قطارهایی که از زیباترین مسیرهای ریلی دنیا عبور می‌کنند

درحالی‌که ممکن است یک هواپیما شما را سریع‌تر به مقصد برساند، هیچ‌چیزی توان رقابت با یک مسیر ریلی زیبا و تماشای مناظر حیرت‌انگیز از درون قطار را ندارد. فلایتیو به همین منظور به سراغ برخی از قطارهایی رفته است که از زیباترین مسیرهای ریلی دنیا عبور می‌کنند.برای خرید بلیط قطار از فلایتیو کلیک کنید.

قطار Rocky Mountaineer’s First Passage | کانادا

قطار Rocky Mountaineer’s First Passage از یکی از زیباترین مناطق کانادا از میان طبیعت حیرت‌انگیز جنوب بریتیش کلمبیا و بین ونکوور و بانف عبور می‌کند. مسافران به هنگام سوار شدن به این قطار، شهر ساحلی ونکوور را پشت سر گذاشته و با مناظر حیرت‌انگیزی نظیر آب‌های خروشان دره فریزر و دروازه جهنم و مسیرهای پرشیب اطراف رودخانه تامپسون روبرو می‌شوند. آن‌ها می‌توانند یک شب را در شهر کاملوپس اقامت کرده و فردای آن به سمت قله‌های برفی راکی راه بیفتند.

قطار Glacier Express | سوئیس

قطار Glacier Express دو منطقه کوهستانی زیبا در سوئیس بین زرمات و سنت موریتز را به یکدیگر متصل کرده و تجربه‌ای لذت‌بخش از مناطق کوه‌های آلپ را پدید آورده است. سفر از زرمات به‌طرف شرق، مسیری یک‌روزه با ۹۱ تونل و ۲۹۱ پل را در برگرفته و از دشت‌های جنوبی سوئیس، دریاچه‌های بکر و دهکده‌های خارق‌العاده عبور می‌کند. جاذبه سفر با این قطار، عبور از ارتفاع ۲ هزار متری مسیر است. دیگر جاذبه این مسیر، وجود یک سازه شگفت‌انگیز با ۶ طاق به ارتفاع ۶۰ متر است.

قطار TranzAlpine | نیوزیلند

تمام مسیر قطار TranzAlpine از یکی از زیباترین چشم‌اندازهای نیوزیلند عبور می‌کند. حرکت قطار از کریست‌چرچ آغاز شده و به‌طرف شمال غرب و زمین‌های حاصلخیز دشت کانتربوری و رودخانه ویماکریری ادامه دارد. سپس قطار به‌طرف بالای کوه‌ها رفته و از یک پل باشکوه عبور می‌کند. قطار پس از عبور از کوه‌های باشکوه و پوشیده از برف پارک ملی Arthur’s Pass، راه خود را به‌طرف جنگل‌های بارانی و نیمه گرمسیری ساحل غربی ادامه می‌دهد. درنهایت قطار به مقصد می‌رسد؛ یک معدن طلای تاریخی در شهر گرِیموث.

قطار West Highland Line | گلاسکو به سمت مالیگ | اسکاتلند

قطار West Highland Line روشی بسیار خوب برای تجربه طبیعت وحشی و سواحل غربی اسکاتلند بوده و مسافران را از میان برخی از متنوع‌ترین چشم‌اندازهای کشور عبور می‌دهد. وقتی‌که قطار شهر گلاسکو را ترک می‌کند، چشم‌انداز شهری به‌سرعت جای خود را به کوهستان‌های سرسبز و دریاچه‌ها می‌دهد. قطار با حرکت به‌طرف شمال، از طبیعت دورافتاده رانوچ مور عبور کرده و سپس به اطراف کوه بن نویس و قلعه ویلیام می‌رسد. قطار با تغییر مسیر و حرکت به سمت غرب، از پل دره‌ای گلنفینان (یکی از لوکیشن‌های فیلم هری پاتر) عبور کرده و درنهایت به بندر شلوغ مالیگ می‌رسد.

پیشنهاد مجله فلایتیو:

قطار The Ghan | استرالیا

منطقه اوت‌بک در استرالیا، خانه برخی از شگفت‌انگیزترین مناظر این سیاره بوده و قطار The Ghan به مسافران فرصت تجربه این چشم‌انداز شگرف در محیطی کاملا لوکس را می‌دهد. قطار The Ghan از داروین در شمال کشور حرکت کرده و با طی کردن مسیری ۳۲۰۰ کیلومتری، به سمت آدلاید می‌رود. قطار مسافران را از ساحل گرمسیری و سرسبز منطقه شمال و لابه‌لای صخره‌های قرمزرنگ رشته‌کوه مک‌دانل عبور داده و به دشت‌های حاصلخیز جنوب استرالیا می‌رساند. سفر با این قطار همچنین به مسافران امکان قایق‌سواری در تنگه نیتمیلوک و سفر به شهر بیابانی آلیس اسپرینگز را نیز می‌دهد.

مسیر ریلی Trans-Siberian | روسیه

مسیر ریلی Trans-Siberian به طول ۹۳۰۰ کیلومتر، در میان طولانی‌ترین خطوط ریلی دنیا قرار دارد. این مسیر از ایستگاه غربی مسکو آغاز شده و از کوه‌های اورال و جنگل‌های انبوه منطقه سیبری عبور می‌کند. مسیر تقریبا تمام عرض روسیه را پوشش داده و پایتخت را به شرق کشور و شهر ولادیوُستوک متصل می‌کند. سفر در این مسیر ۸ روز به طول انجامیده و مسافران با چشم‌اندازهای زیبایی چون پل هزار متری بر روی رودخانه اُوب در نُووسیبریسک (سومین شهر بزرگ روسیه) و آب‌های آبی دریاچه بایکال (بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین دنیا) روبرو می‌شوند.

مسیر ریلی The Flåm | نروژ

عبور از مسیر ریلی The Flåm تنها یک ساعت به طول انجامیده و شاید نتوان اسم آن را یک سفر خارق‌العاده گذاشت، اما این مسیر در زمره دیدنی‌ترین‌ها قرار دارد. درواقع، مسیر ریلی Flåm یکی از برترین جاذبه‌های کشور نروژ بوده و مرتبا به‌عنوان یکی از زیباترین مسیرهای ریلی دنیا مورد تحسین قرار می‌گیرد. این مسیر ریلی یکی از پرشیب‌ترین خطوط ریلی اروپا بوده و از نقطه شروع آن در روستای کوچک Flåm به ارتفاع ۸۶۰ متری می‌رسد. قطارها در این مسیر از دره‌های تنگ، آبشارهای خروشان و قله‌های سر به فلک کشیده عبور کرده و به ایستگاه میردال (Myrdal) در بالای کوه می‌رسند. مسیر ریلی Flåm در تابستان بسیار زیبا بوده و در ماه‌های سردتر سال و زمانی که پوششی از برف این منطقه را به یک سرزمین عجایب زمستانی تبدیل می‌کند، رؤیایی‌تر می‌شود.

قطار Rovos Rail’s Namibia Safari | آفریقای جنوبی

قطار لوکس Rovos Rail مسیری به طول ۳۲۰۰ کیلومتر را از میان برخی از خارق‌العاده‌ترین مناظر منطقه جنوب قاره آفریقا پشت سر می‌گذارد. قطار از شهر پرتوریا در آفریقای جنوبی حرکت کرده و در مسیر خود مسافران را به کیمبرلی می‌رساند. این شهر در گذشته و در دوران بالا گرفتن تب الماس بسیار پررونق بود و حالا نیز خانه یکی از بزرگ‌ترین معادن روباز دنیا است. قطار سپس به چشم‌انداز زیبای کیپ شمالی و دره Fish River می‌رسد. وقتی‌که قطار به‌طرف صحرای کالاهاری حرکت می‌کند، به پایتخت پرشور نامیبیا رسیده و درنهایت راه خود به‌طرف صحرای نامیب و مقصد نهایی در سواکوپموند را در پیش می‌گیرد. توقفگاه نهایی قطار، شهر هانزا در امتداد ساحل نامیبیا است.

همچنین مطالعه کنید:

قطار Belmond Hiram Bingham | پرو

قطار لوکس Belmond Hiram Bingham شما را به دیدار برخی از رمانتیک‌ترین جاذبه‌های کشور پرو برده و درنهایت با قلعه شگفت‌انگیز ماچو پیچو آشنا می‌کند. این مسیر از پایتخت باستانی کشور، کوسکو، آغاز شده و قطار با عبور از دره مقدس اینکاها، شما را به دیدار رود پرپیچ‌وخم اروبامبا می‌برد. قطار همچنین از روستای کوچک اولانتایتامبو نیز عبور می‌کند. مقصد نهایی قطار، جواهر واقعی پرو یعنی ماچو پیچو است. این مکان باستانی شگفت‌انگیز در گذشته قلعه قوم اینکاها بوده و حالا یک محوطه ثبت‌شده در فهرست میراث جهانی یونسکو در ارتفاعات کوه‌های آند است.

قطار ,lden Eagle Danube Express | اروپای مرکزی و ترانسیلوانیا

قطار ,lden Eagle Danube Express در سفری ۱۴ روزه، مسیر ۳۲۰۰ کیلومتری میان استانبول تا پراگ، در اروپای مرکزی و منطقه ترانسیلوانیا، را می‌پیماید. این قطار از ۸ کشور تماشایی عبور کرده و بهترین راه برای دیدار از اروپا و توقف در برخی از زیباترین شهرهای این قاره است. قطار از استانبول شروع به حرکت کرده و به‌طرف کوه‌های کارپات در شمال می‌رود و سپس به ترانسیلوانیا و قلعه بران، موسوم به قلعه دراکولا، می‌رسد. این مسیر سپس به‌طرف مجارستان، اسلواکی، اتریش و لهستان ادامه داشته و درنهایت به شهر زیبای پراگ ختم می‌شود.

مسیر ریلی Duran, & Silverton Narrow Gauge | کلرادوی آمریکا

مسیر ریلی Duran, & Silverton Narrow Gauge یک سفر عالی برای عاشقان تاریخ بوده و از سال ۱۸۸۲ تا به امروز در حال فعالیت است. این مسیر در ابتدا به‌عنوان روشی برای جابجایی طلا و نقره از کوه‌های سن خوان در کلرادو ساخته شد. حالا امروز از این خط ریلی برای جابجایی مسافران و لذت بردن از سفری خارق‌العاده با یک قطار زغالی استفاده می‌شود. طول این مسیر ۷۳ کیلومتر بوده و با عبور از کنار رودخانه آنیماس، راه پرپیچ‌وخم بیابان‌های دورافتاده و دره‌های زیبای جنگل ملی سن خوان در کلرادو را می‌پیماید. به‌علاوه، مسافران در این مسیر با طبیعت وحشی منطقه نظیر خرس‌های سیاه، گوزن‌ها و شیرهای کوهی روبرو می‌شوند.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*