بلیط هواپیما سلام ایر

بلیط هواپیما سلام ایر

ایرلاینی برتر با ناوگانی جوان

بهترین نرخ پروازهای هواپیمایی سلام ایر

پرواز هواپیمایی سلام ایر

جستجوی پروازهای بیشتر

در حال دریافت ارزانترین پروازها ...

درباره هواپیمایی سلام ایر

از ما بپرس

با هواپیمایی سلام ایر آشنا شوید

هواپیمایی سلام ایر از اصلی‌ترین ایرلاین‌های کشور عمان است. دفتر این هواپیمایی در شهر مسقط کشور عمان قرار دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد و اولین پرواز ناوگان این هواپیمایی دو سال بعد در سال ۲۰۱۶ بود. سلام ایر با ناوگان هوایی جوان خود و همچنین قیمت‌های مناسب برای مقاصد بین‌المللی شناخته می‌شود.

جایگاه هواپیمایی سلام ایر

اهمیت هواپیمایی سلام ایر را می‌توان در معرفی اولین ناوگان این شرکت هواپیمایی دانست. دو سال پس از تاسیس این هواپیمایی، اولین محموله هواپیماهای این شرکت هواپیمایی در روز ملی عمان به پرواز درآمد. به همین خاطر می‌توان این ایرلاین را، ایرلاینی مهم در کشور عمان دانست.

مقاصد پروازهای سلام ایر

پروازهای ایران به عمان سلام ایر عموما از مبدا شیراز انجام می‌شود. این شرکت هواپیمایی همچنین به چندین کشور همسایه همچون آذربایجان، عراق، پاکستان، ارمنستان و بسیاری مقاصد بین‌المللی دیگر پرواز دارد.

سفر با هواپیما چه معایب و محاسنی دارد؟

بنا به مقصدی که در نظر دارید انتخاب عقلانی متفاوت خواهد بود. از مزایای سفر هوایی به طور کلی سرعت و راحتی است. این آیتم‌ها در مورد مقاصد دورتر بیشتر جلوه می‌کنند. مسافران ماجراجو و تجربه‌گرایان معمولا از سفر هوایی گریزانند. این گروه که فرصت لذت بردن از مناظر و تجربه‌های بین راه را مهمترین دستاورد سفر می‌دانند، بزرگترین منتقدان این وسیله نقلیه اند.

ایرلاین محبوب بلیط هواپیما

هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی ایران ایرلیست بلیط هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی قطر
هواپیمایی قطرلیست بلیط هواپیمایی قطر
هواپیمایی ماهان
هواپیمایی ماهانلیست بلیط هواپیمایی ماهان
هواپیمایی امارات
هواپیمایی اماراتلیست بلیط هواپیمایی امارات
هواپیمایی آسمان
هواپیمایی آسمانلیست بلیط هواپیمایی آسمان
هواپیمایی ترکیش
هواپیمایی ترکیشلیست بلیط هواپیمایی ترکیش
هواپیمایی زاگرس
هواپیمایی زاگرسلیست بلیط هواپیمایی زاگرس
هواپیمایی آلیتالیا
هواپیمایی آلیتالیاشرکت آلیتالیا

فلایتیو سیستم آنلاین خرید بلیط هواپیما، هتل و قطار

همه چیز درباره خطوط هواپیمایی سلام ایر

شاید شما نیز با خطوط هواپیمایی سلام ایر آشنا باشید. ما در این مطلب سعی داریم تا این خطوط هواپیمایی را به طور کامل بررسی کنیم. در وهله اول باید بدانید که معمولاً به یک گروه صنعتی که از طریق خطوط هوایی مسافر یا بار، جابه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جا می‌کند، شرکت هواپیمایی یا خط هوایی یا ایرلاین گفته می‌شود. خطوط‌های هواپیمایی معمولا بلیط‌های هواپیما برای مقصد های مختلف خود را به صورت سیستمی عرضه می‌کنند یا بلیط‌ها به صورت توزیع چارتری به آژانس‌های هواپیمایی که شرایط لازم برگزاری تورهای گردشگری داخلی و خارجی را دارند، داده می‌شود. 

خطوط هواپیمایی سلام ایر با نام عربی طیران السلام در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد و می‌توان آن را یک ایرلاین ارزان قیمت در نظر گرفت. دفتر اصلی این خطوط هواپیمایی در فرودگاه بین‌المللی مسقط است. جالب است بدانید که این خطوط هواپیمایی با اینکه نسبتا جوان است، توانسته است تا ۳۰ مقصد خاورمیانه، آفریقا، نپال و. . را تحت پوشش پروازهای خود در آورد. تنها در سال ۲۰۱۷ این شرکت هواپیمایی توانست به بیش از ۵۰۰ هزار مسافر کمک کند تا تجربه یک سفر راحت را داشته باشند. پس بیراه نیست اگر بگوییم بررسی این خطوط هواپیمایی به عنوان یک شرکت هواپیمایی کاملا موفق می‌تواند برای همه ضروری باشد. 

اهداف شرکت هواپیمایی سلام ایر

خطوط هواپیمایی سلام ایر به عنوان اولین شرکت حمل و نقل ارزان قیمت با این ایده تاسیس شد که به همه افراد این امکان داده شود که مقاصد جدید را کشف کنند، ارتباط راحت‌تری با خانواده و دوستان خود ایجاد کنند و البته سطح دید فعلی خود را گسترش دهند. 

شما در این خطوط هواپیمایی شاهد مهمان نوازی اصیل عمانی برای داشتن تجربه خوب سفر خواهید بود. علاوه بر آن، این خطوط هواپیمایی قصد دارد تا در زمان سفر به مردم امکان انتخاب و انعطاف‌پذیری لازم برای یک سفر بی‌نظیر را بدهد. 

مقصدها

در حال حاضر ایران، کویت، نپال، عمان، پاکستان، آذربایجان، بحرین، بنگلادش، مصر، سریلانکا، سودان، تایلند، ترکیه، گرجستان، عراق، عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربستان جز قصدهای این شرکت هواپیمایی به‌شمار می‌روند. همچنین پرواز مستقیم از شهر شیراز به مقصد مسقط نیز برای ایرانیان ممکن است. شما می‌توانید از این خطوط هواپیمایی برای تور سریلانکا و تور تایلند استفاده کنید. مزیت اصلی استفاده خطوط هواپیمایی سلام ایر برای تور تایلند را می‌توان فرود در فرودگاه شهر پوکت دانست. این موضوع برخلاف پروازهای خطوط هواپیمایی ماهان است. 

چرا انتخاب خطوط هواپیمایی سلام ایر توصیه می‌شود؟ 

این خطوط هوایی از زمان تاسیس خود، همیشه مورد علاقه گردشگران بوده است. هرچند که دلایل متعددی برای استفاده از هواپیمایی سلام ایر می‌توان نام برد، اما مهم‌ترین دلایل انتخاب این خطوط هواپیمایی شامل موارد ذیل است. 

استفاده از به‌روزترین و بهترین ناوگان‌های هوایی دنیا: در حال حاضر از 7 هواپیمای ایرباس در ناوگان این ایرلاین استفاده می‌شود. 

سفر به مقصد های متنوع: این خطوط هواپیمایی در حال حاضر به ۲۷ مقصد در ۱۸ کشور دنیا پرواز دارد و روند گسترش این خطوط هوایی در افزایش است. 

قیمت مقرون به صرفه بلیط هواپیمایی نسبت ایرلاین‌های مشابه

کیفیت بالای خدمات ارائه شده 

رزرو آسان بلیط: شما می‌توانید از طریق تلفن یا از طریق تماس با هریک از شعبه‌های دفتر این مرکز بلیط خود را رزرو کنید. 

انواع بلیط هواپیمایی که می‌توانید رزو کنید

کلاس پرواز فرندلی، کلاس پرواز فلکسی و کلاس پرواز لایت؛ سه مدل مختلف کلاس پروازی خطوط هواپیمایی سلام ایر به‌شمار می‌روند. البته کلاس پرواز فرندلی خود دارای ۳ زیر مجموعه فرندلی، ولیو فرندلی و پلاس فرندلی است. لازم به ذکر است که شما می‌توانید در هر زمان که بخواهید تاریخ پرواز خود را به سهولت تغییر دهید و همچنین باید بدانید که شما در هر سه حالت ۷ کیلوگرم بار دستی را می‌توانید حمل کنید. شما در حالت استفاده از بلیط کلاس فرندلی می‌توانید تا ۲۰کیلوگرم، در صورت استفاده از کلاس ولیو فرندلی تا ۳۰ کیلوگرم و در نهایت در صورت خریداری بلیط پلاس فرندلی می‌توانید تا ۴۰ کیلوگرم بار چمدان همراه خود داشته باشید. 

در کلاس پرواز فلکسی شما مشابه سایر کلاس‌های پرواز می‌توانید ۷ کیلوگرم بار دستی را همراه خود جابجا کنید، شما می‌توانید تا ۲۰ کیلوگرم بار به گیت پرواز تحویل دهید و همچنین امکان تغییر تاریخ پرواز و یا لغو بلیط وجود دارد. اما شما نمی‌توانید بلیط پرواز کلاس لایت را لغو کنید و خدماتی مانند حمل چمدان نیز وجود ندارد. 

باید بدانید که شما می‌توانید در وضعیت ولیو فرندلی ۳۰ کیلوگرم بار، در موقعیت فرندلی ۲۰ کیلوگرم بار چمدان و در حالت پلاس فرندلی ۴۰ کیلوگرم بار چمدان همراه خود داشته باشید. 

بار همراه | هواپیمایی سلام ایر

مسافران ممکن است یک چمدان بار دستی بدون چرخ به همراه داشته باشند. ابعاد این ساک باید ۵۶.۴۵ *۴۵ *۲۵ * ۲۵ سانتی متر باشد و نباید بیش از ۷ کیلوگرم وزن داشته باشد. علاوه بر این، مسافران مجاز به حمل یک کیف کوچک لپ تاپ یا کیف دستی کوچک که بیش از ۲۵ *۳۳ *۳۳.۲۰* ۲۰ سانتی متر باشد، هستند. 

امکان رزو چمدان در پرواز خود |  هواپیمایی سلام ایر

هر چند که در پروازهای خطوط هواپیمایی سلام ایر قیمت بلیط، شامل چمدان در نرخ‌های اولیه خود نیست، با این حال می‌توانید پس از انجام یا در طی مراحل رزرو از امکان رزرو چمدان در پرواز خود استفاده کنید. همچنین اگر مسافران از بلیط کلاس فرندلی استفاده کنند، می‌توانند تا ۶۰ کیلو گرم اضافه بار را رایگان جابه‌جا کنند. باید بدانید که عرض، طول و ضخامت چمدان‌های شما نباید در هیچ صورتی بیشتر از ۱۶۰ سانتی متر طول و وزن هر چمدان جداگانه نباید بیش از ۳۲ کیلوگرم باشد. 

اطلاعات خرید بلیط

خرید آنلاین

شما می‌توانی با ورود به وب سایت خطوط هواپیمایی سلام ایر به آدرس https://www.salamair.com/en/ بلیط خود را تهیه کنید. مسافران باید بر روی صفحه ورود به سیستم خرید بلیط کلیک کرده، سپس با ثبت اطلاعاتی شامل نام و نام خانوادگی به صفحه دیگری راهنمایی می‌شوند تا اطلاعاتی مانند محل رزرو و ورود خود را تعیین کنند. فراموش نکنید که سیستم آنلاین فقط در پروازهای انتخابی در دسترس است. 

ورود به فرودگاه

مسافرانی که نمی‌توانند به صورت آنلاین بلیت خود را رزرو کنند، باید رزرو بلیط را در فرودگاه انجام دهند. این کار را می‌توان با مراجعه به یکی از گیت‌ها نمایندگی این خطوط هواپیمایی در فرودگاه انجام داد. گیت‌های نمایندگی باید به وضوح با نام و آرم شرکت مشخص شده باشند. 

به مسافران توصیه می‌شود تا دو ساعت قبل از زمان برنامه ریزی شده برای ورود به فرودگاه اقدام کنند تا از تاخیرهای غیر منتظره جلوگیری کنند. عدم رعایت مهلت اعلام حضور شرکت هواپیمایی ممکن است منجر به از دست رفتن مبلغ بلیط شما شود. 

کلاس اقتصادی (اکونومی) 

یک سرویس حرفه‌ای به همراه یک کابین مدرن، به طور ویژه در هواپیما‌های A320neo آماده ارائه خدمات به مسافران کلاس اقتصادی هستند. 

صندلی‌ها هواپیمایی سلام ایر

صندلی‌های مخصوص این کلاس به این صورت چیده شده است که هر ۳ صندلی در کنار هم باشند و ۳ ردیف صندلی نیز در راهرو وجود دارد. باید بدانید که صندلی‌ها فضای استاندارد و راحتی را برای مسافرین کلاس اقتصادی پرواز A۳۲۰فراهم می‌کنند. 

کرایه کلاس اقتصادی 

مسافران می‌توانند در کلاس اقتصادی از سه نرخ مختلف برای پرداخت پول بلیط خود استفاده کنند. 

لایت

مسافران اجازه جابجایی ۷ کیلوگرم چمدان دستی را خواهند داشت. 

فرندلی

مسافران اجازه جابجایی ۷ کیلوگرم چمدان دستی و ۲۰ کیلوگرم چمدان بار را خواهند داشت. 

فلکسی

مسافران اجازه جابجایی ۷ کیلوگرم چمدان دستی و ۲۰ کیلوگرم چمدان بار را خواهند داشت. علاوه بر این مسافران می‌توانند از یک وعده غذایی رایگان در طول سفر خود لذت ببرند و البته حق انتخاب صندلی رایگان را نیز دارند. 

