۸ اپلیکیشن عالی برای اینکه بیشترین بهره را از پاریس ببرید

دانستن اینکه گشت و گذار در شهری مثل پاریس را از کجا شروع کنید می‌تواند توقع جسورانه‌ای باشد. خوشبختانه چندین اپلیکیشن فوق‌العاده وجود دارد که مسیریابی، غذا خوردن و لذت بردن از شهر را ساده‌تر می‌سازند. این‌ها اپلیکیشن‌های منتخب ما هستند که برای گشت و گذار در پاریس به شما کمک می‌کنند.

برای خرید بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید.

Citymapper

Citymapper واقعاً یک درجه بالاتر از اپلیکیشن‌های برنامه‌ریزی مسیر که بازار را پر کرده‌اند، قرار دارد. این اپلیکیشن نه تنها انتخاب‌های متفاوتی برای حمل و نقل عمومی در اختیار شما قرار می‌دهد که، با در نظر گرفتن تأخیرها، شما را به مقصد مورد نظر می‌رسانند، بلکه شامل زمان سفر به صورت پیاده و با تاکسی نیز می‌شود. بهترین ویژگی آن این است که یک مسیر دوچرخه‌سواری در اختیار شما قرار می‌دهد، که در آن نقاط Velib (سیستم دوچرخه‌های پاریس) بر روی نقشه مشخص شده‌اند، و مسافتی که طی خواهید کرد، میزان کالری مصرفی شما، و همچنین تبدیل جالب این کالری به غذاهای فرانسوی معادل آن را به شما نشان می‌دهد. واقعاً از اینکه تا به حال بدون این اپلیکیشن چگونه کارهای خود را مدیریت می‌کردید شگفت‌زده خواهید شد. از این اپلیکیشن نمی‌توان به صورت آفلاین استفاده کرد، پس برنامه‌ی سفرتان را از قبل تنظیم کنید و از صفحات عکس بگیرید تا بعداً بتوانید به آن‌ها مراجعه کنید. این اپلیکیشن را می‌توانید از فروشگاه‌های آیتونز و گوگل پلی دریافت کنید.

Heetch

بر اساس یک قاعده‌ی مشابه با اوبر، هدف اپلیکیشن تاکسی فرانسوی Heetch منحصراً مسافران نیمه‌شب هستند و این اپلیکیشن بین ساعت 8 شب تا 6 صبح کار می‌کند. به همین خاطر، با افزایش قیمت ناشی از درخواست‌های زیاد نیمه‌شب مواجه نخواهید شد. هزینه‌ی هر سفر، به همان میزان استاندارد باقی خواهد ماند. این سرویس برای کسانی که بعد از ساعت کاری مترو بیرون هستند و سفر شبانه‌ی طولانی با اتوبوس را دوست ندارند یا نمی‌خواهند به اندازه‌ی کرایه‌ی تاکسی‌های پاریس هزینه کنند، بسیار مناسب است. امکان پرداخت به صورت نقدی وجود دارد، که کمک می‌کند تا هنگام سفرهای گروهی در مورد اینکه کارت چه کسی شارژ دارد بحثی به میان نیاید. این اپلیکیشن را می‌توانید از فروشگاه‌های آیتونز و گوگل پلی دریافت کنید.

Yandex – Translate

برای موارد اضطراری، زمانی که می‌خواهید یک منو را ترجمه کنید، یا در مغازه‌ای چیزی را درخواست کنید – یاندکس یک اپلیکیشن فوق‌العاده است. با توجه به اینکه به صورت آفلاین کار می‌کند، حتی لازم نیست نگران پیدا کردن وای فای باشید! این اپلیکیشن می‌تواند از روی تصویر یا صدای ضبط‌شده نیز ترجمه را انجام دهد، که این ویژگی می‌تواند بسیار مفید واقع شود. می‌توانید آن را از فروشگاه‌های آیتونز و گوگل پلی دریافت کنید.

The Culture Trip

ساده‌ترین بخش مسافرت در یک شهر، تماشای جاذبه‌های گردشگری آن است. سخت‌ترین بخش آن؟ تجربه‌ی یک مکان مثل افراد بومی. با اپلیکیشن The Culture Trip بازدیدکنندگان بهترین نکات مربوط به هنر، غذا، فرهنگ و همچنین نکات محلی را در دسترس خواهند داشت. استفاده از آن بسیار ساده است: کافی است موقعیت مکانی خود را مشخص کنید و از منوی “I Want” که انتخاب‌های متنوعی از جمله هنر، موسیقی، تاریخ، غذا، فیلم، طراحی، سفر و غیره دارد یک مورد را انتخاب کنید. از همه بهتر اینکه این اپلیکیشن تمام شهرهای جهان را پوشش می‌دهد – پس صرف نظر از اینکه کجا هستید، می‌توانید از همه‌ی این موارد مطلع باشید. این اپلیکیشن را می‌توانید از فروشگاه‌های آیتونز و گوگل پلی دریافت کنید.

