بهترین موزه‌های دبی که حتما باید ببینید

بهترین موزه‌های دبی که حتما باید ببینید

با اینکه دبی امروز بیشتر به ساختمان‌های لوکس و قدبلند و معماری معاصرش – در کنار رکوردهای جهانی متعدد – شناخته می‌شود، تاریخی شگفت‌انگیز دارد. به عنوان راهی برای قدردانی و پاسداری از تاریخ دبی، موزه‌های متنوعی در شهر برپا شده تا به این حجم از ترقی شهر از زمان‌های بادیه‌نشینی تا رسیدن به چیزی که امروز می‌بینیم احترام گذاشته شود.

در این مطلب با چند موزه خوب دبی آشنا می‌شوید:

 برای خرید بلیط هواپیما دبی و رزرو هتل دبی به فلایتیو مراجعه کنید. 

موزه دبی

 

برای کسانی که علاقه‌مندند تا با تاریخ دبی از آغاز تا امروز آشنا شوند، موزه‌ دبی بهترین مکان است. این موزه در نزدیکی Dubai Creek، از سنتی‌ترین مناطق دبی، واقع شده‌است. موزه دبی داخل قلعه‌ی الفهیدی ساخته شده که قلعه‌ای مربوط به سال ۱۷۸۷ میلادی است.

 

گردشگرها فرصت دیدن تاریخچه‌ی پیشرفت دبی از زمان بادیه‌نشینی تا الآن را از طریق مدل‌‌هایی از انسان‌ها، حیوانات و مکان‌های مختلف دارند که قصه‌ی دبی را می‌گویند. بازدید از این موزه راهی جالب برای آشنایی بیشتر با دبی است.

 

موزه‌ اتحاد

 

جدیدترین موزه در دبی همین اتحاد است و بدون شک تاثیرگذارترین آن‌ها! موزه‌‌ اتحاد تمرکز خود را بر اطلاع‌رسانی به بازدیدکنندگان درباره‌ی داستان تاسیس امارات متحده‌ عربی قرار داده‌است. این موزه دقیقا در همان نقطه‌ای واقع شده که داستان کشور امارات در سال ۱۹۷۱ شروع شد.

در اینجا مردم بهتر می‌توانند با زمانی آشنا شوند که هفت امیر با یکدیگر متحد شدند تا خود را امارات متحده بنامند. موزه تجربه‌ای تعاملی و آموزشی را برای بازدیدکنندگان ارائه کرده‌است و قطعاً جایی‌ست که ارزش دیدن دارد.

 

روستای حتا

 

واقع در حومه‌ی شهر دبی، این روستا به ۲ تا ۳ هزار سال قبل باز می‌گردد. روستای حتا در سال ۲۰۰۱ بازسازی و برای بازدید گردشگرها آماده شد تا فرصتی باشد برای آن‌ها که تجربه‌ حضور و درک حس‌وحال زندگی در کوهستان‌های حتا را پیدا کنند.

 

بازدیدکننده‌ها می‌توانند در همان ساختمان‌های اصلی روستا و دو قلعه‌ی آن قدم بزنند و حتی سلاح‌های قدیمی حتا را از نزدیک ببینند!

 

خانه‌ی شیخ سعید آل مکتوم

 

این خانه در سال ۱۸۹۶ ساخته شده و یکی از قسمت‌های مهم در تاریخ دبی است. اینجا خانه‌ی خانواده‌ی حاکم بر دبی، یعنی خاندان آل‌مکتوم بوده که تا سال ۱۹۵۸ هم در آن زندگی می‌کردند. این خانه به اسم صاحبخانه یعنی شیخ سعید آل‌مکتوم فقید که حاکم وقت دبی بوده نام‌گذاری شده است.

 

درهای این خانه امروزه به عنوان یک موزه به روی گردشگرها باز است. اگر به این خانه بروید چیزهای زیادی درباره‌ی تاریخ دبی از عکس‌های تاریخی خاندان سلطنتی تا مجموعه‌ جواهرات، سکه‌ها و مهرهای آن را خواهید دید.

 

اینجا مکانی عالی برای درک تغییر زندگی خاندان حاکم بر دبی در قرن حاضر است.

 

البستکیه

 

برای داشتن تصوری از محله‌های قدیمی و تاریخی دبی، البستکیه همان جایی است که یک توریست باید برود. این محله در دهه‌ی ۱۸۹۰ میلادی ایجاد شده و با حفظ ظاهرش نمایشگاه خوبی برای درک بهتر از سبک زندگی و ساختمان‌های دبی قدیم است. این ساختمان‌های قدیمی که انسان را به یاد زمان‌های قبل از آسمان‌خراش‌ها می‌اندازد، از جاذبه‌های گردشگری دبی هستند.

شما می‌توانید به راحتی در این محله قدم بزنید و یک روز را در دبی دیروز بگذرانید. همچنین در اینجا گالری مجلس قرار دارد که بهترین جا برای لذت‌بردن از هنر و فرهنگ است. کافه و رستوران‌هایی هم در اینجا هستند تا شما دیگر با خیال راحت همین‌جا بمانید و فقط غرق در نوستالژی‌های دبی شوید!

 

موزه‌ قهوه

 

اینجا بهشت عاشق‌های قهوه است. از قضا این موزه در محله‌ی البستکیه قرار دارد و این امکان را برای بازدیدکننده‌ها فراهم کرده تا با تاریخ قهوه‌های مختلف محلی و جاهای دیگر جهان از طریق آیتم‌های آنتیک آشنا شوند.

 

موزه‌ قهوه در یکی از ساختمان‌های قدیمی البستکیه است که فضایی دنج و آرام برای بازدیدکنند‌ها درست کرده تا فقط از قهوه و تاریخ اینجا لذت ببرند. به‌علاوه این موزه برنامه‌های مختلفی هم برای آموزش شما درباره فرهنگ قهوه دارد و به شما امکان تست قهوه‌ی عربی و طعم‌وعطر قهوه‌ی نقاط مختلف جهان را می‌دهد تا بیشتر با این نوشیدنی محبوب آشنا شوید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط