با گنجینه‌های طبیعی امارات متحده عربی آشنا شوید

امارات به خاطر شهرهای پیشرو و آینده‌نگر خود نظیر دبی و ابوظبی شهره است، اما بسیاری از گردشگرانی که از این کشور دیدن می‌کنند چیزی در مورد طبیعت آن نمی‌دانند. در کنار صحراهای وسیع، بسترهایی از فسیل‌های باستانی، چشمه‌های آب گرم طبیعی و روستاهای زیبا دیده می‌شود. فلایتیو نگاهی به برخی از زیباترین گنجینه‌های طبیعی امارات انداخته است.

برای خرید بلیط دبی به فلایتیو مراجعه کنید.

تپه‌های ماسه‌ای قرمزرنگ

تپه‌های ماسه‌ای قرمزرنگ در دل صحرای البدایر، فاصله اندکی با خودرو تا شهر دبی دارند. این تپه‌های موسوم به Big Red بهترین مکان برای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا رانندگی در صحراهای وسیع اطراف دبی بوده و چشم‌انداز زیبایی از طبیعت وحشی امارات دارند. این بخش از امارات همچنان ناشناخته باقی مانده و تنها خود را به عاشقان واقعی صحرا نمایان می‌کند.

صخره‌های فسیلی

این صخره‌های قرمزرنگ فسیلی در صحرا که در آن‌ها بقایایی از آبزیان ۸۰ میلیون ساله یافت می‌شود، مکان محبوبی برای برپا کردن چادرها به شمار می‌آیند. گردشگران می‌توانند در اینجا به کاوش در صحرای داغ و در میان فسیل‌ها پرداخته و در شب‌های سرد کویر به تماشای ستارگان بنشینند. صخره‌های فسیلی در دل صحرای وحشی امارات قرار داشته و حضور در اینجا نیازمند داشتن خودروهای پرقدرت شاسی‌بلند است؛ زیرا گردشگران باید در میان تپه‌های بلند شنی و بدون وجود جاده‌های مشخص رانندگی کنند.

صحرای البیح (al Bih)

صحرای البیح در رأس الخیمه، امیرنشین شمالی امارات، قرار داشته و یک کویر مرموز در بخش فوقانی کوه‌های متروکه هاجر است. زیستگاه پرندگان زیبا، حوضچه‌های زمردی رنگ آب و مسیرهای کوه‌پیمایی سرسبز بخشی از این صحرا هستند. تجربه حضور در این صحرا در امارات در هیچ کجای دیگر کشور یافت نمی‌شود.

صحرای قلیله (Ghalilah)

صحرای قلیله موسوم به «پلکانی به‌سوی بهشت» در بخش شمالی امارات و در دل کوه‌ها واقع شده و محلی ایده آل برای کوه‌پیمایی و پیاده‌روی است. این صحرا که تنها ۲۵ سال پیش و توسط برخی از محققان ماجراجو کشف شد به گردشگران خود مناظری زیبا از طبیعت بکر دنیای عرب را هدیه می‌دهد.

منطقه حفاظت‌شده واسط (Wasit)

منطقه حفاظت‌شده واسط به خاطر داشتن برخی از متنوع‌ترین و رنگارنگ‌ترین اکوسیستم‌های امارات به خود می‌بالد. این منطقه در امیرنشین شارجه واقع شده و میزبان یک دریاچه درخشان، چشم‌انداز سرسبز و شمار وسیعی از پرندگان و دیگر پستانداران و خزندگان گرمسیری است. واسط که به‌عنوان ریه‌های شارجه، به خاطر طبیعت سبز آن، شناخته می‌شود محلی برای تحسین معجزه طبیعت و صحراهای اطراف است.

تالاب‌های ام القُوین (Umm al Quwain)

اینجا مکانی است که می‌توان شبه‌جزیره عرب در دوران باستان را تصور کرد. بهترین راه برای کاوش در این تالاب‌ها، در کوچک‌ترین امیرنشین امارات، استفاده از قایق است. می‌توان با این وسیله در دل جنگل‌های آرام مانگروو و کانال‌های آب رفت و این تالاب زیبا و شگفت‌انگیز را کشف کرد. تالاب‌های ام القوین تنها میراث برجای‌مانده از شبه‌جزیره عرب پیش از تبدیل آن به منطقه‌ای بیابانی محسوب می‌شود.

تالاب حفاظت‌شده الوثبه (Wathba)

مجموعه‌ای از دریاچه‌های طبیعی، تالاب‌ها، دشت‌های نمکی و تپه‌های ماسه‌ای و فسیلی این تالاب حفاظت‌شده در ۴۰ کیلومتری جنوب ابوظبی را تشکیل می‌دهند. تالاب الوثبه حقیقتا مکانی شگفت‌انگیز برای آشنایی با طبیعت پنهان و زیبای امارات است. این تالاب که میزبان بیش از ۲۵۰ گونه از پرندگان است، محل مناسبی برای علاقه‌مندان به حیات‌وحش دنیای عرب به شمار می‌آید. می‌توان با قاطعیت گفت که فلامینگوهای صورتی‌رنگ محبوب‌ترین جاذبه این تالاب هستند.

جزیره صیر بنی یاس (Sir Bani Yas)

صیر بنی یاس محل مناسبی برای فرار از شهرنشینی و سفر به دنیایی متفاوت است. پارک حیات‌وحش بزرگ و بسیار محبوب این جزیره با زرافه‌ها، چیتاها و بزهای کوهی خود، در کنار خط ساحلی زیبا و تپه‌های نمکی در مرکز صیر بنی یاس، هر گردشگری را به اینجا می‌کشاند.

جنگل الهیر (Al Hayer)

جنگل الهیر یکی دیگر از گنجینه‌های پنهان امارات با درختانی از کهور در دل صحرا است. اینجا کمپ محبوبی برای افرادی است که در تابستان گرم و سوزان امارات به دنبال سایه بانی می‌گردند. می‌توان برای تماشای درختان سرسبز در دل صحراهای قرمزرنگ ماسه‌ای از کمپ خارج شد و به ماجراجویی پرداخت.

پارک ملی مانگروو

این حیات‌وحش حفاظت‌شده با کانال‌های پرآب و درختان مانگروو خود در ابوظبی، بدون شک یکی از زیباترین مکان‌ها در امارات است. بهترین راه برای کاوش در این منطقه حفاظت‌شده استفاده از قایق است. می‌توان با قایق به دل طبیعت منطقه رفت و زیبایی وصف‌ناشدنی آن را تجربه کرد.

پناهگاه طبیعی رأس الخور

پناهگاه طبیعی رأس الخور به‌عنوان یک گنجینه پنهان در دبی، تالابی شگفت‌انگیز بوده و خانه مجموعه‌ای از پرندگان مهاجر و دیگر جانوران است. رأس الخور با داشتن فلامینگوهای مشهور خود، آب‌های سرد و پوشش گیاهی سرسبز، پناهگاهی برای ستایش از سوی عاشقان زیبایی و طبیعت محسوب می‌شود.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*