هواپیمایی قطر
پرواز به سرتاسر جهان با قطر ایرویز

هواپیمایی قطر

پرواز قطر

بلیط هواپیمایی قطر

جستجوی پروازهای بیشتر

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

از ما بپرس

درباره بلیط قطر

قطر ایرویز Qatar Airways

هواپیمایی قطر به ۶ قاره جهان و ۱۵۰ مقصد مشخص پرواز دارد. این ایرلاین در سال ۱۹۹۳ تاسیس شده و در سال‌های ۲۰۱۹، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۱ به عنوان ایرلاین سال انتخاب شده است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر دوحه، قطر قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی حمد، قطب این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌آید.

هواپیمایی قطر از کدام شهرهای ایران پرواز دارد؟

قطر ایرویز از ۴ شهر تهران، مشهد، شیراز و اصفهان بصورت هفتگی، از طریق دوحه به مقصدهای مختلف پرواز دارد. به این‌صورت که شما برای رسیدن به مقصد بلیط خود ابتدا از شهرهای ایران به دوحه رفته و سپس به سمت مقصد بلیط هواپیما خود حرکت می‌کنید.

سوخت اختصاصی هواپیمایی قطر

قطر ایرویز در سال ۲۰۰۹ به علت افزایش بهای نفت، سوخت جدیدی را برای ناوگان خود به کار برد. این سوخت ترکیبی از گاز طبیعی و بنزین سفید است که برای قطر بسیار ارزان تولید می‌شود. نخستین هواپیمایی که با این سوخت پرواز کرد یک ایرباس بود.

میزان بار مجاز برای سفر از طریق هواپیمایی قطر چه مقدار می‌باشد؟

نسبت به کلاس بلیط شما (اکونومی، بیزنس و فرست) این مقدار متغیر است. همچنین با توجه به مقاصد و مسیرها هم این مقدار دست‌خوش تغییرات می‌شود. اما به‌طور میانگین برای کلاس‌های پرواز فرست و بیزنس، شما مجاز به حمل ۶۰ کیلوگرم بار و برای کلاس اکونومی، این مقدار ۴۰ کیلوگرم است.

پرواز هواپیما پاریس
پرواز هواپیما پاریسلیست بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما تورنتو
بلیط هواپیما تورنتولیست بلیط هواپیما تورنتو
پرواز هواپیما دبی
پرواز هواپیما دبیلیست بلیط هواپیما دبی
پرواز هواپیما لندن
پرواز هواپیما لندنلیست بلیط هواپیما لندن
پرواز هواپیما فرانکفورت
پرواز هواپیما فرانکفورتلیست بلیط هواپیما فرانکفورت
پرواز هواپیما رم
پرواز هواپیما رملیست بلیط هواپیما رم

فلایتیو سیستم آنلاین خرید بلیط هواپیما، هتل و قطار

هواپیمایی قطر از باتجربه‌ترین و برترین شرکت‌های هواپیمایی جهان است. این هواپیمایی با نام قطر ایرویز هم شناخته می‌شود. قطر ایرلاین مقاصد مختلفی از جهان را پوشش می‌دهد و با خرید بلیط از این هواپیمایی امکان ترانزیت به سرتاسر جهان را خواهید داشت.

خرید بلیط هواپیمایی قطر

قطر ایرویز به صورتی رسمی کار خود را از تاریخ ۱۹۹۳ آغاز کرد. از آن زمان تا به حال، پروازهای بی‌شماری از سوی این شرکت صورت گرفته است. دفتر مرکزی قطر ایرلاین در شهر دوحه کشور قطر قرار گرفته است. پروازهای مستقیم بین ایران و قطر در جریان است. همچنین مسافرین ایرانی می‌توانند با خرید بلیط از این ایرلاین، به نقاط مختلف جهان سفر کنند. پروازهای ترانزیت این ایرلاین توقفی چند ساعته در کشور قطر خواهد داشت و می‌توانید در صورت داشتن ویزای مناسب از جاذبه‌های شهر دوحه هم به مدت چند ساعت دیدن کنید.
نشریه فوربس چند سالی است که برترین ایرلاین‌های جهان را رده‌بندی می‌کند. هواپیمایی قطر به صورت مرتب در لیست ده ایرلاین برتر جهان از دیدگاه این نشریه بوده است. همچنین این هواپیمایی موفق شد که سال گذشته در رتبه چهارم قرار بگیرد. خدمات اکونومی و فرست کلاس این هواپیمایی بسیار کامل است و همچنین قیمت مناسبی در ازای خدمات وجود دارد. امکان خرید بلیط از مبدا اصفهان، مشهد، تهران و شیراز برای هواپیمایی قطر وجود دارد.

خدمات مختلف قطر ایرویز

قطر ایرویز در کنار حمل و نقل مسافر خدمات مختلف دیگری را هم ارائه می‌دهد. به عنوان مثال چندین فروند بویینگ ۷۷۷ در اسکادران هوایی این شرکت وجود دارد که وظیفه حمل و نقل بار را به عهده دارند. همچنین خدمه این شرکت هوایی از برترین خدمه جهان هستند و این شرکت قوانین سختی را در جذب خدمه خود دارد.

سفر و پرواز به دوحه

شهر دوحه پایتخت کشور قطر است. این شهر به عنوان یکی از اصلی‌ترین مراکز و پایتخت‌های مالی خاورمیانه و جهان محسوب می‌شود. حجم عظیم سرمایه که در دوحه و قطر متمرکز شده توانایی بالایی را برای توسعه زیرساختی ایجاد کرده. قطر به صورت مداوم در حال گسترش خود است و این مسئله در ابتدایی‌ترین حالت، به بهبود زیرساخت کشور کمک می‌کند.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

کشور قطر در سال ۲۰۲۲ تبدیل به پربازدیدترین کشور منطقه خواهد شد. دوحه می‌تواند یکی از مراکز اصلی بزرگ‌ترین رویداد 4 سال گذشته یعنی جام جهانی ۲۰۲۲ باشد. این جام جهانی فرصتی مناسب برای مسافرین ایرانی است تا بازی‌های فوتبال را از نزدیک تماشا کنند و فرصت تشویق تیم‌ملی ایران را داشته باشند. پیشنهاد فلایتیو این است که بر اساس تاریخ جام جهانی هر چه زودتر هتل و بلیط هواپیما دوحه خود را رزرو کنید.

می‌توانید در شهر دوحه اقامت داشته باشید و برای تماشا بازی‌های به دیگر شهرها و مناطق قطر سفر کنید.

 

فلایتیو در شبکه‌های اجتماعی
تلگرام، اینستاگرام و...فلایتیو در شبکه‌های اجتماعی

برای استفاده از آخرین تغییرات وب‌سایت فلایتیو صفحه را مجددا بارگذاری کنید