بلیط هواپیما تبریز

 

 

بلیط هواپیما تبریز

بلیط ارزان هواپیما تبریز

شهر تبریز، مرکز استان آذربایجان شرقی و بزرگترین شهر منطقه شمال غرب ایران است که مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی شمال غرب ایران و منطقه آذری نشین ایران به حساب می آید.

این شهر در زمان اتابکان، خوارزمشاهیان، ایلخانان و ... پایتخت ایران بوده و یکی از شهرهای مهم ایران به حساب می آید.

موقعیت جغرافیایی این شهر باعث شده تا فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز از نظر محل قرارگیری به یکی از مهمترین فرودگاه های ایران تبدیل شود. چرا که بزرگ‌ ترین فرودگاه ناحیه شمال غرب ایران به حساب می‌آید و به دلیل قرار گرفتن در مرز و کریدور هوایی ایران به اروپا و آسیای میانه، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

فرودگاه بین المللی تبریز در حال حاضر با داشتن حدود 200 پرواز داخلی و 20 پرواز خارجی ورودی و خروجی در هفته، از نظر تعداد پرواز و تجهیزات ناوبری از جایگاه مناسبی در کشور برخوردار است. این فرودگاه که یک فرودگاه اقماری به نام فرودگاه سهند نیز دارد، دارای ترمینال پروازهای داخلی، بین‌ المللی و حج نیز است.

به دلیل تقاضای بالای مسافران در زمان های اوج سفر، معمولا در ایام نوروز و تعطیلات تابستان پروازهای بین‌المللی ویژه‌ای از فرودگاه تبریز به شهرهای ازمیر، آنتالیا، بودروم، آدانا در ترکیه، تفلیس در گرجستان و موناستیر در تونس انجام می شود.

اگر قصد سفر به این شهر را دارید می توانید بلیط هواپیما تبریز را از طریق سایت فلایتیو به صورت اینترنتی خریداری کنید.

جاذبه‌های گردشگری تبریز

احداث بنای اولیه ائل گلی را به پادشاهان آق قویونلو و توسعه آن را به دوره صفوی نسبت می‌دهند.

پیش از آن این مکان به عنوان آبگیر در آبیاری باغات و مزارع اطراف کاربرد داشت و امروزه به عنوان گردشگاهی عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خانه مشروطه تبریز

خانه مشروطه همان جایی است که تصمیم ‌گیری ‌های سرنوشت ساز سران مشروطه در آنجا انجام میشد.

این خانه ملک شخصی حاج مهدی کوزه کنانی بوده که در سال 1354 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

این خانه در یکی از محله های قدیمی تبریز در غرب بازار تبریز قرار گرفته و در سال 1247 ساخته شده است.

خانه مشروطه که با سبک معماری دوران قاجار، به دست حاج ولی معمار بنا شده و دارای دو طبقه با بخش‌های اندرونی و بیرونی است.

این بنای 1300 متری دارای پنجره ‌های ارسی، درهای منبت‌ کاری ‌شده، غلام ‌گردش، کلاه ‌فرهنگی و نورگیر است و تندیس ‌هایی از حسین خان باغبان، حاج علی دواچی، ثقة الاسلام تبریزی، حاج علی ختایی، هوارد باسکرویل، کربلایی علی موسیو، شیخ علی اصغر لیلاوایی، آخوند خراسانی، علی اکبر دهخدا و زینب پاشا و ... در آن به نمایش گذاشته شده است.

علاوه بر این، در این موزه اسناد تاریخی مربوط به انقلاب مشروطه و وسایلی چون سلاح کمری ستارخان، فرش مشروطه، وسایل شخصی سران مشروطه و ... نیز نگهداری می‌شود.

بازار تبریز

این بازار که در مردادماه سال 1389 به عنوان اولین بازار جهان در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد، بزرگترین بازار سرپوشیده جهان و یکی از زیباترین بناهای ایران از نظر معماری است.

ویژگی‌های این بازار تاریخی

- زمان ساخت بازار تبریز مشخص نیست اما نشانه هایی از وجود آن در آثار جهانگردان از قرن چهارم هجری تا دوره قاجاریان دیده شده است.

- مساحت این بازار حدود یک کیلومتر مربع است.

