بلیط هواپیمایی لوفت هانزا

بلیط هواپیمایی لوفت هانزا

پرواز رویایی با برترین‌ها

بهترین نرخ پروازهای هواپیمایی لوفت هانزا

پرواز هواپیمایی لوفت‌هانزا

جستجوی پروازهای بیشتر

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

درباره هواپیمایی لوفت هانزا

از ما بپرس

با هواپیمایی لوفت‌هانزا آشنا شوید

بلیط هواپیما لوفت هانزا ، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آلمان، اولین هواپیمایی ۵ ستاره در اروپا، و جزو ۱۰ هواپیمایی پرمیوم برتر در دنیا است. اگر این هواپیمایی را با شرکت‌های تابعه و زیرمجموعه‌هایش در نظر بگیریم، حتی از لحاظ حمل‌ونقل مسافر نیز جایگاه بزرگ‌ترین هواپیمایی در اروپا را نیز به خود اختصاص می‌دهد.

جایگاه هواپیمایی لوفت‌هانزا

لوفت‌هانزا در سال ۲۰۱۸ برای دومین سال پیاپی، با دریافت جایزه World Airline Awards عنوان بهترین شرکت هواپیمایی اروپا را به خود اختصاص داد. این عنوان لوفت‌هانزا را بر آن می‌دارد تا بصورت مستمر در حال بهبود کیفیت خدمات خود باشد.

بار مجاز در پروازهای لوفت‌هانزا

کلاس ‌اکونومی: 8kg بار دستی، یک چمدان 23kg به مقصد اروپا؛ و دو چمدان 23kg به مقصد آمریکا و کانادا کلاس ‌پریمیوم اکونومی: 8kg بار دستی، و دو چمدان 23kg به مقصد اروپا، آمریکا و کانادا کلاس بیزنس: دو بار دستی 8kg، و دو چمدان 32kg به مقصد اروپا، آمریکا و کاناداکلاس فرست: دو بار دستی 8kg، و سه چمدان 32kg به مقصد اروپا، آمریکا و کانادا

سفر با هواپیما چه معایب و محاسنی دارد؟

بنا به مقصدی که در نظر دارید انتخاب عقلانی متفاوت خواهد بود. از مزایای سفر هوایی به طور کلی سرعت و راحتی است. این آیتم‌ها در مورد مقاصد دورتر بیشتر جلوه می‌کنند.

ایرلاین محبوب بلیط هواپیما

هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی ایران ایرلیست بلیط هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی قطر
هواپیمایی قطرلیست بلیط هواپیمایی قطر
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ماهانلیست بلیط هواپیمایی ماهان
هواپیمایی امارات
هواپیمایی اماراتلیست بلیط هواپیمایی امارات
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی آسمانلیست بلیط هواپیمایی آسمان
هواپیمایی ترکیش
هواپیمایی ترکیشلیست بلیط هواپیمایی ترکیش
هواپیمایی اتریشی
هواپیمایی اتریشیلیست بلیط هواپیمایی اتریشی

فلایتیو سیستم آنلاین خرید بلیط هواپیما، هتل و قطار

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا بزرگ ترین ایرلاین آلمانی است که پس از ادغام با شرکت های زیر مجموعه اش، بزرگ ترین ایرلاین اروپا بر اساس تعداد مسافر و تعداد ناوگان شد. این شرکت ها با یکدیگر مجموعه «لوفت‌هانزا گروپ» را تشکیل می‌دهند و با داشتن بیش از 615 هواپیما یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان بر اساس تعداد مسافر هستند.

لوفت هانزا همچنین یکی از اعضای اصلی «استار الاینس» است و با شرکت های هواپیمایی دیگر مانند ایر کانادا و یونایتد ایرلاین نیز شریک است. (استار الاینس بزرگترین اتحاد هواپیمایی جهان است، دفتر آن در فرانکفورت آلمان واقع شده و 1329 فرودگاه را تحت مدیریت دارد) البته لوفت ‌هانزا علاوه بر اعضای استار الاینس، با شرکت ‌های هواپیمایی دیگری چون ایر مالتا، جرمن ‌وینگز، لوکزایر، تام ایرلاینز و اسپایس ‌جت نیز توافق مقصدهای مشترک دارد.

آغاز فعالیت لوفت‌هانزا به سال 1926 در برلین آلمان بازمی‌گردد. اما به واسطه جنگ نازی‌ها فعالیت آن چندسالی معلق بود تا آن‌که در سال ۱۹۵۳ فعالیت خود را از شهر کلن از سر گرفت. در ابتدای کار پروازهای این شرکت تنها به مقاصد داخلی انجام می‌پذیرفت و در سال 1955 اولین پروازهای بین‌المللی را آغاز کرد و در سال 1958 اولین پروازش را به تهران انجام داد. در حال حاضر از فرودگاه بین‌ المللی فرانکفورت و فرودگاه مونیخ، به ‌عنوان قطب ‌های اصلی و از فرودگاه بین ‌المللی وین و فرودگاه زوریخ به‌عنوان قطب ‌های فرعی، به ۲۱۵ مقصد در ۷۸ کشور جهان پروازهای مستقیم دارد.

