Penang
1395/11/12 - 8:26 جهانگردی

پنانگ کجاست؟ با این جزیره زیبا آشنا شوید

پنانگ یکی از مقاصد اصلی گردشگران خارجی است که در کشور مالزی قرار دارد. وسعت این جزیره ۱۰۳۱ کیلومتر مربع است و عمده شهرت آن به غذاهای متنوع و خوشمزه و تفریحات گسترده آن برمی گردد.

موقعیت جغرافیایی پنانگ آنقدر ویژه و استثنایی است که آن را مروارید شرق نامیده اند. جنگل های استوایی این جزیره زیبا بهشت ماجراجویان است و ماسه های طلایی در سواحل آن هر بیننده ای را جادو می کند.

آب و هوای پنانگ جزیره ای، همراه با باد و باران های موسمی است.

این جزیره به دلیل بافت متنوع آن از نظر قومیتی و زبانی، مکانی منعطف و متنوع برای گردشگران محسوب می شود. برای مثال . انواع غذاهای مالایی، چینی، هندی و ... در این جزیره طبخ و ارائه می شود. حتی می توانی گفت پنانگ بهترین غذاهای خیابانی آسیا را دارد.

علاوه بر تاکسی و اتوبوس، یک وسیله حمل و نقل معمول در جزیره پنانگ، ریکشای رکابی یا همان سه چرخه است که هزینه هر ساعت استفاده از آن حدود 15 رینگیت می شود.

این جزیره دارای مراکز خرید متنوع، دهکده، بندر، معبد، باغ پرندگان، مسجد، کلیسا و ... است که هر یک مکانی جذاب برای گردشگران محسوب می شوند.

اما معروفیت اصلی این جزیره به خاطر سواحل آن است.

با وجود اینکه سواحل پنانگ به خوبی و زیبایی بعضی سواحل جزایر مالزی نیست، اما در این جزیره نیز ساحل ‌هایی با شن و ماسه‌ بسیار تمیز پیدا می شود. برای مثال، ساحل Batu Feringghiمعروف‌ ترین ساحل جزیره پنانگ است که هتل هایی هم برای اقامت دارد.

ساحل میمون‌ها یا همان Monkey beachهم بهترین ساحل پنانگ است که در پارک ملی پنانگ واقع شده است. این ساحل بسیار آرام و خلوت است و در کنار آن می توانید از مزرعه پروانه ها و دیگر پارک ها و مراکز تفریحی دیدن کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و شرکت در تور نوروزی پنانگ می توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط