با سخت‌ترین کشورهای دنیا برای سفر آشنا شوید

همه کشورهای دنیا نگاه یکسانی به مقوله توریسم و گردشگری ندارند. برخی از دولت‌ها مراحل دریافت ویزا را به‌قدری دشوار می‌کنند که تنها گرفتن آن از سوی مسافران جان‌سخت امکان‌پذیر است. به همین منظور فلایتیو نگاهی به برخی از سخت‌ترین کشورهای دنیا از جنبه‌های مختلف گردشگری در سراسر دنیا انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیمای ارزان به فلایتیو مراجعه کنید.

کره شمالی

مرموزترین کشور دنیا در سال ۲۰۱۶ تنها به ۱۰۰ هزار گردشگر خارجی خوشامد گفته و شماری از آن‌ها را به خاطر تخلف علیه دولت مرکزی اخراج کرده است. شما نمی‌توانید در کره شمالی آزادانه مسافرت کنید و باید حتما با یک راهنما از یکی از سه شرکت مسافرتی در پیونگ‌یانگ به سفر بروید. شاید از شنیدن این حقیقت که گرفتن ویزای کره شمالی اصلا سخت نیست، شگفت‌زده شوید. بااین‌حال برنامه سفر شما به هنگام حضور در این کشور بسیار محدود خواهد بود.

بوتان

مردم تا قبل از سال ۱۹۷۴ قادر به دیدار از پادشاهی بوتان نبودند. کوهستان‌های تبت از شمال و جنگل‌های انبوه غرب بنگال از جنوب دسترسی به این کشور را بسیار سخت کرده بودند. امروزه دو خط هوایی به بوتان پرواز دارد و جاده‌ها نیز نسبت به گذشته به طرز شگفت‌انگیزی بهبود یافته‌اند. بااین‌حال، شما باید هزینه سفر خود را از قبل پرداخت کنید. این هزینه نه‌تنها شامل بلیت هواپیما، بلکه تمامی برنامه‌های سفر از طریق یک آژانس مسافرتی در بوتان نیز می‌شود.

کیریباتی

برای دستیابی به زیبایی بکر جمهوری کیریباتی، تنها باید از طریق مجموعه‌ای از پیوندها با دیگر جزایر دورافتاده پاسیفیک به آنجا سفر کرد. به گفته مسافران باتجربه، شما برای سفر به کیریباتی باید در ابتدا به یکی از شهرهای فیجی، هونولولو، بریسبین، مانیل یا تایپه رفته و سپس با هواپیماهای کوچک‌تر بین چندین جزیره جابجا شده و درنهایت به کیریباتی برسید. ورود به کیریباتی اصلا کار آسانی نیست، مگر اینکه شما شهروند یکی از ۶۰ کشوری باشید که مجاز به دریافت ویزای به ازای پرداخت پول باشند. در غیر این صورت شما باید برای دریافت یک ویزای توریستی از یکی از کنسولگری‌های اندک کیریباتی در سراسر دنیا اقدام کنید. برای مثال کنسولگری کیریباتی در بریتانیا در یک روستای کوچک در ولز قرار دارد!

نائورو

نام جزیره نائورو در چندین سال اخیر به خاطر وجود کمپ پناهندگان کشور استرالیا در آن، بسیار بر سر زبان‌ها افتاده است. تنها یک خط هوایی برای سفر به نائورو وجود دارد و سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های این کشور نیز تنها در ۱۰ کشور دنیا نظیر استرالیا، فیجی، تایوان و تایلند مستقر هستند.

ازبکستان

ازبکستان نیز به‌مانند روسیه و اکثر کشورهای عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق، برای ورود شما نیازمند دعوت‌نامه است. می‌توان این دعوت‌نامه را نیز از طریق هتل یا مجری تورهای گردشگری دریافت کرد، اما یک گام دیگر در فرآیند دریافت ویزا وجود دارد که بدون شک بسیاری از گردشگران را از سفر به این کشور منصرف می‌کند. شما باید دلیل اقامت بیش از سه روز خود را برای اداره محلی وزارت کشور ازبکستان توضیح دهید.

ترکمنستان

شما در هنگام اقامت خود در ترکمنستان نیازمند همراهی با یک راهنمای محلی هستند. درحالی‌که این امر زیاد هزینه‌بر نیست، اما می‌تواند هزینه‌ای غیرمنتظره و ناخوشایند برای هر مسافری باشد. بااین‌حال راه‌هایی برای دور زدن این قوانین وجود دارد؛ اگر با خودرو یا دوچرخه و از کشوری دیگر وارد ترکمنستان می‌شوید، می‌توانید برای دریافت حق عبور و مرور (ترانزیت) اقدام کنید و ازآنجایی‌که این روش کاملا در تضاد با قوانین توریستی است، می‌توان به‌موجب آن ویزا گرفت و بدون همراه رسمی در کشور گشت‌وگذار کرد. گفته می‌شود که در کشور عجیبی نظیر ترکمنستان داشتن یک همراه برای توضیح مسائل مختلف اصلا ایده بدی نیست.

سومالی

سومالی برای سال‌های زیادی است که درگیر جنگ داخلی بوده و دولت‌های بسیاری از کشورها نیز به شهروندان خود برای سفر به این کشور هشدار داده‌اند. سفارت سومالی در برخی از کشورها مستقر است، اما مسافران باتجربه توصیه می‌کنند که سفارت سومالی در ترکیه بهترین سفارت برای دریافت ویزا است.

لیبی

لیبی نیز به‌مانند سومالی در فهرست هشدار بسیاری از کشورها به شهروندان خود برای سفر قرار دارد، اما دیدار از این کشور غیرممکن نیست. هرچند اتباع ایرانی مجوز ورود به لیبی را ندارند. مرزهای زمینی لیبی با الجزایر، نیجر، سودان و چاد به روی شهروندان غیر آفریقایی بسته هستند، بنابراین مسافران تنها می‌توانند از مرز مصر وارد این کشور شوند. می‌توان با پرواز مستقیم و خط هوایی اِفریقیه از استانبول به تریپولی در لیبی سفر کرد یا با یک پرواز غیرمستقیم از تونس به این کشور رفت. بقایای برجای‌مانده از دوران روم باستان در این کشور (در ۱۳۰ کیلومتری شرق تریپولی) بسیار حیرت‌انگیز هستند.

گینه استوایی

گینه استوایی کشوری است که بسیاری از سفر به آن پرهیز می‌کنند. دلیل آن سرکوب‌های حکومتی و آمار وحشتناک نقض حقوق انسانی است. خصومت با شهروندان از سوی دولت به گردشگران نیز تعمیم داده شده و درنتیجه ورود به گینه استوایی بسیار دشوار است. البته شهروندان ایالات‌متحده می‌توانند بدون درخواست ویزا وارد این کشور شوند. وقتی‌که در این کشور حضور دارید، گشت‌وگذار در آن بسیار دشوار است و هتل‌ها نیز در مقایسه با کشورهای همسایه مبالغ هنگفتی را از شما طلب می‌کنند.

آنگولا

پروسه دریافت ویزای آنگولا ممکن است چندین هفته به طول بینجامد، درنتیجه بهتر است تا مدت‌زمان زیادی قبل از سفر اقدام برای درخواست ویزا کرد. برای گرفتن ویزای آنگولا نیاز به یک دعوت‌نامه رسمی و رسید پیش‌پرداخت هتل است. تمامی این پیش‌نیازها در حالی انجام می‌شوند که شما اصلا نمی‌دانید که آیا مجاز به ورود به این کشور می‌شوید یا خیر.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*