Seven-Tips-for-traveling-train-with-baby
1395/06/24 - 10:44 راهنمای سفر

هفت نکته جالب برای سفر با قطار بدون شیطنت های کودکتان

رانندگی کردن در سفر با یک کودک در صندلی عقب ممکن است به نظر شما و یا هر کس دیگر ایده چندان جالبی به نظر نرسد و با آن موافق نباشید. حتی باید نهایت فداکاری خود را هم نشان دهید و تمام وقت کودک را در آغوش خود نگه دارید و مواظبش باشید تا به مقصد برسید. با تمام این تفاسیر سفر با قطار گزینه بهتری را در اختیار شما قرار می دهد. قطار سریعتر از ماشین است و در عین حال سفر با قطار هم چالش خاص خود را دارد. در اینجا چندین نکته ذکر شده که به شما کمک می کند سفر راحتتری را با کودک خود در قطار تجربه کنید.

سفر در روزهایی که قطار خلوت است

در برخی مواقع مردم کمتر به سفر می روند و معمولا در این روزها قطار خلوت تر است، در نتیجه صندلی خالی بیشتری وجود خواهد داشت و کودک شما فضای بیشتری برای حرکت و بازی دارد. عقل حکم می‌ کند که در روزهای شلوغ از سفر کردن با کودکان اجتناب کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر والدین شما هم در این سفر کنارتان باشند فضای بیشتری برای نگهداری و سرگرم کردن کودک خواهید داشت.

زود حاضر شدن در ایستگاه قطار

از آنجایی که هنگام سفر با قطار در بعضی مواقع امکان تعیین جایگاه خود را دارید، زودتر حاضر شدن در ایستگاه قطار باعث میشود فرصت داشته باشید که جای مناسبی انتخاب کنید تا تمام اعضای خانواده در کنار هم باشند و در نتیجه در هنگام سفر با کودک راحتتر خواهید بود. اگر در هنگام سفر چند نفر هستید بهتر است یکی به دنبال جای مناسب در قطار برود، و فرد دیگر از کودک نگهداری کند. در نتیجه نیاز به عجله کردن نداشته و با آرامش کارهایتان را انجام خواهید داد.

به دنبال جایگاه اول باشید

اگر موفق شدید سریع تر از دیگر مسافرات در ایستگاه حاضر شوید و مسافر با ویلچر و شرایط خاص در میان مسافران وجود نداشت، سعی کنید در قسمت اول قطار بنشینید. در قطارهای با سالن اتوبوسی، معمولا در قسمتهای اول و آخر قطار فاصله صندلیها از هم بیشتر است و در نتیجه کودک آزادی بیشتری دارد و شیطنتهای کودک مزاحم آرامش مسافران دیگر نخواهد شد.

کودک را سرگرم کنید

کودک شما با تماشای مناظر بیرون از پنجره مدت ها سرگرم خواهد شد، همچنین با استفاده از اسباب ‌بازی مورد علاقه کودکتان و بازی های الکترونیک میتوانید حواس کودک را پرت کرده و او را مشغول بازی کنید. فعالیتهایی را که کودک از انجام دادن آنها لذت می برد شناسایی کرده و در هنگام سفر او را به این فعالیتها مشغول کنید.

تا جایی که می توانید کودک را راه ببرید

در حالی که دست کودک خود را گرفته و مواظبش هستید، در راهرو قطار با او قدم بزنید تا انرژی کودک تخلیه شود. هر توقفی که قطار خواهد داشت فرصت خوبی را برای انجام اینکار در اختیار شما قرار میدهد. ایستگاه قطار و محیط آن برای کودک سرگرم‌کننده است و کودک از دیدن آن لذت می برد؛ در عین حال انجام این کار باعث میشود مقداری از انرژی او تخلیه شده و شیطنت کمتری داشته باشد.

تنها روی تشریفات غذایی قطار حساب باز نکنید

ممکن است قطار برنامه غذایی خاصی نداشته باشد یا اگر داشته باشد هیچ تضمینی نیست که کودک شما از غذای سرو شده استقبال کند. بنابراین، در هر سفری که با کودک دارید چه با قطار، ماشین یا هواپیما، بنا به شناختی که از علایق فرزند خود دارید ساندویچ و نوشیدنی مورد پسندش را به همراه داشته باشید.

صندلی را در حالت استراحت قرار دهید

برخی کودکان هنگامی که جای خوابشان عوض میشود بی‌ قراری میکنند و برای خوابیدن احتیاج به کمک شما دارند. هر چه موقعیت صندلی را بیشتر شبیه تختخواب کودک کنید احتمال خوابیدن او بیشتر است (حتی میتوانید بالش و پتوی کودک را همراه خود داشته باشید). با انجام این کار دیگر مشکلی برای خوابیدن او نخواهید داشت. سعی کنید هرآنچه که در هنگام سفر خانوادگی مورد نیاز است به همراه داشته باشید، و تلاش کنید کودکتان را طبق روال همیشه خواب کنید و شرایطی را که به آن عادت کرده برایش در هنگام خواب مهیا کنید. برایش قصه یا لالایی بخوانید تا سرگرم شود و به خواب رود.

از طریق سایت فلایتیو می توانید به خرید بلیط قطار به صورت اینترنتی بپردازید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط