با قطارهای سیمرغ، طوس و سبز آشنا شوید

اولین و مهم ترین مرحله در خرید اینترنتی بلیط قطار، انتخاب نوع قطار است. اگر در این مرحله دقت و توجه کافی نداشته باشید ممکن است از همان ابتدای سفر با دیدن شرایط قطار توی ذوق‌تان بخورد و ناامید شوید.

در حال حاضر در خطوط ریلی ایران 19 نوع قطار وجود دارد که هریک بر اساس سرعت، امکانات و سرویس دهی، قیمت متفاوتی دارند.

پیشنهاد ما این است که هنگام خرید بلیط قطار، نوع قطار را برحسب شرایط و اولویت‌های‌تان انتخاب کنید.

قطارهای لوکس، معمولی، درجه یک و درجه دو، هرکدام امکانات متفاوتی دارند که بسته به بودجه و طولانی یا کوتاه بودن مسیر می توانید از بین آن‌ها گزینه دلخواه‌تان را انتخاب کنید.

ما در این مطلب امکانات و ویژگی های سه نوع قطار سیمرغ، طوس و سبز را به شما معرفی می کنیم تا هنگام انتخاب نوع قطار خود به مشکلی برنخورید.

قطار سیمرغ (درجه يك لوكس آلمان غربی)

اين واگن ها پس از بازسازي به سيمرغ تغییر نام پیدا کردند. در هر واگن ۸ كوپه ۴ نفره قرار دارد که در مجموع ظرفیت هر واگن آن ۳۲ نفر می شود.

اين قطارها دارای سيستم صوتی و تصويری هستند و در صورت تمایل مسافر پذيرايی شام به صورت انتخابي با دريافت هزينه اضافه روی بليط به مسافران عرضه می شود.

علاوه بر این، رستوران اين قطارها نیز با انواع نوشيدنی های گرم و سرد و تنقلات آماده پذیرایی از مسافران هستند.

مسیرهای این قطار: تهران ـ مشهد

پیشنهاد مجله فلایتیو:

قطار طوس یا خیام (واگن های درجه يك لوكس آلمان شرقی)

هر واگن این قطار از ۹ كوپه ۴ نفره تشکیل شده و در مجموع ۳۶ نفر ظرفيت دارد. این قطار ویژگی هایی همانند قطار سیمرغ دارد (رستوران، سیستم صوتی تصویری و …)، با این تفاوت که پذيرايی شام به صورت يك بسته غذای سبك كنسروی روی بليط به مسافرين عرضه می شود.

مسیرهای این قطار: تهران ـ تبریز و تهران ـ مشهد

قطار سبز (واگن های درجه يك لوكس اتريشی)

هر واگن این قطار دارای ۸ كوپه ۴ نفره و در مجموع ۳۲ نفر ظرفيت دارد. ویژگی های این قطار نیز مانند قطار سیمرغ است و پذيرايی شام در آن به صورت انتخابی، با دريافت هزينه اضافه روی بليط به مسافران عرضه می شود.

مسیرهای این قطار: تهران ـ تبریز و تهران ـ مشهد

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*