چرا پارک آبی استانبول طرفداران زیادی دارد؟

استانبول یکی از معروف‌ترین شهرهای گردشگری جهان است که دارای جاذبه‌های تفریحی و دیدنی فراوانی بوده و سالانه میزبان میلیون‌ها توریست از سراسر جهان است. یکی از این مراکز تفریحی که طرفداران زیادی دارد، پارک آبی استانبول است. هیجان بی‌نظیر این پارک‌ها و همچنین امکانات خوبی که در اختیار مراجعه کنندگان قرار می‌دهند، باعث شده است که اکثر مسافران به این شهر از این پارک‌ها نیز دیدن کنند. در این مطلب می‌خواهیم شما را با پارک‌های آبی استانبول و ویژگی‌های حیرت انگیز آن‌ها آشنا کنیم. با ما همراه باشید. همچنین برای بلیط هواپیما استانبول می‌توانید از فلایتیو استفاده کنید.

معرفی پارک‌های آبی استانبول

پارک‌های آبی به علت هیجان باور نکردنی که دارند، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. به خصوص پارک‌های آبی شهر استانبول که ویژگی‌های شگفت انگیزی برای مسافران فراهم می‌کنند. در این بخش می‌خواهیم شما را با بهترین و معروف‌ترین پارک آبی استانبول و ویژگی و امکانات آن‌ها آشنا کنیم:

پارک آبی دلفین (Dolphin):

شنا در آب‌های استانبول می‌تواند خاطرات بی‌نظیری برای شما به یادگار بگذارد، اما با این وجود استفاده از پارک آبی با سرسره‌های فوق العاده و هیجان انگیز آن وسوسه انگیزتر است. پارک آبی دلفین یکی این استخرها است که در شهر استانبول از شهرت زیادی برخوردار است. این پارک آبی در سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را آغاز کرده است و تاکنون توانسته محبوبیت زیادی در بین توریست‌ها و گردشگران و حتی مقیمان استانبول پیدا کند.

پیشنهاد مجله فلایتیو:

راهنمای سفر به استانبول به زبان ساده

از امکانات بی‌نظیر این پارک آبی می‌توان به سرسره‌های شاه کبرا، سرسره کودکان، آناکوندای آبی و مشکی، سونامی و سقوط آزاد اشاره کرد. تجربه هیجان انگیز استفاده از این سرسره‌ها باعث می‌شود که بارها و بارها آن‌ها را امتحان کنید و از لحظات شاد و مفرحی را در سفر خود تجربه کنید. همچنین وجود استخرهای کودک، استخر خانواده، لنگرگاه و استخر بزرگ از سایر ویژگی‌های این پارک آبی استانبول به شمار می‌رود.

نکته قابل توجه این پارک آبی این است که برای راحتی و تفریح بیشتر گردشگران تنها به تدارک استخرها و سرسره‌های مختلف راضی نشده و با ساخت زمین والیبال ساحلی و زمین تنیس ساحلی در این پارک آبی استانبول امکان سایر تفریحات را برای مراجعه کنندگان فراهم کرده است.  همچنین شنا در کنار دلفین‌ها و بازی کردن واترپولو از دیگر امکانات این مکان تفریحی و جذاب است.

برای تسهیل دسترسی به این پارک آبی، سرویس‌های مختلفی از سطح شهر تدارک دیده شده است، تا گردشگران بتوانند به راحتی به آنجا منتقل شوند. همچنین ورود و استفاده از امکانات این پارک برای کودکان زیر ۴ سال رایگان است.

هزینه حدودی ورود به این پارک آبی به شرح زیر است:

هزینه‌های ورود در روز یک‌ شنبه:

  • هزینه ورود آقایان: 70 لیر
  • هزینه ورود خانم‌ها: 55 لیر
  • هزینه ورود کودکان (5 تا 12 سال): 33 لیر

هزینه ورود در سایر روزهای هفته:

  • هزینه ورود آقایان: 60 لیر
  • هزینه ورود خانم‌ها: 45 لیر
  • هزینه ورود کودکان (5 تا 12 سال): 30 لیر

پارک آبی اکوا مارین (Aqua marine):

آکوا مارین یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های آبی شهر استانبول است که امکان ارائه خدمات به حدود ۳۰۰۰ نفر را دارد. این پارک نیز مانند پارک آبی دلفین استانبول از سرویس‌های حمل و نقلی مختلفی از تمام نقاط  شهر به خصوص مرکز شهر برخوردار است. پارک آبی آکوا مارین با وسعت زیاد در منطقه فاتح شهر واقع شده است و سرسره‌هایی چون چاله سیاه، کامکیازه، سرسره هیجان، سرسره‌های پیچ در پیچ و… را شامل می‌شود.

علاوه بر این سرسره‌های هیجان انگیز که آدرنالین خون شما را به شدت افزایش می‌دهد، استخرهای آرام و بی‌نظیری نیز در دل این پارک آبی بزرگ جای گرفته است که می‌توانید از امکانات فوق العاده آن در کنار عزیزانتان لذت ببرید. همچنین وجود آب‌های خروشان در این مجموعه نیز امکان استفاده از هیجان رفتینگ نیز استفاده کنید. ورود و استفاده از امکانات این مجموعه آبی نیز برای کودکان زیر ۴ سال رایگان است.

هزینه حدودی ورود به این پارک آبی استانبول و استفاده از امکانات آن به شرح زیر است:

هزینه‌های ورود در روز یک‌ شنبه:

هزینه ورود آقایان: 70 لیر

هزینه ورود خانم‌ها: 55 لیر

هزینه ورود کودکان (5 تا 12 سال): 33 لیر

هزینه ورود در سایر روزهای هفته:

هزینه ورود آقایان: 60 لیر

هزینه ورود خانم‌ها: 45 لیر

هزینه ورود کودکان (5 تا 12 سال): 30 لیر

پارک آبی آکوا مارین (ویالند سابق):

اسفانبول یا همان ویالند سابق یکی از بزرگترین مراکز تفریحی شهر استانبول است که در سال ۲۰۱۳ توسط رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور وقت تاسیس شده و در همان زمان هم توجه بسیاری از گردشگران این شهر را به خود جلب کرد. ویالند که یکی از بزرگترین شهربازی‌های استانبول است، اکنون نیز از محبوبیت زیادی در بین توریست‌های این شهر برخوردار است. امکانات این شهربازی متعدد و بی‌شمار است ولی یکی از محبوب‌ترین این امکانات پارک آبی آن است.

اسفانبول مجموعه تفریحی بی‌نظیری خصوصا برای کودکان است. با این وجود با در نظر گرفتن یک پارک آبی که بخش کوچکی از این مجموعه را تشکیل می‌دهد، به مراجعه کنندگان این امکان را داده است که در کنار سایر تفریحات این مجموعه از تفریحات آبی چون سرسره‌های هیجان انگیز و استخرهای خانوادگی و همچنین جت اسکی بهره‌مند شوند.

چرا پارک آبی استانبول طرفداران زیادی دارد؟

در مطلب بالا سعی داشتیم تنها تعدادی از معروف‌ترین پارک‌های آبی شهر توریستی استانبول را به همراه امکانات و ویژگی‌هایشان به شما معرفی کنیم. فکر می‌کنیم تا اینجا متوجه علت محبوبیت زیاد این پارک‌های آبی در بین گردشگران شده باشید.

در واقع شهر استانبول جز توریست پذیرترین شهرهای جهان است که به واسطه همین موضوع دولت امکانات تفریحی، گردشگری، فرهنگی و… زیادی را برای بازدیدکنندگان از این شهر تدارک دیده است. یکی از تفریحات گردشگران در شهر استانبول شنا و آفتاب گیری در کنار سواحل زیبای این شهر است. با این وجود می‌توان به جرئت گفت استفاده از پارک‌های آبی از محبوبیت بیشتری برخوردار است، به طوری که تنها یکبار تجربه این تفریح باعث می‌شود که بخواهید بارها و بارها از هیجان آن برخوردار شوید.

به صورت کلی پارک آبی استانبول به علت شرایط و امکانات بی‌نظیری که برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته است، یکی از بهترین انتخابات برای تفریح در این شهر است. وجود سرسره‌های بی‌نظیر و هیجان انگیز در این مجموعه‌ها که روز به روز پیشرفته‌تر و بهتر می‌شوند، استخرهای خانوادگی و زیبا، وجود آب‌های خروشان که شرایط و موقعیت دریا را برایتان تجسم می‌کند، زمین‌های ساحلی مختلف برای ورزش‌هایی چون والیبال و تنیس و سایر امکانات هیجان انگیز باعث ایجاد خاطره‌ای بی‌نظیر برای شما در این مجموعه‌ها می‌شود.

البته این امکانات تنها به همین موارد بسنده نمی‌شود، بلکه قیمت‌های به نسبت مناسب پارک‌های آبی و شرایط حمل و نقل آسان آن از مراکز مختلف شهر، رایگان بودن استفاده از امکانات آن‌ها برای کودکان زیر چهار سال و… باعث شده است که این تفریح به یکی از محبوب‌ترین تفریحات استانبول تبدیل شده و طرفداران زیادی را در بین توریست‌ها و ساکنان این شهر به خود اختصاص دهد.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*