KISH-beaches
1395/11/11 - 11:01 ایرانگردی

سواحل کیش، از زیباترین سواحل ایران

شاید بتوان گفت سواحل کیش مهمترین جاذبه گردشگری جزیره کیش و مهمترین عامل جذب توریست در این جزیره است.

كيش نسبت به وسعت خود يكی از وسيع ترين ساحل های دنیا را دارد. در دنيا كمتر ساحلی را می توان يافت كه به وسعت سواحل كيش قابل استفاده باشد و مسافران بتوانند با آرامش و دور از غوغای سواحل معروف و شلوغ در آن استراحت کنند.

به جز آب تمیز دریای خلیج فارس که شنا در آن و حتی تماشای آن بسیار لذتبخش است، خاک کیش هم با ساخت مرجانی خود و رنگ نقره فام، در زير آفتاب از درخشندگی کم نظیری برخوردار است.

این در حالی است که بسیاری از سواحل دنیا مانند ساحل دریای خزر، با داشتن ماسه خاکستری این چشم نوازی را ندارند.

آب دريای خلیج فارس در ساحل اين جزيره شفاف و روشن است و تا فاصله‌ ای دور می توان كف دريا را به راحتی تماشا كرد. کارشناسان محیط زیست معتقدند این خاصیت به دلیل وجود مرجان های پیرامون جزیره است چون مرجان ها به صورت طبیعی موجب تصفیه آب و شفافیت سواحل جزیره می شوند .

ماهی ‌ها و ديگر آبزيان موجود در سواحل كيش از زیباترین و استثنایی ترین ماهی ها هستند. علاوه بر این مرغوب‌ ترين ماهی ‌های خوراكی كشور نيز در همين سواحل توسط شركت صيد كيش و بوميان ماهيگير صيد می شود.

یکی از مهمترین ویژگی های سواحل کیش، امنیت بالای آن است. ساحل كيش از كم خطرترين سواحل دنياست که هیچگونه کوسه و موجود خطرناکی ندارد.

كوسه‌هايی هم كه گاهی در ساحل كيش ديده می شوند از ماهی های كوچك تغذيه می ‌كنند و برای شناگران خطری ندارند.

ساحل كيش از سواحل استثنايی ای است كه هم در فصل سرد و هم در فصل گرم برای مسافران قابل استفاده است و امكان ورزش‌ ها و تفریحات دريايی در آن فراهم شده.

برای خرید بلیط چارتر کیش می توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید و بلیط ارزانی برای سفر خود خریداری کنید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط