هر آنچه که باید درباره خرید اینترنتی بلیط قطار بدانید!

اگر برای سفر به دنبال راهی ارزان و راحت هستید که در عین حال استرسی هم برایتان نداشته باشد، بدون شک قطار بهترین گزینه پیش روی شماست. در سفر با قطار نه لازم است مثل سفر با هواپیما نگران محدودیت‌های بار در فرودگاه باشید، نه نگران تأخیر یا حتی سقوط هواپیما و نقص فنی و فرود اضطراری! برای خرید بلیط قطار از سایت فلایتیو کلیک کنید.

برای صرفه جویی در وقت و انتخاب مناسب ترین قطار، بهترین راه این است که راحت و آسوده پشت کامپیوتر خود بنشینید یا از گوشی موبایل و تبلت استفاده کنید و با خرید اینترنتی بلیط قطار از فلایتیو برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

اما برای خرید اینترنتی بلیط قطار باید به چه نکاتی توجه کنید؟ آیا هر قطاری برای سفر شما مناسب است؟ آیا با انتخاب قطار مناسب می توانید زودتر به مقصد برسید؟ آیا لازم است وعده غذایی همراه خود داشته باشید؟

برای پاسخ به این سؤالات بهتر است اول این مطلب را بخوانید و بعد برای خرید اینترنتی بلیط قطار اقدام کنید.

نوع قطار

اولین و مهم ترین مرحله در خرید اینترنتی بلیط قطار، انتخاب نوع قطار است. اگر در این مرحله دقت و توجه کافی نداشته باشید ممکن است از همان ابتدای سفر با دیدن شرایط قطار توی ذوقتان بخورد و نا امید شوید.

در حال حاضر در خطوط ریلی ایران 19 نوع قطار وجود دارد که هریک بر اساس سرعت، امکانات و سرویس دهی، قیمت متفاوتی دارند.

پیشنهاد ما این است که در خرید اینترنتی بلیط قطار، نوع قطار را برحسب شرایط و اولویت هایتان انتخاب کنید. مثلا اگر به صورت گروهی یا خانواگی سفر می کنید، قطارهای کوپه ای نسبت به قطارهای سالنی انتخاب بهتری هستند. چون در این صورت فضای خصوصی کوچکی در اختیار دارید و لازم نیست نگران سر و صدا و ایجاد مزاحمت برای دیگران باشید. اما اگر تنها سفر می کنید بهتر است قطارهای سالنی را انتخاب کنید تا نگران هم کوپه ای شدن با غریبه ها نباشید.

نکته مهم دیگری که در خرید اینترنتی بلیط قطار اهمیت زیادی دارد درجه و نوع قطار است. قطارهای لوکس، معمولی، درجه یک و درجه دو، هرکدام امکانات متفاوتی دارند که بسته به بودجه و طولانی یا کوتاه بودن مسیر می توانید از بین آنها گزینه دلخواهتان را انتخاب کنید.

تعداد نفرات

حواستان باشد در برنامه ریزی برای سفر با قطار تعداد نفرات نقش مهمی در خرید بلیط دارد.

هنگام خرید اینترنتی بلیط قطار، سیستم به شما قطارهای 4 کوپه و 6 کوپه را پیشنهاد می دهد که در صورت کمتر بودن تعداد نفرات از صندلی های کوپه می توانید کوپه را به صورت دربست خریداری کنید. اما از آنجایی که این کار هزینه بالایی بر دوش شما می گذارد پیشنهاد می کنیم سفر را به گونه ای برنامه ریزی کنید که تعداد نفراتتان متناسب با تعداد صندلی های کوپه قطار باشد.

اکثر قطارهای لوکس مانند سبز، سیمرغ، پلور، دلیجان و … دارای کوپه های 4 نفره هستند.

پیشنهاد مجله فلایتیو:

پذیرایی

پذیرایی شام در قطارهای لوکس عموما به صورت انتخابی است. یعنی در صورت درخواست مسافر، بليط همراه با پذيرايی صادر می شود و هزینه آن به قیمت بلیط اضافه می شود. (این گزینه در خرید اینترنتی بلیط قطار موجود است)

در واگن های درجه يك لوكس آلمان شرقي (طوس يا خيام ) پذيرايي شام به صورت يك بسته غذاي سبك كنسروی روی بليط به مسافران عرضه می شود.

در صورتی که قطارهایی جز سبز، سیمرغ، پلور و دلیجان را برای سفر انتخاب کردید، وعده غذایی خود را فراموش نکنید.

زمان طی مسیر از مبدأ تا مقصد

از آنجایی که سرعت هر قطار بسته به نوع آن متفاوت است، در صورت پرداخت هزینه بیشتر می توانید زودتر به مقصد برسید.

مثلا در خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد، 4 الی 6 قطار متفاوت به شما پیشنهاد می شود که میزان در راه بودن آن ها از 12 تا 7 ساعت و نیم متغیر است.

هنگام خرید اینترنتی بلیط قطار به این نکته توجه کنید که معمولا قطارهای سالنی با سرعت بیشتری نسبت به قطارهای کوپه ای حرکت می کنند و میزان کمتری در راه هستند.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*