شرکت لوفت هانزا به عنوان شرکت هواپیمایی حامل پرچم آلمان، تا سال 1970 این امکان را به کارکنان خود می داد تا در سهام شرکت سهیم شوند و بخشی از آن را خریداری کنند. به همین خاطر هنگامی که این شرکت هواپیمایی به بخش خصوصی سپرده شد، بیشتر کارکنان حدود 3 درصد از سهام شرکت را دریافت کردند.

world airline awards که یک وبسایت بسیار معتبر برای رده‌بندی هواپیمایی‌های فعال در جهان است در سال 2016 شرکت هوایی لوفت‌هانزا را به عنوان دهمین خط هوایی برتر سال انتخاب کرد. شبکه پروازی گسترده، هواپیماهای مدرن، سرویس اینترنت داخل کابین هواپیما، کابین فرست کلاس، پرسنل با تجربه و متخصص، از شاخصه‌‌های متمایز شرکت هواپیمایی لوفت‌ هانزا است و این هواپیمایی همچنان بهترین شرکت اروپای غربی محسوب می‌شود. از فعالیت‌های این هواپیمایی می‌توان به حمایت از تیم فوتبال بایرن مونیخ و بنیاد کمک‌های ورزشی اشاره کرد.

حادثه در شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

بدترین حادثه در شرکت هواپیمایی لوفت هانزا، سال 1974 برای هواپیمای بوئینگ 100-747 این شرکت به شماره پرواز 540 اتفاق افتاد.

در این حادثه که در فرودگاه بین‌المللی نایروبی اتفاق افتاد، هواپیما پس از برخواستن از زمین دچار نقص فنی و لرزش شدید در کابین شد و خلبان بلافاصله تصمیم به فرود گرفت. اما با فرود هواپیما بال سمت چپ هواپیما منفجر شد و آتش به داخل کابین کشیده شد.

در این حادثه از میان 140 مسافر و 17 خدمه هواپیما، 59 نفر کشته و 55 نفر نیز زخمی شدند.

پرواز خارجی با لوفت هانزا

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در ایران تنها از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در تهران پرواز دارد. پروازهای این شرکت هواپیمایی از تهران به دو شهر وین و فرانکفورت مستقیم و به بقیه مقصدهای جهان، به صورت غیرمستقیم است.

در حال حاضر هواپیماهای شرکت هواپیمایی لوفت هانزا به 18 مقصد داخلی در خاک آلمان و 193 مقصد خارجی، یعنی 78 کشور جهان در قاره آفریقا، آمریکا، آسیا و اروپا پرواز دارند.

پرواز فرانکفورت به بوئنوس ایرس با بیش از ۱۳ ساعت پرواز، طولانی ‌ترین مسیر پروازی این ایرلاین به‌ شمار می‌‌آید.

ناوگان لوفت هانزا

ناوگان شرکت هواپیمایی لوفت هانزا از هواپیماهای غول پیکر ایرباس و بوئینگ برای مسافت‌های طولانی و هواپیماهای کوچک برای مسافت‌های کوتاه در قاره اروپا تشکیل شده است.

کلاس های پروازی

کلاس پروازی اقتصادی (اکونومی کلاس)

این کلاس پروازی صندلی ‌های عادی و راحتی دارد که در همه انواع هواپیماهای این شرکت قرار گرفته‌اند. عرض این صندلی‌ها ۳۱اینچ است (به جز هواپیماهای ایرباس ای380 که عرضی 33 اینچی دارند). مانیتور صوتی و تصویری، غذا و نوشیدنی رایگان از دیگر امکانات این کلاس پروازی است.

پرمیوم اکونومی

این کلاس پروازی امکاناتی مانند کلاس اکونومی دارد، با این تفاوت که از صندلی‌های بزرگ‌تر و راحت‌تری نسبت به آن تشکیل شده است.

این کلاس پروازی از سال 2014 در این شرکت هواپیمایی شکل گرفته است.

فرست کلاس

کابین‌‌های لوکس فرست کلاس در قسمت بالایی ایرباس ‌های A380 و بخش طولی ایرباس‌های دیگر قرار گرفته‌اند و دارای امکاناتی چون صندلی تخت‌‌شو دو متری، پورت‌های مخصوص شارژ لپتاپ و موبایل و غذای دلخواه هستند.

در فرودگاه نیز خدمات مخصوصی برای مسافران این کلاس پروازی در نظر گرفته شده است.

کلاس پروازی تجاری (بیزینس کلاس)

صندلی‌‌های این کلاس پروازی برای خواب و استراحت به دو متر افزایش طول پیدا می‌کنند و امکاناتی همچون سیستم صوتی و تصویری و شارژ لپ ‌تاپ دارند.

صندلی‌‌های اولیه کابین بیزینس کلاس لوفت‌هانزا امکان تخت شدن تا ۱۵۰ درجه را دارند که در سری جدید این کابین ‌ها این اندازه به ۱۸۰درجه افزایش یافته است.

همچنین خریداران این نوع بلیط خدمات اختصاصی در فرودگاه دریافت خواهند کرد.