ویزای سفر

ویزای سفر

دبی (امارات متحده عربی)

تایلند

هندوستان

آذربایجان

اندونزی

دعوتنامه ورود به ایران

روسیه

فیلیپین

قبرس جنوبی

تاجیکستان

کنیا

ژاپن

قرقیزستان

پاکستان

عمان

ازبکستان

چین

مالزی

تونس

اگر اهل سفر باشید خوب می‌دانید که برای سفرهای خارجی، باید ابتدا اجازه ورود به آن کشور را داشته باشیم. هر کشوری قوانین و حساسیت‌های خاص خود را دارد و بر مبنای آن به شهروندان کشورهای مختلف ویزا می‌دهد. اگر قصد سفر خارجی دارید، فلایتیو به شما کمک می‌کند تا ویزای سفر خود را آنلاین، آسان و سریع دریافت کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزا

مدارک لازم برای دریافت ویزا بسته به نوع ویزا و قوانین کشور مقصد متفاوت است. برای دریافت ویزا باید حتما پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، شناسنامه (معمولا ترجمه‌شده)، عکس پرسنلی و گواهی تمکن مالی داشته باشید و ممکن است بسته به کشوری که قصد سفر به آن را دارید، مدارک دیگری مانند تمکن مالی ترجمه کارت ملی، بلیط پرواز، واچر رزرو هتل، بیمه مسافرتی و... هم نیاز داشته باشید.

فراموش نکنید که برای بیشتر کشورها ترجمه رسمی تمام مدارک فارسی لازم است پس آن را تهیه کنید و همراه داشته باشید. حداقل تمکن مالی هم بسته به کشور مقصد متفاوت است.

انواع مختلف ویزا

اگر «هدف از سفر» را مبنای دسته‌بندی قرار دهیم، ۶ دسته زیر اصلی‌ترین انواع ویزا را تشکیل می‌دهند:

ویزای توریستی

همان‌طور که از نامش پیداست، این ویزا برای کسانی است که به قصد گردشگری و بازدید به یک کشور سفر می‌کنند. سفر با هدف ملاقات اقوام و دوستان هم زیرمجموعه ویزای توریستی به حساب می‌آید. سخت‌گیری بعضی کشورها در صدور ویزای توریستی تا حدی است که باید بلیط رفت و برگشت، واچر رزرو هتل خارجی و برنامه سفر خود را هم به سفارت ارائه کنید.

ویزای کاری

کسانی که برای کار کردن و کسب درآمد به کشور دیگری می‌روند، باید ویزای کاری بگیرند. برای دریافت ویزای کاری بیشتر کشورها لازم است یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی در آن کشور داشته باشید.

ویزای تحصیلی

این ویزا برای دانش‌آموزان و دانشجویانی است که قصد دارند در کشورهای خارجی به ادامه تحصیل بپردازند.

ویزای پزشکی

این نوع ویزا که به ویزای درمانی هم شناخته می‌شود برای افرادی است که به قصد درمان بیماری و با ارائه مدارک پزشکی به یک کشور خارجی سفر می‌کنند.

ویزای تجاری

 کسانی که با هدف سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار به یک کشور دیگر سفر یا مهاجرت می‌کنند، باید ویزای تجاری دریافت کنند.

ویزای ترانزیت

 بسیاری اوقات مسافران برای سفر به یک کشور، مجبور می‌شوند بلیط هواپیما خارجی خود را طوری تهیه کنند که مدت کوتاهی در کشور دیگری توقف کنند. ویزای ترانزیت، اجازه حضور کوتاه‌مدت در کشور واسط را برای مسافران فراهم می‌کند.

هزینه دریافت ویزا

هزینه دریافت ویزا، بسته به نوع ویزای شما، کشور مقصد و همچنین نوسانات نرخ ارز متغیر است. حتی امکان دارد این هزینه را به دلار، یورو، درهم یا هر ارز مورد قبول دیگری که سایت سفارت اعلام می‌کند پرداخت کنید. بنابراین شما اول باید نوع ویزا و کشور مقصد خود را انتخاب کنید. برای آگاهی از قیمت ویزای موردنظر به صفحه‌ی هرکدام از مقاصد ویزاها مراجعه کنید و توجه داشته باشید که هزینه ویزا فارغ از اینکه درخواست شما رد یا تایید شود، قابل استرداد نیست.

این موضوع رو هم در نظر داشته باشید که علاوه بر هزینه‌هایی مانند هزینه ویزا که وابسته به کشور مقصد هستند، هزینه‌های داخلی دیگری مانند عوارض خروج از کشور هم وجود دارد که می‌تواند بسته به نوع و دفعات خروج شما از کشور متفاوت باشد.

