با جاذبه‌های گردشگری اطراف بندرعباس آشنا شویم

چشمه آبگرم گنو

شاید مهم‌ترین مرکز درمانی آبگرم در جنوب ایران گنو باشد. این منطقه علاوه‌بر مرکزی برای توریست سلامت، مکانی مناسب برای تفریح، طبیعتگردی و حتی پرنده‌نگری است. گنو در ۳۴ کیلومتری شمال شرق بندرعباس واقع شده. برای بلیط هواپیما بندرعباس کلیک کنید.

دره داماش، سیاهو

در هشتاد کیلومتری شمال بندرعباس روستای زیبای سخوران قرار دارد. دهانه دره در شمال این روستا واقع شده. رودخانه داماش در نهایت به خلیج فارس می‌ریزد و طراوت و تازگی‌اش شهر‌ها و روستاهایی که از آن می‌گذرد  را بیشتر و بیشتر می‌کند.

دهستان تازیان

این دهستان در ۳۵ کیلومتری شمال بندرعباس و در بخش مرکزی واقع شده. این دهستان به خودی خود ۱۸ روستا دارد و هر یک از این روستاها صاحب زیبایی و جذابیت‌های خاص خود هستند. بسیاری از مردم بندرعباس برای روزهای تعطیل و سفرهای یک روزه این دهستان را انتخاب می‌کنند.

غار خرسین

این غار یکی از معدود غارهای نمکی و دست نخورده در استان هرمزگان است. برای پیشروی در این غار باید با احتیاط کامل عمل کنید چون برخی از قسمتهای آن هنوز کشف نشده و ناشناخته است در ضمن بخشی از پوشش آن به دلیل بافت نمکین نا‌پایدار است و احتمال سقوط دارد.

روستای بخوان

این روستا یکی از روستاهای بکر و زیبای هرمزگان است که در شمال این استان واقع شده. کوه‌های کم پل، بستو و بنه‌خوان از کوه‌هایی هستند که روستای بخوان را احاطه کرده و زیبایی‌های این منطقه را چند برابر کرده‌اند.

روستای توتنگ

این روستا در شمال بخش سندرک بندر‌عباس واقع شده. از ویژگی‌های این روستا جمعتی بالغ بر ۶۰۰ نفر است که هر کدام از یک قوم و نژادند برای مثال اقوام گوناگونی از قبیل رئیس ، خان ، بلوچ ، بلوچ کاره و گلوم از ساکنان توتنگ هستند.

گنبد نمکی گچین

این گنبد در روستای گچین در ۵۰ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده. نمونه این گنبد‌ها در لارک و هرمز هم وجود دارد.

شما چه جاذبه‌های گردشگری اطراف بندرعباس می‌شناسید؟ به کدام‌یک سر زده‌اید و کدام‌یک را بیشتر از بقیه می‌پسندید؟ با ما درمیان بگذارید.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*