بلیط قطار تهران کرمان, بلیط قطار کرمان تهران

 

 

بلیط قطار کرمان تهران

 

معرفی استان کرمان

استان کرمان دومین استان پهناور کشور پس از استان خراسان است که در جنوب شرقی ایران واقع شده است. این استان که بیش از 11 درصد وسعت کشور را در برمی‌گیرد، از شمال با استان‌های خراسان و یزد، از جنوب با استان هرمزگان، از شرق با سیستان و بلوچستان و از غرب با استان فارس همسایه است.

مساحت این استان حدود 183000 کیلومتر مربع است و از استان‌های مهم کشور محسوب می‌شود.

کرمان در زمان هخامنشیان بخش عظیمی از شهر (ساتراپی) فارس به شمار می‌رفت. از شهرهای کهن این استان سیرجان، بردسیر، بافت، گُواشیر، فهرج و ارگ بم، نرماشیر، راین و جیرفت است.

کرمان از تنوع آب و هوایی زیادی برخوردار است به صورتی که آب و هوای آن در برخی مناطق گرم و شدیدا خشک (متمایل به نه چندان خشک تا کویری)،  و در برخی نقاط چون بافت و بزنجان معتدل، سرد و کوهستانی است.

به طور کلی این استان تحت تأثیر بادهای مختلف برون منطقه‌ای و محلی است که وزش آن آب و هوایش را دستخوش تحولات بسیار زیادی کرده است.

تنوع اقلیمی در استان کرمان بسیار زیاد بوده و مناطق کوهستانی سرد و پربرف مانند بزنجان، بافت، رابر، راین، کوهبنان، گوغر، سیرچ، ساردوییه، لاله زار و دهبکری و نیز مناطق شدیدا گرمی مثل شهداد و جازموریان را در خود جای داده است.

جالب است بدانید که گرمترین نقطه کره زمین به نام منطقه گندم بریان در این منطقه قرار گرفته است. علاوه بر این، کرمان استان موزه‌ها نیز است. موزه آستانه شاه نعمت الله ولی، تنها موزه مردم‌شناسی زرتشتیان جهان، موزه ضرابخانه سکه، موزه مردم‌شناسی، موزه باغ تاریخی ماهان، موزه سنگ در گنبد تاریخی جبلیه، موزه حمام قدیمی قریش رفسنجان، موزه باستان‌شناسی در شهداد، نمایشگاه یخدان قدیمی و ... از جمله موزه‌هایی هستند که در این استان قرار گرفته‌اند.

مهمترین شهرهای استان کرمان عبارتند از کرمان، راور، کوهبنان، شهر بابک، زرند، رفسنجان، بردسیر، بافت، سیرجان، جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، بم و منوجان. برای تهیه بلیط قطار تهران کرمان و بلیط قطار کرمان تهران از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

شهر کرمان

شهر کرمان با ارتفاع 1778 متر از سطح دریا، دومین شهر مرتفع ایران است و از قدیمی‌ترین شهرهای فلات ایران محسوب می‌شود که سابقه زندگی انسان‌ها در آنجا به قرن چهارم قبل از میلاد می‌رسد.

این شهر که به شهادت اوراق تاریخ در طی قرون متمادی دوران پر نشیب و فرازی را طی کرده، شاهد دگرگونی‌های زیادی در گذرگاه‌های تاریخ ایران بوده از شهرهای مهم کشورمان محسوب می‌شود.

این شهر در طول تاریخ به خاطر حملات و زد و خوردهای متوالی اجانب از یک‌‌سو و خشونت‌های طبیعی چون سیل، زلزله، قحطی، خشکسالی و شیوع بیماری‌های فراگیر از سوی دیگر متحمل خسارات جانی و مالی فراوان شده که آثار آن بر چهره شهر و مردم آن به جای مانده است.

 

این شهر که جزو کلان شهرهای ایران است، جمعیتیش تا سال 1390 تقریبا 534 هزار نفر برآورد شده است که بر همین اساس یکی از مراکز جمعیتی و بزرگترین شهر در منطقه جنوب شرق ایران محسوب می‌شود.

دین اکثر مردم شهر کرمان اسلام و مذهب مردم شیعه است. جمعیت چند هزارنفری از زرتشتیان و اقلیتی از کلیمیان (یهودیان) نیز در کرمان زندگی می‌کنند. در این شهر اقلیت‌های دینی مراسم‌ و جشن‌های آیینی خود را آزادانه برگزار می‌کنند. جشن باستانی سده که در نوع خود بزرگترین جشن زرتشتیان است که همه ساله در بهمن ماه در کرمان برگزار می‌شود و جشن سده کرمان در سال 1390 در فهرست آثار فرهنگی ملی ایران ثبت شد.

قطار تهران کرمان و قطار کرمان تهران

قطار 6 تخته کرمان-تهران ساعت 15:35 دقیقه از کرمان حرکت می‌کند و ساعت 6:15 دقیقه صبح به تهران می‌رسد. این قطار که قیمت بلیط آن 58 هزار و 400 تومان است، ساعت 20:10 دقیقه از تهران به سمت کرمان حرکت می‌کند و ساعت 10:20 دقیقه به این شهر می‌رسد.

دیگر قطار این مسیر، قطار غزال بنیاد است که کوپه‌هایی 4 نفره دارد و ساعت 20:10 دقیقه از کرمان حرکت می‌کند و ساعت 10:05 دقیقه صبح به تهران می‌رسد.

این قطار همچنین ساعت 15:40 دقیقه از تهران به سمت کرمان حرکت می‌کند و 5:20 دقیقه صبح به مقصد می‌رسد.

با عضویت در خبرنامه فلایتیو از تخفیف­ های شگفت­ انگیز ما با خبر شوید