Ulmon (نقشه‌ی همراه شهر)

این اپلیکیشن کوچک بسیار کاربردی است، و نه تنها امکان دسترسی آفلاین به نقشه‌ی کامل شهر را در اختیار شما قرار می‌دهد، بلکه مقالات و نکات مربوط به سفر را بر اساس علائق شما ارائه می‌کند. وقتی آن را دانلود می‌کنید، از شما درخواست می‌کند تا علائق خود را از میان گزینه‌های مربوطه انتخاب کنید و سپس بر اساس آن شخصی‌سازی را انجام می‌دهد. همراه با هر یک از جاذبه‌های فهرست شده، لینک هتل‌های اطراف، نظرات سایر بازدیدکنندگان و اطلاعاتی در مورد آن محل ارائه شده است. اگر واقعاً دوست دارید از قبل برنامه‌ریزی داشته باشید، امکان ایجاد یک فهرست از کارهایی که می‌خواهید انجام دهید وجود دارد، و با این گزینه می‌توانید فهرست تمام کارهای مد نظرتان را یکجا داشته باشید. این اپلیکیشن را از فروشگاه‌های آیتونز و گوگل پلی دریافت کنید.

Le Fooding

این اپلیکیشن رؤیای دوستداران غذا را به واقعیت تبدیل می‌کند. صرف نظر از اینکه کجای شهر هستید، می‌توانید نقشه‌ی آن، که رستوران‌های پیشنهادی را مشخص کرده است، باز کنید و نظرات و قیمت‌ها را به صورت آفلاین مشاهده کنید. راهنمای Le Fooding توسط پاریسی‌ها، برای پاریسی‌ها نوشته شده است، و آن‌ها در رستوران‌های امروزی و خلاقانه تخصص دارند، پس می‌توانید اطمینان داشته باشید که پیشنهادهای آن‌ها شما را به جای شگفت‌انگیزی خواهد برد، و در کنار افراد محلی غذا خواهید خورد. می‌توانید بر اساس موقعیت مکانی، قیمت یا نوع غذا جستجو کنید، همچنین گزینه‌ای به نام “chance” دارد، که وقتی گوشی خود را تکان می‌دهید یک پیشنهاد کاملاً شگفت‌انگیز به شما می‌دهد – حتماً آن را امتحان کنید! این اپلیکیشن را از فروشگاه‌های آیتونز و گوگل پلی دریافت کنید.

La Fourchette/The Fork (چنگال)

این اپلیکیشن برای آن دسته از دوستداران غذا که بودجه‌ی محدودتری دارند مناسب است: می‌توان از آن هم برای پیدا کردن و هم رزرو کردن رستوران استفاده کرد، که وقتی از طریق اپلیکیشن رزرو را انجام دهید 50 درصد به شما تخفیف می‌دهد، و غذا خوردن در شهر را کمی مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌کند. در کنار هر گزینه، لینک نظرات TripAdvisor و یک منو وجود دارد، پس خیالتان از بابت انتخاب صحیح راحت خواهد بود. آن را از فروشگاه‌های آیتونز و گوگل پلی دریافت کنید.

Spotted By Locals

این اپلیکیشن منحصر به پاریس نیست اما ابزار فوق‌العاده‌ای برای کسانی است که دوست دارند از مکان‌های توریستی اصلی کمی پا را فراتر بگذارند. با اینکه رایگان نیست اما با وجود توصیه‌های صادقانه و خودمانی روزنامه‌نگارهای پاریسی که ظاهراً برای مخاطب خود ارزش قائل هستند، بدون شک ارزش چند دلاری که برای آن می‌پردازید را دارد. آن را از فروشگاه‌های آیتونز و گوگل پلی دریافت کنید.

Paris Guide Monument Tracker

پاریس به خاطر داشتن برخی از زیباترین بناها و ساختمان‌های تاریخی جهان به خود می‌بالد. این بناها آن‌قدر زیاد هستند که پیگیری همه‌ی آن‌ها و اهمیتی که دارند کار دشواری است. این اپلیکیشن فوق‌العاده در کنار هر اثر تاریخی یک توضیح مختصر و مفید از تاریخچه‌ی آن را نیز آورده است. همچنین شامل یک آزمون و جستجوی گنج، که یک راه جالب برای آشنا شدن با شهر است، و همچنین اطلاعات و هزینه‌های مربوط به رویدادها و فعالیت‌ها است. البته به شما توصیه می‌کنیم موقعیت‌یابی آن را خاموش کنید چون مصرف باتری آن بسیار زیاد است! اپلیکیشن را از فروشگاه‌های آیتونز و گوگل پلی دریافت کنید.

 

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*