درباره سفر به استانبول

بهترین زمان برای سفر به استانبول چه زمانی است؟

استانبول بهارهای زیبا، تابستان‌های گرم و شرجی، پاییز‌های شاعرانه و زمستان‌های نسبتا سرد و مه‌آلودی دارد. این شهر زیبا در هر فصلی جذابیت‌های خودش را دارد. به دلیل تعطیلات معمولا تابستان‌ها بیشترین گردشگر در این شهر حضور دارند. بعد از تابستان، بهار و شب کریسمس شلوغترین روزهای این شهرند.

هزینه‌های سفر به استانبول به چه صورت است؟

استانبول یک شهر اروپایی آسیایی است. این شهر نسبت به همسایگان اروپایی‌اش ارزان‌تر و نسبت به شهرهای آسیایی گرانتر است. در این شهر با حداقل ۶ لیر و حداکثر ۶۰ لیر می‌توانید یک وعده غذا بخورید. هتل‌های ارزان زیادی در شهر وجود دارند. قیمت این اقامتگاه‌ها بین ۲۰ تا ۹۰۰ لیر برای هرشب متغییر است.

راه‌های حمل و نقل در استانبول

برای حمل و نقل ارزان در شهر بهترین راه پیاده روی در کوچه‌های زیبای شهر است. بعد از پیاده‌روی تراموا راه ارزان و تجربه‌ی منحصر‌به‌فردی است. شما می‌توانید با خرید یک استانبول کارت هزینه‌ی بلیط تراموا را از ۴ به ۱.۵ لیر در هر مسیر برسانید. تاکسی یا دولموش‌های استانبول هم قیمت زیادی ندارند و از ۵ تا ۶۰ لیر متغییرند.

جاذبه‌های گردشگری شهر استانبول چیست؟

استانبول شهر هزار مسجد است. در میان این مساجد سلطان احمد، سلیمانیه و ایاصوفیه محبوب‌ترین‌اند. اگر به حمام ترکی علاقه‌مندید شهر پر از این حمام‌های سنتی است. تنگه‌ی زیبای بوسفر که محل انفصال اروپا و آسیاست و خیابان استقلال با فروشگاه‌های مشهورش از جاذبه‌های دیگر این شهرند.

مسافر استانبول هستید؟

اگر تصمیم دارید به استانبول سفر کنید، همین حالا هتل خود را رزرو کنید.


برای رزرو با بهترین قیمت عجله کنید!