بلیط هواپیما شیراز

 

 

بلیط هواپیما شیراز

پرواز چارتر شیراز

شیراز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکزاستان فارس است. شیراز در بخش مرکزی استان فارس، در ارتفاع ۱۴۸۶ متری از سطح دریا و در منطقهٔ کوهستانی زاگرس واقع شده و آب و هوای معتدلی دارد. این شهر از سمت غرب به کوه دراک، از سمت شمال به کوه‌های بمو، سبزپوشان، چهل‌مقام وباباکوهی محدود شده‌ است.

علاوه بر این، همه ما درباره زیبایی‌های شهر شیراز در فصل بهار شنیده‌ایم. چهره شیراز در اردیبهشت ماه سرشار از گل‌های سپید نارنج به درختان است.

این شهر که پر از باغ‌های بهارنارنج است، در فصل بهار فضایی بسیار دلچسب و عطرآگین دارد.

فرودگاه شیراز

فرودگاه شهید دستغیب در شیراز و در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده‌ است. این فرودگاه پس از فرودگاه امام خمینی مجهزترین فرودگاه ایران از لحاظ تجهیزات ناوبری و الکترونیک است. و علاوه بر داشتن پروازهای داخلی ، تعدادی پرواز خارجی و به خصوص به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس دارد.

این فرودگاه همچنین دارای کاربرد نظامیست. این فرودگاه پایگاه منطقه جنوب هواپیمایی آسمان است. این فرودگاه دارای یک شرکت هواپیمایی به نام سپهران است. این فرودگاه چهارمین فرودگاه پررفت و آمد کشور بعد از فرودگاه مهرآباد فرودگاه مشهد و فرودگاه امام خمینی است.

فرودگاه بین‌المللی شیراز دارای ۲باند پروازیآسفالته، یکی به طول ۴۲۷۲ متر و دیگری به طول ۴۳۳۴ متر است. در حال حاضر فرودگاه بین‌المللی شیراز با دارا بودن دستگاه‌های کمک ناوبری مدرن و کارآمد از قبیل دستگاه رادار PSR-SSR که یکی از پیشرفته‌ ترین رادارهای دنیا می‌باشد همچنین دستگاه‌های NDB - DME - DVOR و ILS یکی از فرودگاه‌های ایمن و مجهز در سطح کشور بوده و پذیرای تمامی تایپ های پروازی می‌باشد و به لحاظ سیستم های هواشناسی، ارتباطی و رادیویی از تجهیزات پیشرفته و قابل اطمینان برخوردار می‌باشد. پرواز چارتز شیراز و بلیط هواپیما شیراز را از فلایتیو بخواهید. 

جاذبه‌های گردشگری شیراز

مسجد نصیرالملک

مسجد نصیرالملک شیراز یکی از مساجد زیبای این شهر است که در خیابان لطفعلی خان زند و در نزدیکی مسجد شاه چراغ قرار دارد. این مسجد که از بناهای دوران قاجار است در سال 1293 ق توسط حسنعلی نصیر الملک ساخته شده است.

مسجد نصیر الملک دارای حیاطی وسیع است که حوض بزرگی در وسط آن قرار گرفته و در سمت شمال حیاط طاق مروارید، در سمت شرق شبستان با هفت ستون سنگی در سمت جنوب دو گلدسته زیبا و در سمت غرب شبستان اصلی قرار دارد که دریچه هایی است با شیشه های رنگی.

مسجد نصیر الملک از نظر کاشیکاری و مقرنس کاری از زیباترین مساجد ایران است.

ارگ کریم خان زند

ارگ کریم خان زند یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر شیراز است که قدمت آن به دوره زندیه می‌رسد.

این بنای تاریخی که از نظر معماری و زیبایی بسیار قابل توجه است و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند، هنگام حکومت زندیان با به کارگیری بهترین مصالح ساخته شده است.

این ارگ در زمان‌ها و دوره‌های مختلف کاربردهای متفاوتی داشته است. مثلا در زمان حکومت زندیان محل زندگی پادشاهان بود، در دوره قاجاریه محل زندگی فرمانروایان محلی بود و در دوره پهلوی از آن به عنوان زندان استفاده میشد.

این بنا 4000 متر وسعت دارد و در محوطه ای 12800 متری قرار گرفته است.

طراحی این بنا در واقع هم مسکونی و هم نظامی است. دیوارهای محکم و بسیار مرتفع بیرونی با جان‌ پناه‌ هایی در قسمت بالایی دیوار که برای استقرار سربازان و تیراندازی در هنگام جنگ از آن استفاده میشد و همچنین خندقی که سابقا در بیرون از آن کنده شده بود نیز نشان دهنده این امر است.

جالب است بدانید که تمام اتاق های این ارگ از درون ساختمان به هم متصل هستند و ورودی اتاق‌ها کاملا روبه‌روی یکدیگر قرار گرفته و تنها یک فضای راهرو مانند بین دو اتاق فاصله انداخته است.

باغ دلگشا

باغ دلگشا که در نزدیکی آرامگاه سعدی قرار گرفته، سرشار از درختان مختلف است و یکی از زیباترین باغ‌های شیراز محسوب می‌شود. به خاطر این همجواری، آبی که از چشمه قنات آرامگاه سعدی جاری است از میان این باغ می‌ گذرد و زیبایی آن را دوچندان می کند.

جالب است بدانید که سابقه ساخت این باغ به پیش از اسلام و دوران ساسانیان بازمیگردد و ساخت اولین عمارت کلاه فرنگی ایران نیز در این باغ به ثبت رسیده است.

با گسترش و توسعه این باغ، جایگاه آن همچنان حفظ شد و به یک مرکز تفریحی مهم در دوران صفویان تبدیل شد.

باغ دلگشا که برخی از ساختمان های آن مربوط به دوران قاجار است، در زمان تیمور گورکانی در اوج آبادانی قرار داشت. طوری که تیمورشاه با دیدن آن دستور ساخت باغی را با همین نام در سمرقند داد. اما بدترین وضعیت آن به حد فاصل دوره حکومت نادرشاه افشار تا شروع سلسله زندیه مربوط می‌شود که آسیب های فراوانی دید و پس از آن در زمان کریم خان زند دوباره احیا شد.

این باغ با 7.5 هکتار مساحت، سرشار از درختان نارنجی است که در اردیبهشت ماه شکوفه می‌دهند.

تخت جمشید

تخت جمشید یا پارسه نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که طی سالیان پیوسته، پایتخت باشکوه و تشریفاتیِ پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده ‌است.

در این شهر باستانی مجموعه کاخ‌هایی به نام تخت جمشید وجود دارد که در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایارشا و اردشیر اول بنا شده ‌است.

این بنا که در سال 1979 در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده است، یکی از دیدنی‌ترین آثار ایران محسوب می‌شود.

با عضویت در خبرنامه فلایتیو از تخفیف­ های شگفت­ انگیز ما با خبر شوید