معرفی شرکت هواپیمایی فلای دبی (Flydubai)

شرکت هواپیمایی فلای دبی

با وجود اینکه فلای دبی از شرکت های هواپیمایی زیر مجموعه شرکت امارات نیست (تنها وجه اشتراک آنها این است که هر دو تحت مالکیت دولت مرکزی دبی هستند)، از پشتیبانی این ایرلاین در سال های نخست راه اندازی خود برخوردار بود. این ایرلاین هیچگاه قصد جذب مشتریان شرکت هواپیمایی امارات را نداشته و همواره سعی کردهاست بر مقصدهای تازه تمرکز کند تا امکان سفر هوایی ارزان قیمت را برای تمام مردم فراهم کند.

حادثه در شرکت هواپیمایی فلای دبی

19 ماه مارچ سال 2016، پرواز شماره 981 فلای دبی از دبی به سمت شهر روستوف آن دان در جنوب روسیه در حال پرواز بود که هنگام تلاش برای فرود، در نزدیکی فرودگاه سقوط کرد. این حادثه که علت آن خطای انسانی، نقص فنی و وضعیت بد آب و هوایی اعلام شد، منجر به کشته شدن تمام 62 سرنشین هواپیما شد. از این 62 نفر، 45 نفر از اتباع روسیه بودند.

 مقاصد

شرکت هواپیمایی فلای دبی به بیش از 90 مقصد در خاورمیانه و قاره های آفریقا، آسیا و اروپا پرواز دارد. سیاست این شرکت هواپیمایی پرواز به مقصدهایی است که شرکت های هواپیمایی کمی به آنها پرواز دارند. این شرکت هواپیمایی در هفته پروازهای منظمی از امارات متحده عربی به شهرهای تهران، لار، مشهد، شیراز، اصفهان، بندرعباس و اهواز دارد که بلیط های آن از طریق سایت فلایتیو، قابل مشاهده و خریداری است.

برای خرید و مشاهده به صفحه‌ی خرید بلیط هواپیما مراجعه کنید.

 قاره آفریقا

سودان، جیبوتی، سومالی لند، اتیوپی، سودان جنوبی، اوگاندا، رواندا، بوروندی و تانزانیا.

 قاره آسیا و اقیانوسیه

افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، تاجیکستان، قرقیزستان، هندوستان، سریلانکا، مالدیو، نپال و بنگلادش.

 قاره اروپا

ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، ترکیه، مقدونیه، رومانی، مولداوی، اوکراین، صربستان، بوسنی و هرزگوین، کرواسی، اسلوونی، اسلواکی، اتریش، جمهوری چک و روسیه.

خاورمیانه

لبنان، اردن، مصر، عراق، کویت، بحرین، قطر، عمان، یمن، عربستان و ایران.

ناوگان

در حال حاضر ناوگان شرکت هواپیمایی دبی فلای از 52 هواپیمای بوئینگ 737-800 تشکیل شده است. این شرکت هواپیمایی 8 فروندهواپیمای دیگر از همین نوع و 75 فروند بوئینگ 737MAX8نیز در دست سفارش دارد.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*