با ۸ رستوران حلال در شهر پکن آشنا شوید

غذاهای پکن تاثیر و درس‌های فراوانی از غذاهای منطقه شندانگ (Shandong) گرفته است. غذاهای باشکوه و همچنین غذاهای حلالی در این منطقه پخته می‌شوند. همچنین رستوران‌هایی با شیوه پخت منطقه سین‌کیانگ (Xinjiang) در پکن یافت می‌شود که به دلیل جمعیت فراوانی مسلمانان در خود منطقه سین‌کیانگ عموما غذاهای این شیوه نیز حلال هستند. بدین ترتیب سخت است که داخل پکن رستوران حلال مناسب پیدا نکنید. همچنین لازم به ذکر است که بهترین رستوران‌های حلال چین در شهر پکن قرار دارند. با فلایتیو همراه باشید تا چند رستوران حلال در پکن را به شما معرفی کنیم.

برای خرید بلیط هواپیمای چین به فلایتیو مراجعه کنید.

هنگ بین لاو (Hong Bin Lou)

این رستوران در سال ۱۸۵۳ ساخته شد و آن زمان به عنوان بهترین رستوران حلال پکن شناخته می‌شد. البته لازم به ذکر است که این رستوران ابتدا در تیانجین (Tianjin) شروع به کار کرد و پس از چندین سال نخست وزیر چین چو ان‌‌لای (Zhou Enlai) از مدیریت این رستوران درخواست کرد که رستوران خود را به پکن منتقل کند و در حدود سال‌های ۱۹۵۰ میلادی این رستوران به پکن منتقل شد. این رستوران توانایی خاصی در پخت غذاهای دریایی دارد و این بدین خاطر است که در تیانجین قرار داشته و کنار رودخانه بوده است. همچنین گوشت گوساله و بره نیز به همان خوبی در این رستوران پخته می‌شوند.

موده لاو (Mu De Lou)

این رستوران کنار یک سری شهرک مسکونی در خیابان نیوجی (Niujie) قرار گرفته است. خیابان نیوجی خود معروف‌ترین خیابان حلال شهر پکن است. تخصص رستوران موده لاو در پخت اردک کبابی است و غذاهای دیگری همچون بره و گاو نیز در این رستوران موجود است و به خوبی پخته می‌شوند. سرویس رستوران طبق گفته برخی خیلی مناسب نیست و شاید خیلی به شیوه دیگر رستوران‌های توریستی با شما برخورد نکند، اما مسئله اینجاست که موده لاو یک رستوران کاملا محلی است و هیچ شکل توریستی ندارد و این قضیه کاملا طبیعی و نرمال است.

لی سیاو لاو شاو بینگ (Li Xiao Lao Shao Bing)

فروشگاه‌های فراوانی در پکن وجود دارند که گوشت حلال آماده را به مشتریان خود سرو می‌کنند و از برخی نیز می‌توانید این گوشت‌ها را خریداری کنید؛ اما رستوران لی سیاو لاو شاو بینگ کنار جاده چاویانگ شمالی (Chaoyang) یکی از بهترین‌ها در عرضه گوشت حلال است. پیراشکی گوشتی یکی از بهترین غذاهای این مکان است و باید آن را امتحان کنید.

جو باو یوآن (Ju Bao Yuan)

هنگامی که صحبت از گوشت حلال می‌شود نام گوشت بره و گوسفند میان می‌آید و هنگامی که از گوشت بره صحبت می‌کنیم نام رستوران جو باو یوآن را خواهیم شنید. گوشت‌های این رستوران دستی خرد می‌شود و ظاهری زیبا و رنگی صورتی دارند و به شدت نرم و خوشمزه خواهند بود. نان کنجد رستوران نیز بسیار محبوب است و خود رستوران به هر کدام از مشتریانش تعداد محدودی نان می‌دهد تا نان به زودی تمام نشود. شعب این رستوران به شدت شلوغ هستند و عموما جلوی آن یک صف تشکیل می‌شود. خوب است که از پیش یک جا برای خود رزرو کنید و در صف منتظر نمانید.

آسیا (A Xi Ya)

رستوران‌های فراوانی در پکن وجود دارند که یک حیاط سنتی چینی در پشت رستوران دارند و مردم می‌توانند در این حیاط‌ها غذای خود را میل کنند. البته نمی‌توانید به این راحتی رستورانی با چنین حیات پیدا کنید که غذای سین‌کیانگ را سرو کند. رستوران آسیا البته این امکان را به شما می‌دهد که یا در غرفه‌های جدا غذای خود را میل کنید یا اینکه در فضای عمومی داخل حیاط مشغول به خوردن غذا شوید. گوشت کبابی و بره رستوران بسیار خوشمزه است و همچنین بشقاب بزرگ جوجه رستوران هم ارزش امتحان کردن دارد. سرویس خوب است و خدمتکاران رستوران خوش‌برخورد هستند.

سین‌کیانگ باژو جین‌سیت (Xianjiang Bazhou Jinsite)

اگر اولین بار است که یک غذای سین‌کیانگ را امتحان می‌کنید و مطمئن نیستید که آیا از مزه آن خوشتان خواهد آمد یا خیر، حتما به به رستوران سین‌کیانگ باژو جین‌سیت سر بزنید. این رستوران انتخاب‌های خوب و مطمئن دارد و مطمئنا شما را به نحوی راضی خواهد کرد. غذاهای کلاسیک سین‌کیانگ بسیار خوشمزه پخت می‌شوند و همچنین ماست رستوران دست‌ساز است و به شدت غلیظ و خوشمزه است.

رستوران دانشگاه زبان و فرهنگ پکن

این رستوران در منطقه دانشگاه و دانشجوخیز ووداوکو قرار دارد. اگر بر اساس منطقه قرارگیری رستوران بخواهیم تصمیم بگیریم به نظر این رستوران شبیه یک بوفه دانشگاه خواهد بود اما زود قضاوت نکنید. این رستوران یکی از بهترین رستوران‌های شهر است و غذای خوب با قیمتی مناسب را به شما ارائه خواهد داد.

باربیکیو جی (Barbecue Ji)

این رستوران یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های شهر است و به خاطر بره باربیکیو شده‌اش معروف است. باید حتما به رستوران سر بزنید تا متوجه شوید چقدر مزه آن خوب خواهد بود. اگر به شعبه پل یین‌دیان سر بزنید این امکان را خواهید داشت تا از غذایی لذیذ در کنار نمای زیبای رود لذت ببرید. همچنین این رستوران بسته‌های را به فروش می‌رساند که مواد اولیه غذا در آن است و می‌توانید سریع آن را بپزید.

 

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*