ضروری ترین اطلاعات برای خرید بلیط چیست؟

اگر قصد خرید بلیط هواپیما یا قطار برای خودتان و دیگران را دارید باید به اطلاعات خاصی دسترسی داشته باشید تا بتوانید چه به صورت اینترنتی و چه به صورت حضوری بلیط مورد نظرتان را بخرید. شرکت های گردشگری برای صادر کردن بلیط هواپیما و قطار نیاز دارند به اطلاعات اساسی سفر مثل اطلاعات شخصی و اطلاعات پرداخت شما دسترسی داشته باشند. پس اگر جز خودتان می خواهید برای همسفران دیگرتان هم بلیط بخرید، قبل از اقدام برای خرید بلیط، این اطلاعات اساسی و قوانین مهم ایرلاین یا قطاری که قرار است با آن سفر کنید را جمع آوری کنید.

اطلاعات اساسی

اولین چیزی که برای رزرو و خرید بلیط باید بدانید این است که چه زمانی به کجا می خواهید بروید. پیش تر در مطلب بهترین زمان خرید بلیط هواپیما به شما راهنمایی کرده بودیم که چه ماه ها و فصل هایی از سال برای سفرهای هوایی مناسب است. پس در قدم اول لازم است تاریخ دقیق رفت و برگشت خود، فرودگاهی که می خواهید پرواز ورودی و خروجی از آنجا باشد و تعداد دقیق افرادی که قرار است برایشان بلیط بخرید را بدانید.

اطلاعات شخصی

از آنجایی که اسم شما روی بلیط با کارت شناسایی تان در فرودگاه و ایستگاه قطار تطبیق داده می شود، باید بلیط خود را دقیقا با همان اسم و فامیل درج شده در شناسنامه خود بگیرید. حواستان باشد که اگر به صورت تلفنی بلیط می خرید تأکید کنید اسمتان به درستی، همانگونه که در شناسنامه هست روی بلیط نوشته شود.

در صورتی که املای اسمتان روی بلیط هواپیما به درستی نوشته نشده باشد مجبور به پرداخت جریمه می شوید و به مشکلات زیادی، به ویژه در سفرهای هوایی، بر می خورید. به جز اسم و فامیل دقیق نیاز است که تاریخ تولد، ملیت و کشوری که خودتان و همراهانتان در آن اقامت دارید را هم برای خرید بلیط هواپیما ارائه دهید.

اطلاعات پرداخت

اگر بلیط هواپیما یا قطار خود را به صورت اینترنتی بخرید پرداخت هزینه آن کار سختی نیست. چون با استفاده از کارت اعتباری و داشتن رمز دوم به راحتی می توانید هزینه بلیط خود را به صورت آنلاین پرداخت کنید. فلایتیو این امکان را برای مسافران فراهم کرده است تا بتوانند در هر زمان و مکانی که هستند بلیط خود را به صورت آنلاین رزرو یا خریداری کنند. اگر قصد سفر دارید می توانید بلیط هواپیما خود را از فلایتیو خریداری کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که برخی شرکت های هواپیمایی امکان خرید آنلاین بلیط به صورت مستقیم را ندارند و بلیط شان را تنها می توانید به واسطه دفاتر هواپیمایی، به صورت آنلاین خریداری کنید.

اطلاعات دیگر

برای سفر با هواپیما و قطار بهتر است قبل از خرید بلیط، انواع قطار و هواپیماهایی را که می توانید با آن سفر کنید کمی بررسی کنید تا هم بلیط ارزانی بخرید و هم از امکانات بیشتری بهره مند شوید. مثلا بعضی از شرکت های هواپیمایی امکان رزرو انواع غذاها و نوشیدنی های سرو شده در طول پرواز را به مسافران خود می دهند. بعضی از قطارها هم یک وعده غذای رایگان برای مسافران خود سرو می کنند. مهم تر از همه اینکه هر یک از شرکت های هواپیمایی امکان حمل میزان بار مشخصی را به مسافران خود می دهند و در صورت حمل بار بیشتر جریمه نقدی می شوید.

اگر قبل از سفر و خرید بلیط خود این اطلاعات را بدانید می توانید بلیط بهتری خریداری کنید و سفر راحت تری داشته باشید.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*