چرا باید در فصل پاییز به ایتالیا سفر کرد؟

درحالی‌که بهترین زمان در سال برای سفر به ایتالیا فصل تابستان است، فلایتیو به سراغ دلایلی رفته که ثابت می‌کند می‌توان در فصل پاییز سفری راحت‌تر و ارزان‌تر به ایتالیا داشت. قیمت‌های ارزان هتل‌ها و هواپیماها و خلوت‌تر بودن شهرها، تنها بخشی از دلایل انتخاب فصل پاییز برای سفر به ایتالیا هستند. ما در این مقاله به‌طور کامل به این موضوع خواهیم پرداخت.

برای خرید بلیط هواپیما ارزان به فلایتیو مراجعه کنید.

گرمای تابستان برطرف شده است

گرما در ماه‌های تابستان در مقاصد اصلی گردشگری ایتالیا نظیر رم، فلورانس و ونیز می‌تواند غیرقابل‌تحمل باشد. هیچ دلیلی ندارد تا این گرما را تحمل کنید. تنها کافی است تا برنامه سفر خود را به ماه‌های پاییز موکول کرده و علاوه بر کاهش دمای هوا، به‌مانند تابستان، از تمامی مزایای سفر بهره‌مند شوید.

قیمت هتل‌های ارزان‌تر است

ماه اوت زمان سفرهای سالانه در ایتالیا است و قیمت اجاره هتل‌ها به بالاترین سطح ممکن می‌رسد. با فرارسیدن فصل پاییز و رفتن بچه‌ها به مدرسه، قیمت‌ها شدیدا افت می‌کند؛ بنابراین فصل پاییز زمان مناسبی برای سفر به ایتالیا است.

روزهای بارانی

یک مه کوچک به همراه نم‌نم باران، می‌تواند پدیده‌ای جذاب باشد. در این زمان، می‌توان برای پناه بردن از باران پاییزی به موزه‌ها و کلیساهای شهر رفت. ایتالیا پر از گالری‌های بزرگ نظیر موزه‌های واتیکان یا گالری اوفیتزی است. به‌علاوه گالری بورگزه نیز می‌تواند مکان جذاب دیگری برای دیدار در یک روز بارانی در ایتالیا باشد.

چشمه‌های آب گرم

روستاهای بیرون رم و فلورانس پر از چشمه‌های آب گرم طبیعی است که برای قرن‌ها از سوی مردم به خاطر خواص درمانی مورد استقبال قرار گرفته‌اند. صبح یک روز را به شنا در این آب‌های جوشان پر از سولفور و البته کمی بدبو اختصاص دهید. منطقه توسکانی نیز دارای چشمه‌های آب گرم بوده، اما دمای آن‌ها کمی ملایم‌تر است.

سواحل خلوت

می‌توان در فصل پاییز به اقامتگاه‌های ساحلی در منطقه جنوب ایتالیا رفت و هیچ اثری از شلوغی ماه اوت را مشاهده نکرد. این سواحل در اوایل ماه سپتامبر کمی طوفانی هستند، اما این ناآرامی‌ها عمر چندانی ندارند. دمای آب نیز در این فصل همچنان گرم بوده و مناسب یک آب‌تنی در وسط روز است.

روغن زیتون

یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت خوراکی در ایتالیا، روغن زیتون است. روغن زیتون مصارف فراوانی در آشپزی ایتالیایی داشته و فصل برداشت زیتون از مزارع این کشور در اواخر پاییز و قبل از شروع سرمای زمستان است.

قارچ‌های پورسینی

با فرارسیدن اولین شب‌های سرد فصل پاییز در ییلاقات ایتالیا، بسته‌های قارچ‌های پورسینی (Porcini) در بازارها و پشت ویترین رستوران‌های ایتالیایی پدیدار می‌شوند. از این قارچ‌ها با طعم گوشت در سس پاستا و ریزوتو استفاده می‌شود. این قارچ‌ها همچنین همراه با روغن زیتون بسیار لذیذ هستند.

ترافل

یکی دیگر از خوراکی‌های لذیذ ایتالیایی در فصل سرما ترافل است. اومبریا، امیلیا رومانیا، توسکانی، لاتزیو، آبروزو و مولیز، مراکز تهیه ترافل در ایتالیا هستند. ترافل‌های سیاه‌رنگ کمی ارزان‌تر از ترافل‌های سفیدرنگ هستند و طعم آن‌ها تندتر است. ترافل‌های سفید به‌مراتب گران‌تر بوده و طعم و عطر خاصی دارند.

کنگر فرنگی

ایتالیایی‌ها از تغییر فصل‌ها با کنگر فرنگی استقبال می‌کنند. کنگر فرنگی‌ها به دو روش سرو می‌شوند؛ در روش اول کنگر فرنگی‌ها برش خورده و با روغن زیتون و نعناع طبخ می‌شوند؛ در روش دوم نیز کنگر فرنگی سرخ شده تا به رنگ طلایی درآید.

شاه‌بلوط

اواخر فصل پاییز زمان برداشت شاه‌بلوط است. به هنگام برداشت شاه‌بلوط، در شهرهای کوچک اطراف رم فستیوالی به نام ساگراس برگزار می‌شود. بستنی شاه‌بلوط می‌تواند یک خوراکی جذاب برای عاشقان غذا در این فصل باشد.

نان انگور

تخصص منطقه توسکانی تهیه نان‌های ترش و شیرین از انگور است. در فصل پاییز خمیر نان‌های فوکاچیا با انگورهای رسیده و بنفش پر شده و پس از پخته شدن بر روی آن‌ها روغن زیتون تازه ریخته می‌شود.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*