قطار زندگی

 

 

قطار زندگی

اولین و مهم ترین مرحله در خرید اینترنتی بلیط قطار، انتخاب نوع قطار است. اگر در این مرحله دقت و توجه کافی نداشته باشید ممکن است از همان ابتدای سفر با دیدن شرایط قطار توی ذوقتان بخورد و نا امید شوید.

در حال حاضر در خطوط ریلی ایران 19 نوع قطار وجود دارد که هریک بر اساس سرعت، امکانات و سرویس دهی، قیمت متفاوتی دارند.

پیشنهاد ما این است که هنگام خرید بلیط قطار، نوع قطار را برحسب شرایط و اولویت هایتان انتخاب کنید.

قطارهای لوکس، معمولی، درجه یک و درجه دو، هرکدام امکانات متفاوتی دارند که بسته به بودجه و طولانی یا کوتاه بودن مسیر می توانید از بین آنها گزینه دلخواهتان را انتخاب کنید.

اولین سری از قطارهای 5 ستاره برای اولین بار در مسیر تهران – مشهد در سال گذشته خدمات رسانی را به مسافران آغاز نمود. قطار زندگی از میهمانداران آموزش دیده و تحصیل کرده خانم و آقا برای ارایه خدمات به مسافران بهره می‌برد. این قطار با ظرفیت 250 تا 300 نفر مسافر و از نوع چهار تخته پلور سبز با تزئینات ویژه و امکانات و خدمات فرهنگی، سرگرمی و گردشگری در قالب برنامه‌های سمعی و بصری است.

خرید بلیط قطار زندگی

قطار زندگی جدیدترین قطار وارد شده به ناوگان ریلی کشور توسط شرکت حمل و نقل ریلی رجا است که از نظر تسهیلات رفاهی و خدماتی در کلاس بالاتری از قطارهای موجود قرار دارد.

در هر واگن قطار زندگی یک مهماندار آموزش دیده برای پاسخ به تقاضاهای مسافرین مستقر است.

خدمات و امکانات قطار زندگی

1- سفارش غذا و تنظیم وقت پذیرایی در رستوران

2- ارایه روزنامه سراسری

3- سیستم احظار مهماندار از داخل کوپه

4- شید زیر پنجره جهت جلوگیری از تابش نور خورشید به درون کوپه

5- دسترسی به شبکه محتوایی دیجیتال شامل: فیلم، موسیقی و ...

6- تهویه مطبوع کوپه با قابلیت تنظیم دما توسط مسافر

رستوران قطار زندگی

رستوران قطار زندگی به صورت دو طبقه و دارای محیطی زیبا و دلنشین است که منتخبی از غذاهای سالم و خوشمزه در آن سرو می‌شود. در این رستوران با پیش غذا، غذای اصلی و دسرهای متنوع ایرانی و فرنگی از شما پذیرایی می‌شود.

خرید اینترنتی بلیط قطار زندگی

جهت استعلام قیمت  بلیط قطار زندگی و سایر انواع بلیط قطار کافیست به فلایتیو مراجعه کرده و بعد از جستجوی قطار مورد نظر خود اقدام به خرید کنید.

دیگر قطارهای خط ریلی ایران

قطار سیمرغ (درجه يك لوكس آلمان غربی)

اين واگن ها پس از بازسازي به سيمرغ تغییر نام پیدا کردند. در هر واگن ۸ كوپه ۴ نفره قرار دارد که در مجموع ظرفیت هر واگن آن ۳۲ نفر می شود.

اين قطارها دارای سيستم صوتی و تصويری هستند و در صورت تمایل مسافر پذيرايی شام به صورت انتخابي با دريافت هزينه اضافه روی بليط به مسافران عرضه می شود.

علاوه بر این، رستوران اين قطارها نیز با انواع نوشيدنی های گرم و سرد و تنقلات آماده پذیرایی از مسافران هستند.

مسیرهای این قطار: تهران ـ مشهد

قطار طوس یا خیام (واگن های درجه يك لوكس آلمان شرقی)

هر واگن این قطار از ۹ كوپه ۴ نفره تشکیل شده و در مجموع ۳۶ نفر ظرفيت دارد. این قطار ویژگی هایی همانند قطار سیمرغ دارد (رستوران، سیستم صوتی تصویری و ...)، با این تفاوت که پذيرايی شام به صورت يك بسته غذای سبك كنسروی روی بليط به مسافرين عرضه می شود.

مسیرهای این قطار: تهران ـ تبریز و تهران ـ مشهد

قطار سبز (واگن های درجه يك لوكس اتريشی)

هر واگن این قطار دارای ۸ كوپه ۴ نفره و در مجموع ۳۲ نفر ظرفيت دارد. ویژگی های این قطار نیز مانند قطار سیمرغ است و پذيرايی شام در آن به صورت انتخابی، با دريافت هزينه اضافه روی بليط به مسافران عرضه می شود.

مسیرهای این قطار: تهران ـ تبریز و تهران ـ مشهد

اگر قصد سفر با قطار را دارید، برای خرید آنلاین بلیط قطار می توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.

  

با عضویت در خبرنامه فلایتیو از تخفیف­ های شگفت­ انگیز ما با خبر شوید