برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

بهترین دسترسی به فرودگاه امام خمینی کدام است؟

برای دسترسی به فرودگاه امام خمینی و یا مهرآباد هیچ چیز بهتر از ماشین شخصی و یا تاکسی دربست نیست با وجود این برای بسیاری از مردم این‌ها بهترین راه‌ها نیستند و ترجیح می‌دهند از دیگر امکانات موجود برای سفر به این دسته از فرودگاه‌ها استفاده کنند؛ مترو، تاکسی خطی، اتوبوس و غیره. در این مقاله قصد داریم همه‌ی راه‌های دسترسی به فرودگاه امام خمینی و فرودگاه مهرآباد را بررسی کنیم.

مسیر فرودگاه امام خمینی

برعکسِ فرودگاه مهرآباد، فرودگاه امام خمینی بیرون از تهران است. در نتیجه دسترسی به فرودگاه امام خمینی به آسانیِ رفت و آمد به فرودگاه مهرآباد نیست. با وجود این وسایل نقلیه عمومی و تاکسی‌های دربست همگی حی و حاضرند تا شما را به فرودگاه مخصوص پروازهای خارجی برسانند. بگذارید از تاکسی‌ها شروع کنیم:

 • اتومبیل شخصی

تا می‌گوییم با ماشین شخصی به فرودگاه بروید، پاسخ می‌شنویم که اصلا آن‌جا جای پارک دارد و اگر دارد، امن است؟! پارکینگ‌های فرودگاه امام تا حد بسیاری زیادی نگرانی‌های شما را برطرف می‌کند. به همین دلیل بد نیست با پارکینگ فرودگاه امام خمینی آشنا شوید !

این فرودگاه در مجموع چهار پارکینگِ مسقف و روباز دارد و اجاره بهایشان حداقل شبی 15 هزار تومان است که هزینه‌ی مناسبی به نظر می‌آید. کافی است سوار اتومبیل شوید و به فرودگاه بروید. آن‌جا کسانی هستند که از امنیت خودرو مراقبت کنند.

 • تاکسی

همان اول هم گفتیم که تاکسی‌ها، به خصوص از نوع دربست، بهترین راه دسترسی به فرودگاه امام خمینی هستند. با یک آژانس تلفنی تماس بگیرید و بخواهید شما را به مقصد برسانند. بله! برایتان گران‌تر تمام خواهد شد اما در عوض سفر راحت‌تری به فرودگاه امام خواهید داشت. در غیر این صورت، از طریق اپلیکیشن‌های حمل و نقل ماشین بگیرید. آن‌ها قیمت مقرون به صرفه‌تری دارند.

تاکسی‌های فرودگاه هم برای بازگشت از فرودگاه امام خمینی گزینه‌های مناسبی هستند. این تاکسی‌ها رنگ و شکل و شمایل خودشان را دارند و از فرودگاه برای حمل و نقل مجوز گرفته‌اند. مسئولان فرودگاه حضور دیگر تاکسی‌ها را در فرودگاه امام غیرقانونی قلمداد می‌کنند و برای آنان جریمه‌هایی در نظر می‌گیرند.

 • مترو

مترو بهترین وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی برای دسترسی به فرودگاه امام خمینی است. هر جای تهران که هستید به نزدیک‌ترین ایستگاه مترو بروید و به هر ترتیب خود را به خط یک مترو تهران برسانید. در انتهای خط یک مترو تهران ایستگاه « شهر آفتاب» قرار دارد. در ایستگاه شهر آفتاب پیاده شوید و خط عوض کنید و به سمت ایستگاه «شهر پرند» بروید و بین دو ایستگاه «واوان» و «شهر پرند» در ایستگاه فرودگاه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) پیاده شوید. ایستگاه متروی این فرودگاه در ترمینال مسافربری شماره‌ی یک قرار گرفته است.

 • اتوبوس

آخرین وسیله‌ای که برای دسترسی به فرودگاه امام خمینی می‌شود پیشنهاد داد، اتوبوس‌ها هستند. نزدیک ترین ترمینال به فرودگاه امام خمینی ترمینال چهار فرودگاه مهرآباد است. اتوبوس‌ها در این مسیر هر یک ساعت مسافران فرودگاه امام خمینی را سوار می‌کند و به آن‌جا می‌برد. این وسط دو جا هم متوقف می‌شوند؛ یکی میدان آزادی و دیگری حرم مطهر.

برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیما از فلایتیو کمک بگیرید.

