آمریکا

۷ مکان فوق‌العاده ترسناک در آمریکا را بشناسید

از افسانه‌های محلی نقل‌شده از قرن‌ها پیش تا داستان‌های ترسناک واقعی، همگی معتقد هستند که پستوی خانه‌های آمریکایی پر از اسکلت است. شنیدن برخی از داستان‌ها و افسانه‌های محلی مربوط به شهرهای آمریکا مو به تن شما سیخ می‌کند. فلایتیو به سراغ تعدادی از این مکان‌های ترسناک و داستان‌های پیرامون آن‌ها رفته است. با ما همراه باشید.

۱. باناک | مونتانا

زمانی که به شهرهای اشباح در فیلم‌های وسترن فکر می‌کنید، به یاد مکان‌هایی مشابه باناک می‌افتید. این منطقه که در طی زمان خالی از سکنه شده و به دست فراموشی سپرده شده است، محلی پر از داستان‌های غم‌انگیز مخفی‌شده در میان ساختمانی با دیوارهای مخروبه و پوسیده است.

با کشف طلا در سال ۱۸۶۲، باناک احداث شد و امید برای رونق شهر پدیدار گشت. بااین‌حال، خیلی زود اوضاع به هم ریخت. هنری پلومر، کلانتر شهر، یک خلاف‌کار مشهور و سردسته گروهی با بیش از صد جنایتکار بود.

مردم باناک که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، در دهه ۱۹۷۰ دست به ترک خانه‌های خود از همان مسیری زدند که آمده بودند. امروزه گردشگران می‌توانند از این شهر ارواح دیدن کرده و در ساختمان‌های متروکه در قالب بقایایی از محلی سیاه در تاریخ آمریکا کاوش کنند.

۲. ایستس پارک | کلرادو

شهر ایستس پارک در میان کوه‌های شمال کلرادو، دروازه‌ای به پارک ملی کوه‌های راکی محسوب شده و از این حیث شهرت بالایی دارد؛ اما در میان این جاذبه‌های طبیعی یک ساختمان قرار دارد که چشم‌ها را به خود خیره کرده و وهم‌آور است: هتل استنلی افسانه‌ای.

این هتل عظیم‌الجثه که به خاطر حضور در فیلم استفان کینگ با نام «درخشش» به شهرت رسید، باعث ترس تعدادی از اشباح و خدمه از زمان افتتاح خود در سال ۱۹۰۹ شده و امروز نیز به‌عنوان یکی از هتل‌های تسخیرشده توسط اشباح در آمریکا شناخته می‌شود.

طبق افسانه‌ها، اگر یک‌شب در این عمارت باشکوه اقامت کنید، با چشم خود ارواح زنده و مرده، ازجمله روح فلورا استنلی همسر مالک هتل، را می‌بینید که در اینجا رفت‌وآمد می‌کند. اگر در هنگام شب خوب گوش‌های خود را تیز کنید، می‌توانید صدای نواختن پیانو توسط او را نیز بشنوید.

۳. کارلستون | کارولینای جنوبی

کارلستون یکی از شهرهای بکر آمریکا است و به خاطر داشتن منطقه‌ای تاریخی با خانه‌های رنگارنگ و یک آب‌نمای بزرگ با درختان نخل به خود می‌بالد؛ اما کافی است تا کمی از این زیبایی‌ها فاصله بگیریم تا اینکه بخش تاریک این مقصد محبوب را درک کنیم.

زندان مشهور در بخش قدیمی شهر در گذشته خانه بسیاری از مجرمان خطرناک کارلستون نظیر اولین قاتل سریالی زن آمریکا، لاوینیا فیشر، بوده است. گفته می‌شود چند خانه آن‌طرف‌تر، قبرستان سنت فیلیپ به تسخیر روح سو هوارد درآمده است. هوارد زنی بود که مدت کوتاهی پس از زایمان در سال ۱۸۸۸ به طرز دل‌خراشی مرد. بر طبق افسانه‌ها، یک عکاس محلی در سال ۱۹۸۷ موفق به عکاسی از روح سرگردان هوارد در قبرستان شده است.

۴. سالم | ماساچوست

دادگاه‌های جادوگری سالم یکی از مرگبارترین پرونده‌های جادوگری در تاریخ آمریکا بود. بسیاری از شهروندان سالم از سال ۱۶۹۲ تا ۱۶۹۳ به جادوگری متهم شدند و ۱۹ نفر از آن‌ها در تپه‌های گالو اعدام شدند. حالا گفته می‌شود که شهر با روح آن‌ها قبضه شده است.

یکی دیگر از موارد مشهور خانه هفت پشت‌بامی است که در سال ۱۶۶۸ توسط کاپیتان دریایی، جان ترنر، ساخته شد. گفته می‌شود که در این خانه یک اتاق مخفی وجود دارد که کاپیتان می‌توانست خواهر خود را از ترس جادوگران در آنجا مخفی کند. امروزه این مکان به روی گردشگران بازگشایی شده است. بااین‌حال همچنان بسیاری از مردم باور دارند که این خانه توسط اشباح تسخیر شده است.

۵. ساوانا | جورجیا

این شهر به لطف خزه‌های اسپانیایی که از درختان در سراسر ساوانا بالا می‌روند، ظاهری ترسناک به خود گرفته است؛ اما با کمی دقت بیشتر می‌توان فهمید که همه‌چیز به ظاهر این منطقه ختم نمی‌شود.

گردشگران با توقف در مقابل بیمارستان قدیمی و جن‌زده شهر متوجه یک دالان متصل به سردخانه می‌شوند. این سردخانه توسط بیمارستان اداره شده و در زیر پارک مجاور قرار دارد. این مکان زمانی محل نگهداری اجساد قربانیان بیماری تب زرد از بسیاری از شهرها بود. امروزه گردشگران می‌توانند در قالب یک تور وارد این سردخانه شده و ترس در این زیرزمین را تجربه کنند.

۶. سیاتل | واشنگتن

آتش‌سوزی بزرگ سیاتل در سال ۱۸۸۹ باعث نابودی تمام منطقه تجاری شهر شد و شهر جدید نیز بر روی خرابه‌های شهر قدیمی بنا گشت؛ اما همه‌چیز این نابودی به دست فراموشی سپرده نشد.

تونل‌های زیرزمینی به پاتوق گروه‌های تبهکار و معتادان مواد مخدر تبدیل شد. شهر خیلی زود به این زندگی زیرزمینی اعتراض کرد، زیرا بیماری‌های مختلفی در پی این پدیده شکل گرفته بود. یک دهه بعد و در دهه ۱۹۶۰، این تونل‌ها دوباره به‌منظور رونق صنعت گردشگری باز شد و به گفته شاهدان برخی از مناطق دچار تغییرات نادر و ماوراءطبیعه شده بود.

۷. سوار بی‌سر | نیویورک

این شهر ساکت که در حدود یک ساعت تا شمال نیویورک فاصله دارد، محلی برای تجمع سواران بی‌سر در داستان کوتاه «افسانه پوچ خواب‌آلود» توسط واشنگتن ایروینگ است.

هیچ تعجبی ندارد که این شهر با فرجام شوم خود در اواخر پاییز مجددا زنده شود. از مراسم بزرگ فانوس‌های درخشان تا وجود سوار بی‌سر، این منطقه را در مراسم هرسال هالووین به مکانی ترسناک تبدیل می‌کند.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط