با بهترین موزه‌های برزیل آشنا شوید

برزیل به‌عنوان بزرگ‌ترین کشور امریکای جنوبی تاریخ اجتماعی پیچیده‌ای دارد. از استعمار توسط پرتغالی‌ها تا سر رسیدن میراث آفریقایی از دهه‌ها برده‌داری؛ تنوع غنی این ملت از طریق موزه‌ها و گالری‌های هنری متعددی که گذشته و اکنون برزیل را حفظ کرده‌اند، به تصویر کشیده شده است. در اینجا فهرستی از بهترین موزه‌های برزیل وجود دارد.

 برای خرید بلیط ارزان هواپیما از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

موزه‌ی فردا

موزه‌ی فردا از زمان افتتاحش پیش از المپیک تابستانی 2016 تبدیل به اصلی‌ترین جذابیت ریو دژانی رو شده است. ظاهر عجیب و متفاوت این ساختمان که توسط معمار مشهور اسپانیایی، سانتیاگو کالا تراوا طراحی‌شده، نمادی از پراست مائوا Praça Mauá که به‌تازگی بازسازی‌شده، است. موزه‌ی فردا به‌عنوان موزه‌ی علم، مسائل تغییرات اقلیمی را مدنظر دارد و سناریوهای آینده‌ی سیاره‌ی ما را بنا به اشارات اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی ترسیم می‌کند. نمایشگاه‌هایی که در این موزه برگزار می‌شود و تمرکز موزه بر تصاویر پر جنب‌وجوش، باعث می‌شود این موزه تبدیل به یک دیدنی جذاب و سرگرم‌کننده بشود.

 

موزه‌ی اسکار نیمایی Oscar Niemeyer موزه

اسکار نیمایی مشهورترین معمار برزیل است. هرچند اغلب آثار این معمار در برازیلیا قرار دارد، اما خود موزه در کوریتیبا Curitiba در جنوب برزیل قرار دارد. خود نیمایی این موزه را طراحی کرده و سبک مدرنیستی‌اش را با طراحی خاص خود در این موزه به نمایش گذاشته است. در این موزه علاوه بر نمایشگاه دائمی بهترین آثار نیمایی، مجموعه‌ای از نمایشگاه‌ها وجود دارد که آثار هنرمندان برزیلی و بین‌المللی را به نمایش می‌گذارد.

 

موزه‌ی هنر زائو پائولو موزه of Art of Sao Paulo (MASP)

این ساختمان که در منطقه‌ی تجاری مشهور زائو پائولو، یعنی خیابان پائولیستا Avenida Paulista قرار دارد، برای متفاوت شدن از محیط اطرافش مشکلی ندارد. ساختار جعبه مانند، بزرگ و قرمز این موزه روی دو ستون بزرگ قرار دارد و نمونه‌ای بارز از معماری مدرنیستی محسوب می‌شود. این موزه در سال 1968 توسط لینا بوباردی طراحی و ساخته شد. در این موزه‌ی خاص، مهم‌ترین مجموعه‌ی هنر غربی در امریکای جنوبی قرار دارد.

 

موزه‌ی فصاحت Oratory موزه

در این موزه که در منطقه‌ی تاریخی اورو پرتو Ouro Pretoی زیبا قرار دارد، مجموعه‌ای از اشیای کاتولیک متعلق به قرون دوازدهم تا هفدهم قرار دارند. این موزه که در یک‌خانه‌ی تاریخی سه‌طبقه است تماماً به آثار هنری مذهبی اختصاص دارد. البته حتی کسانی که علاقه‌ای به مذهب ندارند نیز از فوق‌العاده بودن سطح دقت و جزئیاتی که در خلق هرکدام از این اشیا به‌کاررفته، لذت می‌برند.

 

Pinacoteca do Estado de Sao Paulo

این موزه که در 1905 تأسیس شد، قدیمی‌ترین موزه‌ی زائو پائولو و یکی از مهم‌ترین موزه‌های برزیل است. این موزه در یک ساختمان تاریخی قرار دارد و توسط راموس دازودو و دومیزیانو روسی طراحی‌شده است. بعد از بازسازی این ساختمان در دهه 1990 توسط پائولو مندس دا روشا، موزه تبدیل به یک مرکز فرهنگی پویا شده که رویدادهای فرهنگی مختلف و هم‌چنین برخی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های هنر برزیل در آن برگزار می‌شود. در این موزه‌ یکی از بزرگ‌ترین مجموعه تابلوهای نقاشی قرن نوزدهم برزیل و هم‌چنین مجموعه‌ای بزرگ از هنر مدرنیستی قرار دارد.

 

موزه‌ی هنر مقدس موزه of Sacred Art

موزه‌ی هنر مقدس در شهر تاریخی سالوادور قرار دارد. این گالری هنری در ساختمان یک صومعه‌ی سابق به نام سانتا ترسا آویلا Santa Teresa of Avila بنا شده است. این موزه برای حفظ و محافظت از هنر مقدس لوسو-برزیلی ساخته‌شده. امروزه در این بنا اشیایی از جنس عاج، طلا و نقره، و البته مجموعه‌ای از نقاشی‌های قرن هجدهمی وجود دارد که پویایی سالوادور را بارنگ‌های درخشان و اشکال جذاب نشان می‌دهد.

 

اینهوتیم Inhotim

اینهوتیم که یکی از مشهورترین و جذاب‌ترین گالری‌های هنری برزیل است، در شصت کیلومتری بلو هوریزونته Belo Horizonte قرار دارد. موسس این موزه، برناردو پاز زمین این مجموعه را در دهه‌ی 1980 و زمانی که مناظر طبیعی آن توسط سازنده‌ها مورد تهدید بود، خریداری و از آن به‌عنوان مزرعه‌ی خود استفاده کرد. او به طراح برزیلی، روبر وتو بورله مارکس سفارش داد تا این زمین را تبدیل به یک باغ گیاه‌شناسی کند و بعدازآن برخی از بهترین هنرمندان جهان، آثار هنری خود را در این زمین قراردادند. امروزه بیش از 500 شی هنری در این موزه قرار دارد که پاویلیون سونیک ساخته‌ی داگ آیتکن یکی از نمونه‌های بارز آن است.

 

موزه‌ی هنر بلم Art موزه of Belem (MABE)

موزه‌ی هنر بلم در کاخ آنتونیو لموس Palacio Antonio Lemos که به‌عنوان کاخ آبی نیز شناخته می‌شود، بنا شده است. این ساختمان بین سال‌های 1868 تا 1883 ساخته‌شده و به خاطر فضای داخلی نئوکلاسیک جذاب، مبلمان عتیقه و فضای داخلی دکوراتیوش شهرت دارد که بازتابی است از دوران شکوفایی صنعت کائوچو در برزیل. موزه‌ی هنر بلم دربرگیرنده‌ی مجموعه‌ای از آثار هنری مهم، ازجمله 1000 تابلوی نقاشی، مجسمه، طراحی، چاپ، کتاب و عکس می‌شود.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*