برای پرواز داخلی به چه مدارکی نیاز داریم؟

مدارک لازم پرواز داخلی

ناقص بودن مدارک یکی از دلایلی است که مانع سوار شدن شما به هواپیما خواهد شد. بهترین کار این است که فهرست مدارک لازم برای پرواز داخلی را از قبل بدانید و آن را پیش از بستن چمدان‌هایتان آماده کنید. سفر با هواپیما در بسیاری از مقاصد داخلی بهترین گزینه است. البته یک سری از کارهایی که باید قبل از خرید اینترنتی بلیط هواپیما و پرواز به مقصد انجام بدهید بین پروازهای داخلی و خارجی مشترک است.

اگر شما هم هواپیما را برای مسافرت‌ داخلی خودتان انتخاب کرده‌اید، برای سفری راحت‌تر نیاز دارید بلیط هواپیما را هم سریعتر خریداری کنید، تا لذت یک سفر شیرین برای همیشه در خاطرتان بماند. خرید بلیط هواپیما دل مشغولی بیشتر مسافرانی است که طرفدار سفر با هواپیما هستند. برای اینکه بتوانید این دل‌مشغولی را برطرف کنید و با خیال آسوده فقط به فکر بستن کوله بار سفرتان باشید.

مدارک مهم: چک لیست سفر فلایتیو را دانلود کنید!

خرید بلیط اینترنتی

اولین قدم پس از انتخاب وسیله حمل‌ونقل، خرید بلیط است. کاری که در سال‌های اخیر با چند کلیک ساده از گوشی و لپ‌تاپ در حالی که روی کاناپه خانه یا محل‌کارتان هستید، به راحتی ممکن شده ست. برای اینکار می‌توانید به راحتی در بخش سفرهای داخلی فلایتیو تاریخ سفر را وارد کرده و بعد از جستجو به راحتی ایرلاین و کلاس سفری خود را انتخاب کرده و بلیط پرواز خود را بخرید.

مدارک لازم که نباید یادمان برود

در صورت خرید بلیط هواپیما آنلاین حتما کپی از بلیط خود یا فایل پی‌دی اف آن را در گوشی همراه خود داشته باشید. بلیط از مهمترین مدارکی است که باید حتما آن را هنگام پرواز باید با خود داشته باشید.

روی بلیط شما نوشته شده که باید به کدام گیت پرواز در چه فرودگاهی بروید. زمان پرواز نیز روی بلیط نوشته شده است. همچنین در بخش توضیحات بلیط می توانید بیشتر راجع به قوانین قبل از پرواز و بلیط خود بخوانید.

کارت شناسایی خود را فراموش نکنید

کارت‌ملی و شناسنامه را اگر به هر دلیلی فراموش کنید، امکان پرواز بدون این دو مدرک نخواهید داشت. در حالی که در پروازهای خارجی مدرک شناسایی ممکن پاسپورت شما است.

با داشتن این دو، هویت شما به درستی بررسی می‌شود؛ سپس به شما کارت پرواز داده می‌شود که آن را باید در همه مراحل به همراه بلیط هوایپما با خود داشته باشید. هنگام ورود به سالن انتظار کارت پرواز شما بررسی می‌شود. سوار هواپیما که می‌شوید، مهماندار راهروی ورودی، کارت سوار شدن به هواپیما شما نصف می‌کند.

پس از آن هم باید نیمه کارت هواپیما را به مهمانداری که برای خوش‌آمدگویی شما جلوی در هواپیما ایستاده است، نشان دهید. بنابراین مراقب تمام مدارک خود در طول سوار شدن به هواپیما باشید.

بار مجاز هواپیما را بشناسید

بازرسی چمدان هم یکی از مراحلی است که در هر دو پرواز داخلی و خارجی مشترک است. بهتر است که وسایل فلزی، ساعت، کمربند را در کیف دستی خود قرار بدهید زیرا که جزء وسایل غیرمجاز به شمار می‌آید.

به یاد داشته باشید، در صورتی که چمدانی همراه خود ندارید، می‌توانید تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز مدارک خود را به صورت اینترنتی چک کنید و با پرینت کارت پرواز به گیت پرواز مراجعه کنید.

اگر هم که به‌صورت اینترنتی مدارک خود را چک نکرده باشید، می‌توانید از باجه‌های خودکار داخل فرودگاه استفاده کنید، فقط ممکن است مدت زیادی را در صف‌های طولانی بگذارنید.

در بعضی از فرودگاه‌ها که کیفیت ایرلاین های ایران در آنها لحاظ شده برای تسریع کنترل امنیت، به مسافرانی که پروازهای زیادی دارند و نام‌شان قبلاً ثبت شده(pre-registered) یا گاهی مسافرانی که پول اضافه‌تری برای این‌کار پرداخته‌اند، خدمات کنترل امنیت سریع ارائه می‌شود.

پیشنهاد مجله فلایتیو: وسایل ممنوعه در پرواز را بشناسید

بلیط هواپیما اینترنتی را از فلایتیو تهیه کنید

فلایتیو راحت‌ترین روش خرید بلیط هواپیما است. با سریع‌ترین جست‌وجوگر از متنوع‌ترین ساعات پروازی و قیمت مطلع می‌شوید، هم‌چنین از پشتیبانی حین سفر به‌صورت شبانه‌روزی در خارج و داخل کشور بهره‌مند می‌گردید. فلایتیو هم‌چنین بهترین قیمت بلیط را تضمین می‌کند. برای کنسل‌کردن بلیط یک یا چند نفر از مسافران پرواز خارجی یا داخلی باید از طریق حساب کاربری فلایتیو، روی دکمه‌ی جزئیات بلیط و پرواز کلیک کنید و دکمه‌ی استرداد را بزنید. در برخی موارد استرداد بدون جریمه انجام می‌شود.

برای رزرو: خرید بلیط چارتر از فلایتیو

برای رهایی از استرس سوار شدن به هواپیما سعی کنید که به موقع و حداقل یک ساعت قبل از پروازهای داخلی و حداقل ۲ تا ۳ ساعت قبل از پروازهای خارجی در فرودگاه حاضر باشید.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*