق را دارند به دو دسته تقسیم می‌شوند. یا از طرف شرکت‌های عراقی درخواست کار دارند یا اینکه افرادی هستند که توسط کارفرمای خود به عراق جهت کار فرستاده می‌شوند. در هر دو صورت این افراد باید مدارک مورد نیاز مانند نام و هویت شرکت، میزان مبلغ دریافتی، بیمه و غیره را در برگه مورد نظر ارائه کنند. ویزای کاری نجف به چند صورت ویزای اعتیادیه و متعدده صادر می‌شود. برای افرادی که در خاک عراق مشغول انجام پروژه‌های تجاری معینی هستند، ویزای اعتیادیه صادر می‌شود. این ویزا در واقع می‌تواند نوعی ویزای کاری در این کشور باشد و مدت اعتبار آن سه ماه است و سینگل نیز است. دارندگان ویزای اعتیادیه عراق تنها یک بار حق ورود و خروج به عراق را دارند.

ویزای متعدده هم برای کسانی صادر می‌شود که در حال اجرای پروژه های اقتصادی معین در خاک عراق هستند. بنابراین ویزای متعدده نوعی از ویزای کاری عراق است که اعتبار آن متغییر است اما به صورت ۳ ماهه، ۶ ماهه و یک ساله صادر می‌شود.

سوغاتی نجف

بسیاری از مردم برای خرید سوغاتی به بازار بزرگ نجف مراجعه می‌کنند. در این بازار مردم می‌توانند تسبیح، مهر، جانماز و چادر پر خریداری کنند. یا اینکه از مغازه‌های نقره و طلا‌فروشی هم دیدن کنند. همچنین شیرینی‌‌های محلی و چای که در این بازار عرضه می‌شود هم می‌تواند سوغاتی خوبی باشد. بیشتر زائران ایرانی خرید سجاده، مهر، تسبیج، چادر و خاک متبرک را اولویت قرار می‌دهند.

مقصد محبوب بلیط هواپیما

پیشنهاد فلایتیو

بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما پاریسلیست بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما کیش
بلیط هواپیما کیشلیست بلیط هواپیما کیش
بلیط هواپیما تورنتو
بلیط هواپیما تورنتولیست بلیط هواپیما تورنتو
بلیط هواپیما دبی
بلیط هواپیما دبیلیست بلیط هواپیما دبی
بلیط هواپیما مشهد
بلیط هواپیما مشهدلیست بلیط هواپیما مشهد
بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما شیرازلیست بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما بغداد
بلیط هواپیما بغدادپرواز تهران بغداد

سوالات متداول

بلیط هواپیما نجف عراق

قیمت بلیط پرواز نجف چقدر است؟

عموما می‌توانید با قیمت 1 میلیون و 700 هزار تومان هم بلیط یک طرفه تهران به نجف را خریداری کنید. این رقم‌ها البته برای پرواز مستقیم است.

با چه ایرلاینی به نجف پرواز کنیم؟

ایرلاین‌هایی مثل قشم و آتا پروازهایی ارزان به مقصد نجف دارند. خرید از این ایرلاین‌ها در بازه زمانی اربعین سخت خواهد بود و تنها امکان خرید از ایرلاین‌های خارجی وجود دارد.

برای خرید بلیط هواپیما نجف به چه مدارکی نیاز است؟

تنها نیاز به یک پاسپورت ایرانی دارید تا اطلاعات را به صورت صحیح وارد کنید و بلیط خود را خریداری کنید.

میزان بار مجاز در پرواز نجف عراق چقدر است؟

میزان بار مجاز برای بزرگسال و کودک 30 کیلوگرم است. البته برای هر ایرلاین این مقدار متفاوت است.