همان‌طور که می‌دانید، فرودگاه امام چند کیلومتری با تهران فاصله دارد. به همین خاطر اگر خواستید می‌توانید به ترمینال جنوب تهران بروید سوار اتوبوس و در سی کیلومتری شهر قم پیاده شوید. آن‌جا هم تاکسی برای رفتن شهر فرودگاهی هست. البته یادتان باشد این سفر بگیر و نگیر زیادی دارد و ممکن است مدت‌ها در انتظار تاکسی گوشه‌ی جاده بمانید.

مترو فرودگاه مهرآباد
ورودی مترو فرودگاه مهرآباد

مسیر فرودگاه مهرآباد

اگر جایی در منطقه‌ی غرب تهران سکونت دارید و شب‌های تابستان را معمولا در پشت بام می‌گذرانید، لابد پرواز هواپیماها را در آسمان شب دیده‌اید. این هواپیماها اغلب از فرودگاه مهرآباد بلند می‌شوند و در شهری از شهرهای ایران می‌نشینند. فرودگاه مهرآباد کمی آن‌طرف‌تر از میدان آزادی قرار گرفته است. بسیاری پس از یک سفر دراز خارجی باید خود را برسانند به مهرآباد تا از آن‌جا به شهرشان بروند و یا برای پرواز به یک کشور خارجی باید به تهران بیایند و از فرودگاه امام سفر کنند.

فاصله فرودگاه امام تا مهرآباد

فاصله فرودگاه امام تا مهرآباد چیزی حدود 45 دقیقه تا یک ساعت است. به همین خاطر شما می‌توانید به راحتی به آن‌جا سفر کنید. به بیان دیگر مسیر فرودگاه مهرآباد از راه‌های دسترسی به فرودگاه امام خمینی راحت‌تر است.

مسیر فرودگاه مهرآباد تا فرودگاه امام

در این موضوع هم پیشنهاد می‌دهیم پیش از هرچیز ماشین شخصی، تاکسی‌های دربست فرودگاه و یا ماشین شخصی را برای دسترسی به فرودگاه امام خمینی انتخاب کنید اما اگر بخواهید سفر به صرفه‌تری تا فرودگاه داخلی داشته باشید از میان وسایل حمل و نقل عمومی، بهترین و سر راست‌ترین وسیله بی‌تردید مترو و در آخر اتوبوس است.

 • اتومبیل شخصی

فرودگاه مهرآباد هم همچون فرودگاه امام خمینی 4 پارکینگ دارد:

 • پارکینگ طبقاتی اول با 2700 اتومبیل ظرفیت
 • پارکینگ طبقاتی دوم با 520 اتومبیل ظرفیت
 • پارکینگ روباز (پارکینگ شماره 3) با 300 اتومبیل ظرفیت
 • پارکینگ طبقاتی سوم (پارکینگ شماره 4) با 1400 اتومبیل ظرفیت

درست به خاطر همین امکانات نیاز نیست که نگران جای پارک برای اتومبیل شخصی‌تان در فرودگاه مهرآباد باشید. می‌توانید اتومبیل را چند روزی همان‌جا پارک کنید و بروید سفر و هنگام بازگشت ماشین را صحیح و سالم تحویل بگیرید.

 • مترو

اگر می‌خواهید با مترو سفر کنید، حتما باید از ایستگاه شهر فرودگاهی امام خمینی به ایستگاه «شهر آفتاب» برگردید و در ایستگاه امام خمینی و یا دروازه دولت به خط 4 مترو بروید. بعد از ایستگاه به سمت میدان آزادی و مترو فرودگاه شماره یک و یا دو بروید. به این طریق، بدون آن‌که سردرگم شوید، در اولین فرصت، به فرودگاه خواهید رسید. در بین راه می‌توانید از مسئولان و کارکنان زحمت‌کش خطوط مترو به راحتی از چند و چون خطوط مختلف مترو سر در بیاورید تا به این ترتیب سفری کم‌نقص‌تر را تجربه کنید.

 • اتوبوس

همان‌طور که قبل‌تر نیز اشاره شد، از فرودگاه مهرآباد خط مخصوصی برای دسترسی به فرودگاه امام خمینی وجود دارد که هر یک ساعت یک بار راه می‌افتد و مسافرانش را به مقصد می‌رساند. برای سفر به فرودگاه مهرآباد مسیر برگشت این اتوبوس‌ها از فرودگاه امام را بررسی کنید.

راه‌های دسترسی به فرودگاه امام خمینی بسیار زیاد است. این‌که کدامیک از آن‌ها را برای رفت و آمد به این فرودگاه انتخاب می‌کنید، کاملا بستگی به روحیه و امکانات شما دارد.