معرفی جاذبه های گردشگری قشم

وقتی از قشم حرف می‌زنیم درواقع از بزرگترین جزیره استان هرمزگان حرف می‌زنیم. این جزیره بکر و زیبا در آب‌های خلیج فارس واقع شده و طبیعتی خارق‌العاده را در خود جای داده است. با فلایتیو همراه شوید تا جاذبه‌های قشم را به شما معرفی کنیم. برای خرید بلیط از هواپیمایی قشم کلیک کنید.

ژئوپارک قشم

این بخش دیدنی از جزیره در غرب آن واقع شده و آمیزه‌ای از عناصر طبیعت است. از پرندگان منحصر به فرد با نام‌های عجیب گرفته تا گیاهان کم‌نظیر و تخته سنگ‌هایی که شکوهشان چشم را به خود خیره می‌کند. تخته سنگ‌های ژئوپارک قشم بر اثر سایش در طول زمان شکل‌های عجیبی به خود گرفته‌اند. بعضی از آن‌ها شبیه به انسان اند و بعضی دیگر شبیه به حیوانات مختلف.

پیشنهاد مجله فلایتیو:

دره ستارگان

بدون شک نام قشم با نام دره ستارگان گره خورده است. این دره بسیار زیبا در نزدیکی روستای برکه خلف واقع شده و مجموعه‌ای است از کوه‌های رسوبی با اشکال عجیب و غریب. نام این دره از آن رو ستارگان است که محلی‌ها اعتقاد دارند از افتادن ستاره‌ای در آن نقطه از زمین شکل گرفته است.

تنگه چاهکوه

این تنگه در روستای چاهو و در شمال قشم واقع شده است. دیواره‌های این تنگه که در میان یک کوه بسیار باشکوه قرار گرفته سنگ‌های ساییده شده‌ای هستند که شکل بسیار عجیبی را با حفره‌هایی که در خود دارند، تشکیل داده‌اند. همان‌طور که از نام این تنگه پیداست چاه‌های بسیاری را در خود قرار داده که در زمان‌های گذشته از آن‌ها برای تجمع و هدایت آب باران استفاده می‌شده است.

جنگل های حرا

جنگل‌های حرا با قابلیت عجیبی که دارند در سراسر جهان شهره‌اند. این جنگل‌ها با بالا آمدن آب در زیر دریا پنهان می‌شوند و با پایین آمدن آب دوباره سر بیرون می‌آورند. این جنگل‌ها در منطقه‌ای وسیع و تقریبا هفت هکتاری واقع شده‌اند و از عجایب هفتگانه قشم به شمار می‌آیند. جنگل‌های حرا در شمال جزیره قشم قرار گرفته‌اند.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*