- این بازار به دلیل موقعیت جغرافیایی شهر تبریز و قرار گرفتن بر سر چهارراه جاده ابریشم و محل گذر کاروان های کشورهای مختلف از جمله بازارهای مهم و پررونق گذشته بوده است.

- بازار تبریز بعد از وقوع زلزله تاریخی تبریز در سال 1193 قمری به شدت آسیب دید و پس از آن دوباره توسط معماران بازسازی شد.

- این بازار با داشتن حدود ۵٬۵۰۰ باب حجره، مغازه و فروشگاه، ۴۰ گونه شغل، ۳۵ باب سرا، ۲۵ باب تیمچه، ۳۰ باب مسجد، ۲۰ باب راسته و راسته‌بازار، ۱۱ باب دالان، ۵ باب حمام و ۱۲ باب مدرسه، یکی از اصلی‌ترین مراکز داد و ستد تبریز و ایران محسوب می‌شود.

- بازار تبریز در زمان عباس میرزا، مرکز مهم تجارت انگلیسی ها بود و از قرن سیزدهم به بعد پایگاه اصلی تجارت اروپا با مناطق شمالی ایران به‌ شمار می‌‌رفت.

- شهر تبریز و بازار آن تا سال ۱۲۸۵ خورشیدی، به عنوان مرکز اصلی تجارت ایران با آسیای میانه شناخته می‌‌شد.

- گرمابه‌‌ها و حمام‌‌های قدیمی واقع شده در محدوده بازار تبریز مانند حمام خان، قاضی، نوبر و ...، از نظر قدمت تاریخی و سیستم معماری اهمیت زیادی دارند.

- بازار تبریز از سمت شرق به عالی‌ قاپو (مجموعه کاخ‌های ولی‌ عهدنشین)، از سمت غرب به مسجد جامع و از سمت شمال بخش ‌هایی از شمال رودخانه مهران ‌رود را در برمی‌گیرد.

مسجد کبود

این مسجد از آثار ارزشمند دوره قراقویونلو است که در مرکز شهر تبریز واقع شده. شهرت و زیبایی مسجد کبود به معماری ویژه آن، کاشی‌کاری‌های معرق، تلفیق آجر و کاشی و نقوش پرکار آن برمی‌گردد.

این مسجد که لقب فیروزه اسلام را به خود گرفته است، سنگفرشی بسیار باشکوه و زیبا دارد که تاکنون آسیبی ندیده است.

مسجد کبود تبریز به شکل مربع است و طول هر ضلع آن به شانزده و نیم متر می‌رسد.

روستای تاریخی کندوان

کندوان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در 50 کیلومتری شهر تبریز در دهستان سهند قرار دارد.

این روستا که به خاطر شکل خانه‌های آن شهرت جهانی گرفته، جاذبه زیادی برای گردشگران ایرانی و خارجی دارد.

روستای کندوان در اثر فعل و انفعالات آتشفشانی کوه سهند به وجود آمده و دارای خانه‌هایی به شکل کندوی عسل است که همچنان خانواده‌هایی در آن سکونت می‌کنند.

به طور کلی، روستای کندوان در اثر فعل و انفعالات آتشفشانی کوه‌ سهند و سایر کوه‌‌های آتشفشانی منطقه طی هزاران سال در یکی از خوش آب و هواترین مناطق استان به وجود آمده است.

با وقوع این آتشفشان، مواد مذاب و گدازه‌‌های حاصل از فعالیت کوه‌‌های آتشفشانی به بیرون پرتاب شده و در طول سال‌ها روی هم انباشته شده‌اند. همچنین این توده‌ها بر اثر عوامل طبیعی مانند باد و باران دچار تغییر شکل و تبدیل آنها به کران‌هایی شده‌ است که امروزه در منطقه قرار دارند. هر چند کران‌های ناحیه ورودی روستا به دلیل عوامل جوی دچار آسیب شده‌اند، ولی کران‌های ناحیه شرقی و انتهایی روستا به دلیل وجود تپه‌‌های مرتفع نسبتا سالمتر باقی مانده‌اند.

بلیط ارزان تبریز, بلیط چارتر تبریز را وب سایت فلایتیو خریداری کنید. 

با عضویت در خبرنامه فلایتیو از تخفیف­ های شگفت­ انگیز ما با خبر شوید