ویزای سفر

امارات

تایلند

هندوستان

آذربایجان

اندونزی

دعوتنامه ورود به ایران

سنگاپور

روسیه

فیلیپین

قبرس جنوبی

تاجیکستان

کنیا

درخواست آنلاین ویزای سفر از فلایتیو

برای سفر به مقصدهایی که به ویزا نیاز دارد، از فلایتیو کمک بگیرید. خدمات ویزای آنلاین فلایتیو به شما کمک می‌کند تا شفاف‌تر از گذشته روند صدور ویزا را دنبال کنید و درخواست خود را آسان‌تر از گذشته ثبت کنید.ورود مسافران ایرانی برای برخی از کشورها، نیازمند به سند ویزا است که توسط دولت کشور مقصد سفر شما صادر می شود. فلایتیو برای بهبود بخشیدن و تسریع این روند، امکان دریافت آنلاین ویزا را برای شما فراهم کرده است. تنها با آپلود مدارک مورد نیاز هر مقصد، درخواست خود را ثبت کرده و پس از طی کردن روند مشخص شده در پروسه دریافت ویزا، منتظر ویزای خود باشید.

سوالات متداول

برای گرفتن ویزا به چه مدارکی نیاز داریم؟
مدارک درخواستی وابسته به هر مقصد و کشور متفاوت خواهد بود. به صورت کلی پاسپورت، مدارک هویتی ایرانی و در برخی موارد اسناد تمکن و گردش مالی هم مورد نیاز خواهد بود.
صدور ویزا چقدر زمان می‌برد؟
این مورد وابسته به کشوری که درخواست ویزای آن را ثبت کردید، متفاوت است. ممکن است یک ویزا طی ۳ تا ۵ روز صادر شود و صدور ویزای مقصدی دیگر، چند هفته‌ به طول بینجامد. در نهایت زمان صدور ویزا، توسط دولت کشور صادرکننده مشخص خواهد شد.
تمکن مالی در درخواست ویزا چیست؟
تمکن مالی سندی مالی است که نشان‌دهنده توان‌مندی مالی شما است. برخی از کشورها، از درخواست‌کننده ویزا انتظار دارند که توانایی مالی برای تهیه الزامات زندگی در کشور مقصد را اثبات کند. راه اثبات این مورد، سند تمکن مالی است.
فلایتیو ویزای کدام کشورها را برای شما فراهم می‌کند؟
فلایتیو اقدام به درخواست صدور ویزای گردشگری و مسافرتی امارات، آذربایجان، تایلند، هند، فیلیپین ویزای تجاری چین، سنگاپور، اندونزی، روسیه، تاجیکستان، قبرس جنوبی، کامبوج و دعوتنامه ورود به ایران را انجام می‌دهد.
کدام یک از کشورهای اطراف نیاز به ویزا دارند؟
کشورهای آذربایجان، امارات و تاجیکستان، از جمله نزدیک‌ترین کشورها به ایران هستند که برای ورورد نیاز به ویزا دارند.
انواع ویزا چیست؟
ویزاها عموما بر اساس دلیل سفر یا فرمت خود ویزا تقسیم‌بندی می‌شود. مثلا ویزا توریستی، ترانزیت، کاری، تحصیلی و درمانی بر پایه دلیل سفر است.
ویزای الکترونیکی چیست؟
محصول E-Visa برای ساده‌تر شدن روند صدور ویزا طراحی شده و پس از صدور آن مدرکی به صورت فیزیکی ارائه نمی‌شود.
پیکاپ ویزا چیست؟
ویزای کشورهایی که در ایران سفارت ندارند و در کشوری ثالث صادر می‌شود، «پیکاپ ویزا» نام دارد. پس از صدور ویزا در کشور ثالث، پاسپورت از طرف فلایتیو به سفارت ارائه خواهد شد. بعد از الحاق شدن ویزا پاسپورت به مسافر تحویل داده خواهد شد.
درخواست آنلاین ویزا از فلایتیو به چه صورت انجام می‌شود؟
پس از انتخاب مقصد مورد نظر باید مدارک لازم را آپلود کنید. با مشخص شدن هزینه و پرداخت هزینه،‌ درخواست شما به جریان خواهد افتاد. در مراحل بعدی تفاهم‌نامه برای شما ارسال خواهد شد و از طریق پیامک در جریان روند پیشرو صدور ویزا قرار می‌گیرید.
برای درخواست ویزا باید به صورت حضوری مراجعه کنم؟
برای اخذ ویزاهای الکترونیکی نیازی به مراجعه حضوری نیست. کشورهایی که برای صدور ویزا نیاز به انگشت‌نگاری دارند، درخواست مراجعه حضوری را از مسافر خواهند داشت.
آیا ویزای من تضمینی صادر می‌شود؟
تصمیم نهایی صدور یا رد ویزا به صورت مستقیم، منوط به تصمیم‌گیری نهادهای اداری کشور مقصد شما است. به این خاطر امکان ارائه تضمین برای صدور ویزا وجود ندارد.
آیا ویزای من قابلیت تمدید دارد؟
ویزاهای توریستی صادر شده، غیرقابل تمدید هستند و در صورت منقضی شدن آن، لازم است مجدد برای اخذ ویزای سفر اقدام نمایید.
در صورت رد شدن درخواست ویزا، آیا مبلغ پرداختی استرداد می‌شود؟
با توجه به اینکه هزینه پرداخت شده، از طرف شما و از طریق فلایتیو به حساب‌های سفارت یا اداره مهاجرت کشور مقصد واریز می‌شود، در صورت رد شدن درخواست ویزای شما، سفارت و اداره مذکور مبلغی را استرداد نمی‌کند.