بلیط قطار تهران بندرعباس, بلیط قطار بندرعباس تهران

 

 

بلیط قطار تهران بندرعباس

 

بلیط قطار تهران بندرعباس و بلیط قطار بندعبارس تهران

استان هرمزگان با وسعت 68475 کیلومتر مربع، در جنوب ایران واقع شده است. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از جنوب با خلیج فارس و دریای عمان و از جنوب شرقی با استان سیستان بلوجستان و از غرب با استان فارس و بوشهر همسایه است.

تنگه هرمز یکی از حساس‌ترین و حیاتی‌ترین گذرگاه‌های آبی عصر حاضر در قلرو سیاسی این استان قرار دارد.

این تنگه هلالی شکل 187 کیلومتر طول دارد و عمق آن به دلیل شیب تند کف آن از قسمت شمال به جنوب متغیر است، به گونه‌ای که در نزدیکی جزیره لارک، در حدود 36 متر و در ساحل جنوبی نزدیک شبه جزیره 180 متر است.

همچنین چهارده جزیره کوچک و بزرگ به نام‌های ابوموسی، بنی فرور، تنب بزرگ و کوچک، سیری، شتور، فرور، کیش، لاوان، قشم، لارک، هرمز، هندورابی و هنگام در محدوده آب‌های ساحلی این استان قرار دارد.

مرکز استان هرمزگان شهر بندرعباس بوده و شهرهای مهم آن عبارتند از بندرعباس، بندلنگه، میناب، رودان، قشم، کیش، جاسک، حاجی آباد، بستک، بندر خمیر و ابوموسی.

استان هرمزگان از مناطق گرم و خشک ایران است واقلیم آن تحت تأثیر آب و هوای نیمه بیابانی و بیابانی قرار دارد. هوای نوار ساحلی آن نیز در تابستان‌ها بسیار گرم و مرطوب است.

بافت جمعیتی این استان تنوع فراوانی دارد. این استان از شرق با فرهنگ و سنن بلوچ‌ها شروع می‌شود و در مرکز و غرب به فرهنگ بومی جنوب می‌رسد.

برای مثال پوشش زنان در بخشی از این استان پوشش بلوچی و در بخش دیگر آن پوشش بندری، با لباس‌هایی که از پارچه‌های رنگی شاد قرمز و سبز و آبی دوخته شده‌اند است.

هرمزگان با داشتن شهرهای زیبای ساحلی یکی از زیباترین سواحل خلیج فارس را دارد و میزبان گردشگرانی از سراسر ایران است که با شیوه‌های مختلف چون سفر با هواپیما، قطار و ماشین شخصی به آنجا سفر می‌کنند.

از آنجا که آب و هوای این استان در بیشتر فصل‌های سال گرم است، فصل زمستان بهترین فصل سفر به آنجاست. برای تهیه بلیط قطار تهران بندرعباس و بلیط قطار بندرعباس تهران از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

خرید بلیط قطار بندرعباس

بندرعباس که نام پیشین آن بندر گمبرون بوده است،  بزرگترین بندر ایران است که حجم بالایی از ترانزیت کالا از طریق بنادر مهم آن، شهید رجایی و باهنر صورت می‌گیرد.

این شهر که در فاصله 1333 کیلومتری تهران قرار دارد، به دلیل شرایط خاص خود در فصل‌های مختلف سال جمعیت متفاوتی دارد.

از آنجا که بندر عباس از موقعیت تجاری خوبی برخوردار بوده، افراد از شهرها و روستاهای دیگر برای تجارت به این منطقه مهاجرت می کردند به همین دلیل جمعیت بندرعباس را ترکیبی از قومیت‌های مختلف چون بندری ها، لاری‌ها، جهرمی‌ها، لامردی‌ها، بلوچ‌ها، عرب‌ها، لرها، اِوَزی‌ها، سواحلی‌ها (گروهی از سیاه‌پوستان آفریقایی) تشکیل می داده و امروز نیز در این بندر ترک ها، فارس ها، کردها، شمالی ها اقامت دارند و جزو جمعیت بندرعباس محسوب می شوند.

در زمینه کشاورزی نیز اهالی بندرعباس به کشت خرما، تنباکو، انبه، نارنگی و مرکبات می‌پردازند و بسیاری از محصولات خود را به دیگر شهرهای ایران ارسال می‌کنند.

از دیگر تولیدات مردم بندر عباس می توان به ارده، مسقطی، تولیدلت نفتی و صنعتی، شیلات و مروارید اشاره کرد.

به صورت کلی بندرعباس یکی از مهمترین مراکز استراتژیکی و تجاری ایران در کنار آب های نیلگون خلیج فارس و دریای عمان است که بخش بزرگی از مبادلات کالاهای تجاری بین ایران و کشورهای خارجی از طریق بارانداز شهید رجایی در آن انجام می شود.

قطار تهران بندرعباس و قطار بندرعباس تهران

از آنجا که قطار ایمن‌ترین راه حمل و نقل بین شهری است، مورد استفاده بسیاری از مسافران قرار می‌گیرد. راه آهن استان هرمزگان در شهر بندرعباس  روزانه دو قطار مسافربری به تهران دارد که مسافرین در شهرهای بین بندرعباس و تهران (محمدیه، کاشان، بادرود، زواره، نایین، اردکان، میبد، یزد، بافق، احمدآباد، سیرجان، تزرج، فین) می‌توانند از این قطارها استفاده کنند. از این ایستگاه یک قطار به مقصد اصفهان و دیگری به مقصد مشهد نیز حرکت می‌کند و به جابه‌جایی مسافران می‌پردازد.

قطار غزال بنیاد که کوپه‌هایی با ظرفیت 4 مسافر دارد هر روز ساعت 13 از تهران حرکت می‌کند و ساعت 6:40 دقیقه به بندرعباس می‌رسد.

قطار لوکس 6 نفری نیز ساعت 14:50 دقیقه از تهران به سمت بندرعباس حرکت می‌کند و ساعت 8:45 دقیقه به مقصد می‌رسد.

دیگر قطار بندرعباس قطار 4 تخته البرز است که ساعت 15:40 دقیقه به سمت بندرعباس حرکت می‌کند و ساعت 9:30 به آنجا می‌رسد.

با عضویت در خبرنامه فلایتیو از تخفیف­ های شگفت­ انگیز ما با خبر شوید