نورودایورستی (تنوع عصبی) چیست و چرا فلایتیو به آن اهمیت می‌دهد؟

سفر رفتن در هسته خود می‌تواند روندی آسان و جذاب باشد. بلیط خریداری می‌کنید، رزروها و هماهنگی‌ها را انجام می‌دهید و سفری جذاب را تجربه می‌کنید. اما برای هزاران یا شاید میلیون‌ها ایرانی که با چالش‌های تنوع عصبی (Neurodeiversity) دست و پنجه نرم می‌کنند، سفر پیچیده‌ترین کار ممکن است. تنوع عصبی یا نورودایورسیتی (Neurodiversity) چیست؟ …

بیشتر بخوانید

سفر به قطر برای تماشای جام جهانی 2022

چه کسی حاضر است لذت سفر به قطر  تماشای بزرگ‌ترین ستارگان فوتبال، ضربه‌های تمام‌کننده‌ی لیونل مسی به توپ، ارسال‌های درخشان کریستیانو رونالدو، مهارهای درخشان داوید دخیا و آرایش فوتبالی کشور آلمان را از دست بدهد؟! آن هم وقتی که قرار است همه‌ی این‌ها تنها چند کیلومتر آن‌طرف‌تر از کشورمان در قطر برگزار شود. قطر، این …

بیشتر بخوانید

راهنمای سفر به مشهد + هزینه زیارت و سیاحت در شهر مشهد ۱۴۰۱

مشهد را به حرم امام رضا(ع)اش می‌شناسند و آن را فرصتی برای زیارت و دعا و نیایش قلمداد می‌کنند. بیراه هم نیست اما سفر به مشهد تنها یک سفر زیارتی به شمار نمی‌رود، یک سفر سیاحتی هم هست. در این مقاله با جاذبه‌های متنوع گردشگری این شهر زیبا آشنا خواهید شد و در آخر از هزینه سفر مشهد سر در خواهید آورد.

بیشتر بخوانید

راهنمای سفر به کیش | هزینه سفر به کیش در سال 1401

قیمت‌ها روز به روز بالا و پایین می‌شوند. مثلا اگر تا چند روز پیش با 10 میلیون تومان به یک سفر ماجراجویانه در کیش می‌رفتید امروز باید برای یک ماجراجویی دیگر در کیش چند تومانی بگذارید روی آن پول و راهی سفر شوید. پس از مطالعه‌ی مقاله می‌توانید هزینه سفر کیش در سال 1401 را پیش‌بینی کنید.

بیشتر بخوانید

همه‌چیز درباره‌ی سفر نوروزی به ترکیه در دوران کرونا

شدت همه‌گیری کرونا در ترکیه به طرز قابل توجهی کاهش یافته و باز فرصتی پیش آمده است تا مردم به این کشور به عنوان گزینه‌ای برای سفر نوروزی خود فکر کنند. در این مقاله با زیر و بم سفر به ترکیه در دوران کرونا آشنا خواهید شد.

بیشتر بخوانید

با چی کجا بریم؟ | نکات مهم برای یک سفر نوروزی دلپذیر

وقتی خوب مقصد سفرمان را شناختیم، نوبت به برنامه‌ریزی سفر می‌رسد. اولین سوالی که در ذهن نقش می‌بندد این است که این راه دلنشین را با چی برویم؟ در این یادداشت چند نکته حیاتی را پیرامون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز یادآوری کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید