کارهای خاص در کپنهاگ برای دوست‌داران غذا

کپنهاگ شهری است که بهترین رستوران جهان و جایی که آشپزی شمالی جدید New Nordic در آن به وجود آمد، یعنی رستوران نوما Noma در آن قرار دارد. بنابراین این شهر یکی از بهترین مقاصد برای شکموها است. سوای تعداد زیادی از رستوران‌های طراز اول که در این شهر وجود دارد، این شهر تجربیات خاص متعددی را پیش روی مسافران قرار می‌دهد تا دیدگاهی درست نسبت به وضعیت آشپزی و غذا در دانمارک داشته باشند. اینجا فهرستی از این کارها وجود دارد.

 

برای خرید بلیط هواپیمای کپنهاگ به فلایتیو مراجعه کنید.

با برخی از مشهورترین آشپزها ملاقات کنید و جادوی آنها را تماشا کنید

شکموها و علاقمندان به آشپزی شمالی باید حتما در زمانی که جشنواره‌ی غذا و آشپزی در کپنهاگ برگزار می‌شود، به این شهر سفر کنند. این جشنواره گاهی در پایان اوت برگزار می-شود. طی ده روز حدود 100 رویداد برگزار می‌شود و کسانی که به آشپزی علاقمند هستند این شانس را دارند که هر چه را در مورد جنبش آشپزی شمالی لازم است، در اینجا یاد بگیرند. آنها می‌توانند با آشپزهای مشهور ملاقات کنند و بهترین غذاهای دانمارکی را بچشند. شکموترین‌ها می‌توانند به عنوان داوطلب ثبت نام کنند و به این ترتیب این فرصت را خواهند داشت که نگاهی عمیق‌تر به آشپزی دانمارک بیاندازند.

 

یاد بگیرید چطور باید اسموربرود smørrebrød درست کنید

رازهای آشپزی سنتی و جدید شمالی را با شرکت در کلاس‌های آشپزی که متخصصان برگزار می‌کنند، بیاموزید. یاد بگیرید چطور اسموربرود سنتی، شیرینی معروف دانمارکی را آماده کنید یا یک طرز تهیه‌ی یک شام کامل به سبک شمالی نو را در کلاس‌های آشپزی بیاموزید. بعد از شرکت در این کلاس‌ها می‌توانید حتی بعد از برگشت به خانه، از غذاهای دانمارکی لذت ببرید و بخشی از فرهنگ اسکاندیناوی را در آشپزخانه‌تان داشته باشید.

 

با یک دانمارکی شام بخورید

برای شناخت فرهنگ و سنت‌های غذایی یک کشور، هیچ راهی بهتر از رفتن به آشپزخانه‌ی یکی از اهالی آن کشور نیست. اما اگر پیش از سفر به کپنهاگ یک دوست دانمارکی ندارید، این که هنگام سفر با کسی دوست بشوید و او شما را به خانه‌اش دعوت کند، بسیار نامحتمل است. خوشبختانه سازمانی به نام «با دانمارکی‌ها ملاقات کنید» Meet the Danes وجود دارد که توریست‌ها و دانمارکی‌ها را برای یک شام خودمانی دور هم جمع می‌کند. مهمان‌ها باید در این سایت ثبت نام کنند و مسئولان سایت میزبانی را پیدا می‌کنند که یک شام سنتی خانگی را برای آنها آماده کند.

 

به شیک‌ترین بازار غذای کپنهاگ سر بزنید

Torvehallerne بازار بزرگی نیست، اما در هر کدام از دکه‌ها مشخص است که چطور اجناس به دقت انتخاب شده و صاحبان آنها می‌خواهند بهترین کیفیت و طعم را به غذای مشتری‌ها اضافه کنند. این بازار مشهور در مرکز کپنهاگ بیش از شصت دکه با مواد غذایی تازه و غذاهای پخته شده به سبک دانمارکی و بین‌المللی دارد. نانوایی فرانسوی، رستوران بولیویایی، بودگای Bodega اسپانیایی، و یک مغازه‌ی چینی تنها برخی از فروشگاه‌هایی هستند که در این بازار سرپوشیده می‌توانید ببینید. میزهای چوبی در محوطه‌ی پیاده‌روی پیرامون بازار قرار داده شده و به محض آفتابی شدن هوا، اهالی شهر پشت این میزها می‌نشینند و یکی از غذاهای این بازار، یک نوشیدنی خنک و یا یک فنجان قهوه می‌خورند.

 

یک غذای ارگانیک روی سقف نمایشگاه ماشین میل کنید

مزارع ارگانیک زیادی در دانمارک هستند که با مواد غذایی تازه، غذا آماده و سرو می‌کنند. اما گرواسپیسری GroSpiseri در محله‌ی اوستربرو Østerbro تجربه‌ای منحصر به فرد ارائه می‌دهد. در این رستوارن میوه‌ها و سبزیجاتی سرو می‌شود که در یک باغ شهری، و روی سقف قدیمی-ترین نمایشگاه ماشین کپنهاگ پرورش داده شده است. روی همین سقف یک رستوران دنج قرار دارد که آشپزهای مجرب در آن غذاهای خوشمزه‌ی فصلی و ارگانیک سرو می‌کنند و توریست‌ها و دانمارکی‌ها را به صرف شام در فضایی آرامش بخش دعوت می‌کنند.

 

یکی از اولین کسانی باشید که به رستوارن جدید گلخانه Greenhouse می‌روید

آن چه باعث می‌شود واکست Väkst آن قدر خاص باشد که در فهرست خاص‌ترین‌ها قرار بگیرد، نه فقط غذاهای خوشمزه یا طراحی اسکاندیناویایی غذاها، بلکه این واقعیت است که در مرکز این رستوارن یک گلخانه وجود دارد. واکست جدیدترین رستوران کوفوکوز Cofoco’s است و در مرکز شهر، نزدیک محله‌ی لاتین قرار دارد. مهمان‌های این رستوران این شانس را دارند که در فضایی پر از گل و گیاه و نزدیک گلخانه‌ای دو طبقه، غذا بخورند. هر چند ممکن است فضای اطراف به شما چنین القا کند که قرار است در منوی رستوارن سبزیجان فصلی ببنید، اما دوستداران گوشت قرمز و ماهی نباید نگران باشند. برای شما هم گزینه‌های متعددی وجود دارد.

 

در یک تور غذا شرکت کنید

یکی از راه‌های خوب برای کشف آشپزی شمالی جدید و چشیدن غذاهای دانمارکی سنتی، بدون آن که بخواهید همه‌ی رستوران‌های خوب شهر را خودتان پیدا کنید، شرکت در یک تور غذا است. تورهای غذای کپنهاگ دو نوع تور (و یک تور مخصوص کریسمس) ارائه می‌دهند که سویه-های مختلف آشپزی در کپنهاگ را نشان می‌دهد. تور چهار ساعته‌ی تجربه‌ی آشپزی Culinary Exprience برای کسانی است که می‌خواهند بازارچه‌های غذا را ببینند، هات داگ‌های دانمارکی معروف از دکه‌های خیابانی بخرند و اسموربرو سنتی بخورند. کسانی که به آشپزی شمالی نو علاقمند هستند باید تور خوراک شناسی وست اند West End ,urmet را انتخاب کنند که در وستربرو Vesterbro، محله‌ی شلوغ کپنهاگ، و محله‌ی میتپکینگ Meatpacking، محله‌ی جالبی با رستوران‌ها و بارهای به سبک صنعتی، گردش می‌کند.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*