۵ موزه برتر مسکو که ارزش دیدن دارند

امروزه در مسکو ۵۰۰ موزه وجود دارد که این تعداد همچنان در حال افزایش است. باهم در این مطلب با ۵ موزه برتر و پرطرفدار مسکو آشنا می شویم. موزه‌هایی که قطعا ارزش دارند بازدید شوند.

(رزرو بلیط هواپیما به مسکو)

موزه گالری ترتیاکف Tretyakov: بازدید از این موزه بایدی است!

این موزه که گالری هنر اصلی در مسکو به حساب می آید به داشتن بیش از ۱۷۰۰۰ اثر هنری می بالد و در دو ساختمان مجزا قرار دارد. اگر می خواهید تصویر کاملی از سیر هنر نقاشی روسیه را در سبک های متفاوت و همچنین شاهکارهای هنر روسی را ببینید، بازدید از موزه گالری Tretyakov برای شما الزامیست‌!

تورهای بازدید از موزه برای توریست های خارجی در اینجا از دهه ۵۰ میلادی شروع شد و از آن زمان تا کنون دپارتمان زبان‌های خارجی این موزه به طور قابل ملاحظه ای گسترش یافته است. تورهای موزه امروزه دیگر نه تنها به زبان انگلیسی بلکه به زبان های آلمانی و فرانسوی نیز ارائه می شوند.

با وجود شهرت هنر روسیه در قرن بیستم، توریست های خارجی مایل به شناخت ریشه های ترقی آن هستند. این موضوع سبب شده تا آن بخش از موزه که در ساختمان واقع در خیابان Lavrushinsky توجه بیشتری را نسبت به دیگر ساختمان موزه به خود جلب کند.

هزینه تور بازدید گروهی برای این موزه ۴۵۰۰ روبل روسی + بلیت ورودی می باشد.

 

موزه هنر مالتی مدیا: تأثیرگذارترین!

این موزه که توسط کارگردان کاریزماتیک روسی خانم Olga Sviblova در سال ۱۹۹۶ تحت عنوان “خانه عکاسی مسکو” پایه گذاری شد، بعدها به کانون هنرهای معاصر در مسکو تبدیل شد و به موزه هنرهای مالتی مدیا تغییر یافت که بسیار مورد توجه و استقبال مخاطبان قرار گرفت.

خانه عکاسی مسکو، موزه رسانه ای و مدرسه‌ی عکاسی و هنرهای چند رسانه ای رودچنکو همه در این مکان کنار هم قرار گرفته اند تا آن را به یکی از قوی ترین پایگاه های نمایشگاه هنر پایتخت تبدیل کند.

در موزه هنرهای مالتی مدیا مسکو معمولا چندین نمایشگاه به صورت همزمان در حال برگزاری است؛ نمایشگاه های عکاسی، آثار هنر مدرن روسی و غربی در کنار هم به نمایش گذاشته شده اند. همین مساله باعث محبوبیت بالای این موزه در بین دانشجویان دانشکده طراحی بریتانیا و موسسه Strelka شده است. شما تنها در این موزه می توانید آثار هرست، بانسکی و شلکفسکی را یکجا در کنار هم ببینید! تورهای این موزه به زبان های انگلیسی و روسی برگزار می شود.

هزینه تور بازدید از این موزه نیز ۵۰۰ روبل روسیه برای هر نفر + بلیت ورودی می باشد.

 

موزه یهود و مرکز تساهل: نوآورانه ترین!

این موزه و مرکز در سال ۲۰۱۲ در یک ساختمان به مساحت ۸۵۰۰ متر مربع افتتاح شد. در این موزه نمایشگاهی دائمی که به تاریخ و فرهنگ یهودی اختصاص داده شده، سینما، مرکز تساهل و فضایی برای نمایشگاه های موقت وجود دارد.

این مرکز به عنوان یکی از بهترین موزه های مسکو به شمار می رود که از ویژگی های برجسته آن نحوه تعاملی ارائه اطلاعات می باشد؛ به این معنی که شما در بسیاری از نمایشگاه های این موزه نه تنها مجاز به لمس آثار هستید بلکه قویا به انجام اینکار تشویق می شوید! اینکار باعث افزایش اشتیاق و علاقه مخاطب می شود.

همچنین تورهای این موزه علاوه بر زبان انگلیسی به زبان عبری نیز ارائه می شود چرا که اغلب بازدیدکنندگان ریشه های یهودی نیز دارند.

هزینه تور بازدید گروهی از این موزه ۲۰۰۰ روبل روسیه + بلیت ورودی می باشد.

 

موزه معماری Shchusev: واضح ترین!

این مکان تنها موزه در مسکو با تمرکز بر معماری است که فعالانه در حال توسعه است. امروزه در این موزه معماری نمایشگاه دائمی وجود ندارد اما Shchusev تعداد زیادی نمایشگاه درجه یک را به معماری روسی و غربی اختصاص داده است.

در ساختمان فرعی این موزه از بهترین مجموعه کنفرانس ها در مورد هنر و معماری جهان در سطح مسکو ارائه می شود اما در حال حاضر صرفا به زبان روسی هستند! تورهای بازدید از بخش های دیگر موزه اما به تازگی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. تعداد سرپرست های تور در این موزه فعلا ۴ نفر است اما می توانید مطمئن باشید که این تور لیدرها متخصصان این رشته هستند.

علاوه بر این، موزه برای گروه های بزرگ بازدید کننده امکان ارائه تور به زبان های آلمانی، فرانسه و ایتالیایی را دارد.

هزینه تور بازدید گروهی از این موزه ۳۰۰۰ روبل روسیه است.

 

مرکز هنرهای معاصر گاراژ: به روزترین!

این موزه یکی از معروفترین مراکز هنری مسکو می باشد. گاراژ که در سال ۲۰۱۲ به ساختمانی جدید در پارک گورکی مسکو انتقال پیدا کرده، برای افراد خلاق بسیار جذاب است. دانشجویان هنر، هیپسترها و هرکس که به گونه ای به هنرهای معاصر علاقه دارد از این موزه بازدید می کنند.

عواملی که در اشتیاق عمومی برای بازدید از این مرکز دخیل بوده نه تنها سطح بالای آثار هنری ارائه شده در مرکز است بلکه ریشه در برنامه های آموزشی مختلفی در آن دارد. کنفرانس های متعدد در حوزه هنر که توسط هنرمندان و خلاقان معروف جهانی ارائه می شود نمونه ای از این برنامه ها است.

همچنین این موزه فعالیت های مختلفی برای بازدید کنندگان کم سن و سال دارد. مرکز هنرهای معاصر گاراژ برنامه های مخصوصی برای بچه ها نیز دارد که در آن نیاز به دانش زبان روسی نیز نیست. این مرکز در سال ۲۰۱۲ میلادی انتشارات اختصاصی خود را راه اندازی کرد. کتاب ها و مجلات، کاتالوگ های هنر و سوغات در کتاب فروشی این مرکز عرضه می شود.

هزینه تور بازدید گروهی از این مرکز ۲۰۰۰ روبل روسیه + بلیت ورودی می باشد.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*