بلیط هواپیما ارومیه

بلیط هواپیما ارومیه

راهنمای سفر به ارومیه

بهترین قیمت بلیط ارومیه

بلیط چارتر ارومیه

جستجوی پروازهای بیشتر

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

آشنایی با ارومیه

پرواز ارومیه تهران

ارومیه یکی از ۱۹ شهر تاریخی ایران که برخی از آثار تاریخی آن در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. به همین دلیل جاذبه‌های گردشگری ارومیه هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به این شهر می‌آورد. این شهر در قرون گذشته حوادث بسیاری از جمله اشغال توسط عثمانی‌ها و روس‌ها را تجربه کرده است. علاوه بر این، به دلیل قرار گرفتن در جاده بزرگ ترانزیتی بین قفقاز، خاورمیانه و آسیای صغیر، در گذشته مرکز تجاری منطقه بوده است. تاریخ نگاران بر این باورند که بنای ارومیه به هزاره دوم قبل از میلاد باز می‌گردد. قدمت آن به اندازه شهرهای سارد و نینوا است. باستان‌شناسان چندین اشیاء باستانی را از تپه‌های تاریخی نزدیک شهر پیدا کرده‌اند. ارومیه در اواخر هزاره دوم قبل از میلاد و اوایل یکم پیش از میلاد یکی از شهرهای پادشاهی اورارتو باستان بود. در دوره پهلوی دولت نام شهر را به رضائیه تغییر داد. پس از انقلاب اسلامی این نام به ارومیه بازگشت.

بلیط تهران ارومیه
بلیط تهران ارومیه
پرواز تهران ارومیه
پرواز تهران ارومیه
بلیط هواپیما ارومیه
بلیط هواپیما ارومیه
پرواز ارومیه
پرواز ارومیه
بلیط ارومیه
بلیط ارومیه

ارومیه کجاست؟

ارومیه مرکز تجارت یک منطقه کشاورزی حاصلخیز است که در آن میوه‌های سیب و انگور و تنباکو کشت می‌شود. با وجود اینکه اکثریت ساکنان ارومیه مسلمان هستند، تاریخ مسیحیت ارومیه به خوبی حفظ شده است که در کلیساهای این شهر مشهود است. اکثر روستاهای آذربایجان غربی در واقع کردنشین هستند، اما شهر ارومیه از نظر تاریخی بیشتر آذری‌نشین بوده است. تا همین اواخر، دریاچه ارومیه، بزرگترین تالاب ایران مقصد اصلی گردشگری داخلی ایران بوده است.

برای دهه‌ها، تهرانی‌ها ۱۰ ساعت یا بیشتر را از پایتخت به سمت شمال غرب کشور رانندگی می‌کردند. این شهر برای مدت طولانی به امپراتوری عثمانی تعلق داشت. مسیحیان تقریبا نیمی از جمعیت را در سال۱۹۰۰ تشکیل می‌دادند، اما در سال ۱۹۱۸ بسیاری از جمعیت را ترک کردند. ارومیه با جاده‌های اولیه با تبریز در ۷۵ مایلی (۱۲۰ کیلومتری) شمال شرقی و کرمانشاه در ۲۵۰ مایلی (۴۰۰ کیلومتری) جنوب شرقی ارتباط دارد.

در ارومیه چی بخوریم؟

بلیط هواپیما ارومیه را که تهیه کردید، لیست غذاهای محلی این شهر را به خاطر بسپارید و حتما آن‌ها را امتحان کنید. از گشنیز کباب، غذای مجلسی آذری و گوزلمه، غذای حاضری تا گیزاتما و آش ماست. غذای مخصوص آذربایجان است و یک آش سرد محسوب می‌شود. غذای دیگر این شهر شورجه اورمیه است که از ماستِ سفت همراه با تخم‌مرغ و پیاز داغ و گوشت و نشاسته‌ی آردِ ذرت درست می‌شود. دلمه برگ از غذاهای محلی پرطرفدار ارومیه است.

 در ارومیه کجا بریم؟

ارومیه به دارالنشاط (سرزمین خوشبختی)، پاریس ایران، شهر آب، شهر ادیان و اقوام شهرت دارد. این شهر ۳هزار سال قدمت دارد. جاذبه‌های گردشگری ارومیه در دو حوزه تاریخی و طبیعی وجود دارد. دریاچه ارومیه، دریاچه سد شهرچای، دریاچه مارمیشو، آبشار شمالکان، آبشار سلوک از جاذبه های طبیعی ارومیه هستند. از جاذبه‌های تاریخی این شهر هم می‌توان به مسجد جمعه ارومیه، سرای عمومی، خانه انصاری، شهرداری ارومیه و بازار ارومیه اشاره کرد.

 

بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما پاریسلیست بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما کیش
بلیط هواپیما کیشلیست بلیط هواپیما کیش
بلیط هواپیما تورنتو
بلیط هواپیما تورنتولیست بلیط هواپیما تورنتو
بلیط هواپیما دبی
بلیط هواپیما دبیلیست بلیط هواپیما دبی
بلیط هواپیما مشهد
بلیط هواپیما مشهدلیست بلیط هواپیما مشهد
بلیط هواپیما اصفهان
بلیط هواپیما اصفهانلیست بلیط هواپیما اصفهان
بلیط هواپیما تبریز
بلیط هواپیما تبریزپرواز تهران تبریز

سوالات متداول

بلیط هواپیما ارومیه

بهترین زمان برای سفر به ارومیه چه زمانی است؟

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما و سفر به ارومیه فصل تابستان است که آب و هوای نسبتا خنکی دارد. ارومیه در کل شهر سردسیری است. در دی ماه تقریبا یک درجه سانتی‌گراد و در  ماه‌های بهمن و اسفند زیر صفر درجه سانتی‌گراد است.

راه‌های حمل و نقل در ارومیه به چه صورت است؟

 دومین شهر پرترافیک ایران بعد از تهران به شمار می‌رود. اتوبوس‌های عادی هم در حال حاضر ۳۲۹ دستگاه اعم از اتوبوسهای بخش خصوصی و ملکی است که در سطح شهر ارومیه و حومه فعالیت دارند.

مدت زمان پرواز بلیط هواپیما ارومیه تهران چقدر است؟

مدت زمان پرواز ارومیه به تهران ۵۰ دقیقه است که به خاطر شرایط آب و هوایی بیشتر خواهد شد. فاصله هوایی ارومیه تهران ۶۰۱ کیلومتر است.

آیا ارومیه فرودگاه بین‌المللی دارد؟

فرودگاه ارومیه فرودگاهی است که در بخش مرکزی شهرستان ارومیه، استان آذربایجان غربی، ایران خدمات‌رسانی می‌کند.