عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ تالاب زیبا در ژاپن

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

دریاچه‌ای با رنگ آبی خالص

عکس امروز وبسایت نشنال جئوگرافیک تالابی آبی رنگ را در هوکایدوی ژاپن ثبت کرده است که از انعکاس تصویر درختان در آب منظره‌ای خارق‌العاده‌ به رنگ آبی خالص و همچون یک تابلوی نقاشی به وجود آمده است. عکاس این عکس ماساهیرو هیروکی نام دارد.

جزیره هوکایدو کجاست؟

این جزیره زیبا که در شمال ژاپن قرار گرفته، منطقه‌ای است که منابع طبیعی زیادی را در محدوده خود جای داده است و به این ویژگی مشهور است که به همه پارک‌های ملی جهان شباهت دارد. هوکایدو در هر چهار فصل سال به سبب طبیعت کم‌نظیر تابستانی و امکان ورزش‌های زمستانی بسیار گردشگرپذیر است. پارک ملی دیستسوزان، شبه جزیره شیرتوکو، تالاب کوشیرو، پارک ملی شیکوتسو تویا با کوه آتشفشانی و دریاچه، چشمه‌های آب گرم متعددی همچون نوبوریبستو که به سبب مواد معدنی و طبیعت خارق‌العاده از پرطرفدارترین بخش‌های هوکایدو به شمار می‌رود، چشمه‌های جوزان کی و سون کیو که حمام آب گرم نیز دارند و می‌توانند یک سفر متفاوت و لذت‌بخش را برای مسافران هوکایدو رقم بزنند. استخر آبی بی‌ای نیز یک دریاچه بسیار معروف در این منطقه است که شهرتش را از رنگ آبی خالص خود می‌گیرد.

در هوکایدو علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، فستیوال‌های فراوانی نیز برگزار می‌شوند. مهم‌ترین این فستیوال‌ها، جشنواره برفی مومبتسو است که افراد بسیاری از سراسر جهان گرد هم می‌آیند و مجسمه‌های یخی می‌سازند. این جشنواره معروفترین جشنواره برفی و یخی دنیا است و در ماه فوریه هرسال برگزار می‌شود.  

همچنین پیست اسکی فورانو که به برف‌های پودری شهره است یکی از پیست‌های معروف اسکی در ژاپن و حتی در دنیا به شمار می‌آید.

 

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*