سرگرمی‌های حین پرواز

خطوط هواپیمایی سلام ایر هیچ گونه سرگرمی را در حین پرواز ارائه نمی‌کند. . 

وای فای WIFI

در پروازهای این خطوط هواپیمایی امکان استفاده از شبکه وای فای WIFI وجود ندارد. 

غذا

فقط مسافرانی که از بلیط‌های فلکسی استفاده می‌کنند، می‌توانند از یک وعده غذای رایگان در طول پرواز خود بهره‌مند شوند. مسافرانی که از بلیط‌های کلاس لایت و فرندلی استفاده می‌کنند، ملزم هستند که وعده‌های غذایی مورد نیاز خود در طول پرواز را خریداری کنند. 

لازم به ذکر است که در خطوط هواپیمایی سلام ایر انواع میان وعده‌ها و نوشیدنی‌های سبک، از جمله ساندویچ و رول به مسافران ارائه می‌شود و مسافران با توجه به رژیم غذایی خود می‌توانند انتخاب کنند که از گزینه‌های گوشتی یا مخصوص گیاهخواران استفاده کنند. 

مزایای در نظر گرفته شده برای مشتریان خطوط هواپیمایی سلام ایر

چنانچه شما جز مشتریان این خطوط هواپیمایی محسوب می‌شوید، این فرصت را دارید تا با هر بار استفاده از پروازهای این خطوط هواپیمایی از مزایای مختلفی بهره‌مند شوید. با توجه به سابقه انتخاب این خطوط هواپیمایی شما می‌توانید از گزینه‌هایی شامل تخفیف در قیمت بلیط‌ها یا امکان جابه جایی بار بیشتر استفاده کنید. 

اتحاد هواپیمایی

باید بدانید که در حال حاضر خطوط هواپیمایی سلام ایر عضو هیچ اتحادیه شرکت‌های هواپیمایی نیست. 

ناوگان هواپیمایی سلام ایر

همان طور که گفته شد ناوگان این خطوط هواپیمایی کاملا تازه نفس است. این خطوط هواپیمایی در حال حاضر توانسته است با استخدام حدود ۳۵۰ کارمند متخصص به موفقیت‌های زیادی در صنعت گردشگری و هواپیمایی نائل شود. این خطوط هواپیمایی با تعهد به ارائه پروازهای ایمن برای مشتریان خود، توانسته است از داشتن سفری ایمن برای مشتریان خود اطمینان حاصل کند. در حال حاضر هفت عدد هواپیما در این شرکت هواپیمایی مشغول به فعالیت هستند و البته سفارش خرید ۴ فروند دیگر نیز داده شده است. . این ایرلاین معمولا از هواپیمای باریک A320neo استفاده می‌کند. این نوع ایرباس جایگزین هواپیمای قدیمی ایرباس ۳۲۰ شده است و نسبت به نسخه قدیمی خود دارای بهره‌وری بیشتر سوخت و عملکرد عملیاتی بیشتر است. ناوگان‌های این شرکت هواپیمایی شامل موارد ذیل است:

Airbus A۳۲۰-۲۰۰

 در حال حاضر ۳ عدد از این نوع هواپیما در ناوگان این شرکت هواپیمایی فعالیت می‌کند و این هواپیما امکان جابه‌جایی ۱۷۴ مسافر با هر پرواز را دارد. 

Airbus A320neo

 در حال حاضر ۴ عدد از این نوع هواپیما در ناوگان این شرکت هواپیمایی مشغول به فعالیت هستند و این خطوط هواپیمایی برای خرید ۲ عدد دیگر نیز اقدام کرده است. 

Airbus A321neo

در حال حاضر از این نوع هواپیما در ناوگان این شرکت هواپیمایی مشغول به فعالیت نیستند، اما این خطوط هواپیمایی برای خرید ۲ عدد دیگر اقدام کرده است. 

فرودگاه بین المللی مسقط

فرودگاه بین المللی مسقط که پیش از این با نام فرودگاه بین المللی Seeb نیز شناخته می‌شود، اصلی‌ترین فرودگاه بین المللی عمان و مرکز خطوط هواپیمایی سلام ایر بشمار می‌رود. این فرودگاه برای اولین بار در سال ۱۹۷۳ افتتاح شد و اکنون با استفاده از دو ترمینال و دو باند فرودگاه سالانه به میلیون‌ها مسافر سرویس می‌دهد. 

فرودگاه مسقط همچنین مرکز هواپیمایی ملی عمان، عمان ایر است و همچنین پروازهایی را برای تعدادی از خطوط هوایی از جمله ایر ایندیا، امارات، کیش ایر، PIA و خطوط هوایی بین المللی سوئیس انجام می‌دهد.

هواپیمایی سلام ایر