نحوه دریافت ویزا

برای دریافت ویزا باید پیش از هر چیز نوع ویزا و کشور مقصد را مشخص کرده و در ادامه، مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را با توجه به قوانین کشور مقصد جمع‌آوری کنید به سفارتخانه آن کشور تحویل دهید، فرم‌های مورد نظر را تکمیل کنید، درخواست خود را ارائه دهید و منتظر وقت مصاحبه سفارت و در صورت لزوم انگشت‌نگاری بمانید. تا اینجا مراحل اصلی انجام شده‌اند و حالا باید پیگیر نتیجه درخواست ویزای خود باشید.

برای ارائه مدارک و درخواست ویزا به سفارتخانه کشور مقصد، دو راه پیش روی شماست. راه اول این است که خودتان مستقیما این فرایند را همانطور که گفتیم پیش ببرید؛ ولی روش آسان‌تر این است که کار را به کاردان بسپارید.

درخواست آنلاین ویزای سفر از فلایتیو

برای سفر به مقصدهایی که به ویزا نیاز دارد، از فلایتیو کمک بگیرید. خدمات ویزای آنلاین فلایتیو به شما کمک می‌کند تا شفاف‌تر از گذشته روند صدور ویزا را دنبال کرده و درخواست خود را به آسانی ثبت کنید.

 فلایتیو برای بهبود بخشیدن و تسریع روند دریافت ویزا و بهبود تجربه دریافت ویزای سفر، امکان صدور ویزای آنلاین را برای شما فراهم کرده است. تنها با آپلود مدارک مورد نیاز هر مقصد، درخواست خود را ثبت کنید و پس از طی کردن فرایند مشخص‌شده برای هر کشور، منتظر ویزای خود باشید.

مراحل این فرایند بسته به کشور مقصد ممکن است، متفاوت باشند. برای مثال دریافت ویزای دبی کاملا آنلاین بوده و نیازی به مراجعه حضوری ندارد؛ اما برخی از کشورها نیاز به حضور شما و انگشت‌نگاری در سفارت دارد.

اطلاعات تکمیلی و جزییات فرآیند دریافت ویزا در صفحات هر مقصد نوشته شده و تیم پشتیبانی هم برای پاسخ‌گویی به سوالات و مشاوره تخصی همراه شما است.

سوالات شما درباره‌ی اخذ ویزا

برای گرفتن ویزا به چه مدارکی نیاز است؟

مدارک مورد نیاز بسته به کشور مقصد مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. به طور کلی پاسپورت، مدارک هویتی ایرانی (ترجمه‌شده) و در برخی موارد اسناد تمکن و گردش مالی اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز خواهند بود.

صدور ویزا چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان صدور ویزای کشورهای مختلف، با هم متفاوت است. ممکن است یک ویزا طی 2 تا ۵ روز صادر شود و صدور ویزای مقصدی دیگر، چند هفته‌ طول بکشد. در نهایت زمان صدور ویزا، توسط دولت کشور صادرکننده مشخص خواهد شد.

تمکن مالی در درخواست ویزا چیست؟

تمکن مالی سندی است که توانمندی مالی شما را به دولت کشور مقصد نشان می‌دهد. بسیاری از کشورها انتظار دارند درخواست‌کننده ویزا بتواند از طریق سند تمکن مالی توانایی مالی خود برای مدت زمان اقامت در کشور مقصد را اثبات کند.

برای سفر به کدام کشورهای اطراف ایران نیاز به ویزا است؟

کشورهای آذربایجان، امارات و تاجیکستان، از جمله نزدیک‌ترین کشورها به ایران هستند که برای ورورد نیاز به ویزا دارند.

برای درخواست ویزا از فلایتیو باید به صورت حضوری مراجعه کرد؟

اگر مسیر دریافت ویزای خود را با فلایتیو پیش ببرید، تنها برای کشورهایی که نیاز به مصاحبه یا انگشت‌نگاری دارند، باید به سفارت مراجعه کنید.

شرایط تمدید ویزا چگونه است؟

به طور عمومی ویزاهای توریستی صادرشده، غیر قابل تمدید هستند و در صورت انقضای زمان ویزا، لازم است مجدد برای دریافت ویزای سفر اقدام کنید.

در صورت رد شدن درخواست ویزا، آیا مبلغ پرداختی استرداد می‌شود؟

با توجه به این که هزینه پرداخت‌شده از طرف شما و از طریق فلایتیو به حساب‌های سفارت یا اداره مهاجرت کشور مقصد واریز می‌شود، در صورت رد شدن درخواست ویزای شما، سفارت و اداره مذکور مبلغی را استرداد نمی‌کند اما شما شانس اعتراض روی نتیجه و بررسی مجدد درخواست ویزا را خواهید داشت.